Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szidják ennyien az ELTE...

Miért szidják ennyien az ELTE biológia szakját?

Figyelt kérdés

Szombaton voltam nyílt napon, és nekem nagyon tetszett, jófejek voltak a doktoranduszok és a HÖK-tag hallgatók, csomó mindent megmutattak az épületből, laborok stb.

Még előadásokat is tartottak.

Szóval nekem abszolút jó benyomásom van az egészről, viszont mégse hallok róla sok jót?

Mi ennek az oka?



2014. jan. 27. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván teljesen más egy nyílt nap, ahol meg akarják nyerni a leendő tanulókat, mint minden nap az előadótermekben hallgatni az előadásokat..!

Sokan nincsenek felkészülve erre lelkileg. Nem biztosak magukban, a továbbtanulásban, jól döntöttek-e, másképp képzelték el és könnyebb az egyetemet szidni, mint tanulni.

Ha érdekel egy szak és érdeklődő vagy, tanulsz, akkor élvezni fogod, csak pozitívan kell hozzáállni! :)

sok sikert a pályaválasztáshoz!

2014. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)


Hát ez nem sima nyílt nap volt, megmutatták a laborokat is, kicsit betekinthettünk a mindennapi munkáikba is.

Meg most szombaton lesz egy ELTE feszt nevű rendezvény is, ott elvileg be lehet ülni majd a tanárok előadásaira, úgyhogy arra elmegyek, kíváncsi leszek:)


Csak mondom ezt nem értem, hogy az ELTE miért lenne rosszabb biosz terén, mint a többi egyetem...

2014. jan. 27. 20:15
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia, én most másodéves biológia szakos hallgató vagyok az ELTE-n, anno én is voltam nyílt napon, és igaza van az előző válaszolónak: ott csak az a cél hogy rávegyenek hogy oda menj továbbtanulni, abba nem nagyon mennek bele hogy például milyen nehéz, hanem mindenre azt mondják, hogy megcsinálható, pedig egyáltalán nem biztos hogy mindenkinek való (szerintem).


Azért hallhattál rosszakat mert elég nehéz elvégezni, csúszás nélkül pláne, és nagyon sokan hagyják ott emiatt. De szerintem későbbi elhelyezkedés vagy hasonlók szempontjából egyáltalán nem rossz, sőt, valószínűleg jobb mint a vidéki egyetemek (talán még Szegedet szokták hasonlóként emlegetni).


De tényleg csak akkor gyere bioszra, ha nem jelent problémát hogy alig lesz szabadidőd, mert azért nagyon sokat kell tanulni, és rengeteg a magolós tárgy amiknél pláne nem lehet megúszni a tanulást.


De hogy egy kis pozitívum is legyen: nekem nagyon tetszik a szak, és szerintem megéri gürcölni a tárgyakkal mert a legtöbb szerintem legalábbis érdekes, és alapvetően a közösség is jó. :)

2014. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Én már a negyedik évet húzom itt, de ha ott állnék a jelentkezés előtt tuti nem jönnék ide mégegyszer. Persze a nyílt napon minden szép és jó, ott nem elrémiszteni akarnak titeket. A mi évfolyamunk anno a bevállattannal rögtön az első félévben megszívta, kb 300 emberből a fele 1 év csúszással indult. Aki nem így kezdte az pedig máson hasalt el. Rengeteg szórótárgy van, és persze minden mindennek az erős előfeltétele, így ha egy tárgyat buksz rögtön csúszol. Akkor ott van a növénytan szigorlat is, ahol még a beugrón sem lehet átjutni. Ismerek egy csajt aki 4x vette fel, kirúgták, újrafelvételizett, és még így sem jutott be felelni... Voltam olyan vizsgán is ahol 20/20 volt a bukási arány... :) Szóval ha nagyon kitartó vagy, csak akkor gyere ide. Egyébként tényleg nagyon jó a közösség, csak én már megcsömörlöttem ebben a szívtelenségben, amit egy két tanár csinál a diákokkal. Csak azért írtam le ezt, mert amikor idekerültem, az a benyomásom volt hogy itt minden szép és jó, de erről a mentorok sem világosítottak fel, és senki nem mesélt a szak árnyékos oldalairól :)
2014. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Miért, például Szegeden nem ugyanaz a bukási arány?


