Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudok otthon felkészüln...

Hogyan tudok otthon felkészülni az emelt szintű biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Eddig jártam magántanárhoz, de az nagyon drága. Az iskolámban nincs megfelelő képzettségű biológia tanár, úgyhogy azt mondták, hogy tanuljak máshol. A neten sehol nem találtam olyan forrást, amiből tanulni tudnék. Lehetséges egyáltalán itthonról megtanulni ezeket?

(itt az oldalon van már hasonló kérdés, de nincs rá normális válasz)



2014. jan. 23. 16:39
 1/4 savanyújóska ***** válasza:
Tételsor van a neten is, abból össze tudod szedni, mit kellene tudni. Emellé minimum kétféle bioszkönyvet ajánlok (anno a nem tudom milyen Zsuzsanna/NTK és a Mozaikos könyvből tanultam, az 70-90%-ban lefedte az anyagot), illetve nézegesd az eddigi évek feladatsorait, és ne félj magad beleásni a témákba jobban, mint a könyvekben le van írva, mert szükség lesz rá.
2014. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne megtanulni?

1. Beszerzel egy normális könyvet. Ízlések és pofonok ugye, sokan a Mozaikos sorozatra esküsznek, vki a Panemsulis könyvre, van, aki a Műszaki kiadós könyvekre. Elmész egy könyvesboltba/könyvtárba, megnézed őket, és amelyik a legszimpibb, azt megveszed.


2. Keresel vmi jó feladatgyűjteményt, neten keresel feladatokat.


3. Felosztod a könyvet, megtanulsz belőle egy-egy fejezetet, majd utána megoldod a hozzá kapcsolódó feladatokat.

Ha már jól megy, mész a következő fejezetre.


4. Ha mindennel végeztél, akkor letöltöd az OM honlapjáról az előző évek érettségi feladatsorait és megoldod őket, illetve keresel/veszel olyan feladatgyűjteményeket, amiben vegyesen vannak feladatok.


5. Ha van olyan téma, amit nem sikerült a könyvből megértened, akkor utánanézel neten, vagy keresel tanárt, esetleg megkéred vmelyik bioszhoz jobban konyító ismerősöd, hogy segítsen.


Nagyjából ennyi.

2014. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Azt kifelejtettem, hogy letöltöd a netről a követelményrendszert, és mikor tanulsz, hozzánézed. Ha vmi hiányzik a könyvből, akkor utánanézel.

2014. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
én Panemből készültem fel egyedül itthon. szerettem belőle tanulni, mindenképpen ajánlom :D az a legjobb, mikor irja, hogy +infó :D mikor már túl soknak érzed az anyagot, akkor jó a felüdülés, h pár bekezdés nem tartozik a prioritások közé. :) meg akár, ah irták már előttem is, nézegesd az előző évi érettségiket. kell egy kis idő, hogy "ráálljon" az agyad a típusukra. a legfontosabb, h ne add fel, menni fog a felkészülés, csak hinned kell benne, és tenni érte :)
2014. jan. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!