De ezt nem értem, azért egy műszaki vagy orvosi szak nehezebb, mint a biosz, de még ott se hallok ilyeneket..o.O

2014. jan. 29. 14:26
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Szegedre sokan mennek át az Eltéről, én úgy hallottam, hogy könnyebben el lehet végezni. De ebbe nem akarok belemenni, mivel én nem jártam oda. Azért szidják annyian, mert pl. ha az egész féléved áttanulod a szigorlatra (ami a rengeteg gyakorlat mellett nem könnyű), minden előadásra bejársz, hajnalokig tanulsz, és annyit "nem érdemelsz meg" hogy átjuss a beugrón, és egyáltalán bemenj vizsgázni, ott szerintem nem a diákkal/diákokkal van a baj... És ha bejutsz és kifogod "xy"-t, még jól meg is aláz ha olyan kedve van, és kivág a francba. Szóval engem csak az bánt, hogyha egyszer lelkiismeretesen készülök egy vizsgára, miért kell megbuktatni az embert? Egyébként rengeteget változott a képzés a 4 év óta, nektek pl szóbeli lesz a bevállattan, ahol már mindenkit átengednek ha mondasz pár jó mondatot a tételhez. Aztán majd a gyakokon keményítenek be. Orvosi biztos nehezebb mint ez, de hát az orvosiról szerintem mindenki gondolja aki oda jelentkezik. Csak azért nem gondoltam hogy kb. nulla szabadidőm lesz biosz mellett, ha mindent szeretnék megcsinálni. De ha neked nagyon penge memóriád van, és nem sajnálod az időd én nem tántorítalak el :) Csak nekem is jól jött volna a szak előtt egy kis felvilágosítás.
2014. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát én már nem tudom, de basszus, már csak 3 hetem van dönteni.

Most pont bioszt tanulok, de nem tudom, hogy tudnám-e olyan mélyen tanulni ezeket.

Lehet nem nekem való ez az egész...csak az a baj, hogy mást se tudok, ami jobban illene hozzám :'(

Aj, lehet mégis maradok a gyógytornásznál, bár vmi komolyabbat szerettem volna, de nekem kémia érettségim nem lesz, szal orvosi gyógyszerészeti kizárva (bár ha lenne kémiaérettségim se érdekelnének ezek).

Műszaki pályát meg felesleges bevállalnom, mert az már tényleg távol áll tőlem.

Jaj, nem tudoooom...:'(

2014. jan. 29. 17:19
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kémia is nagyon kemény sajnos. De szerintem a gyógytornász még mindig jobb, vagy Szegeden vagy Debrecenben a biosz. De ez a te döntésed. bio.elte.hu-n találsz tanterveket, ott tudsz szemezgetni a tárgyakkal.
2014. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Biológia erős kémia nélkül nagyon nehéz. Ez egyetemtől független.

Egyébként a növény beugró mióta nehéz? Még tavaly sem arra panaszkodtak a legtöbben. A bevállat mindig is ilyen volt, azt tudom, és miatta az anatómia A gyaktól az elhasalások is idegesítőek , de ahogy én tudom, most a kémia modul a legrosszabb (anal/szervkém főképp, bár hogy Torkos után mi lett az áltkémből, nem tudom, sokan szidták még két-három éve, hogy rosszabb, mint vele volt).

Egyébként a BME buktatása rosszabb, és az ELTE bukási aránya nem rosszabb, mint Szegeden. Ott más a szórótárgy. (A BME-n van gyakorlat, ahol 50/50 a bukási arány, és nincs keresztfélév sem. Azért nem láttam még a bioszon olyan tárgyat, ahol senki ne ment volna át. Az eddigi rekorder a 150/12 egy állatrendszer B gyakon, illetve elég sok vizsgám volt nekem is, ahol a napi húsz emberből egyedül én mentem át, vagy mellettem még maximum két ember. De azért ha én át tudtam menni - és ötössel, nem kegyelemkettessel -, akkor ott nem biztos, hogy a tanárral van a baj.)

Mondjuk mióta nincs a 'Bogár, azóta biztos nehezebb megeszerzni az előző évi feladatokat, így nehezebb lehet készülni, de biztos nem lehetetlen. És biztosan van bármi más helyette.

2014. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Idén vagyok elsős, és most ért el hozzám is végre a pánik gondolom. Eddig minden ment, kivéve a sejtbiosz. Uv-ra megyek még a napokban, tanulási szünetben néztem fel a netre is, mert már mindenhol mitokondriumokat látok. :) Félek, hogy nem lesz meg, és csúszok egy évet, pedig persze az elején eldöntöttem, h én benne leszek abban a néhányban, akik biztos időre fejezik be. Akkor kezdj neki ennek a szaknak szerintem, ha már az elejétől rendszeresen kezdesz el tanulni mindent. Minimális szabadidőd lesz, jó párszor megbánod, h idejöttél (az elején főleg olyan tárgyak vannak, amik még nagyon megalapozók, legalábbis én ezt látom, magamon és a többségen is, h nem pont ezt várták), de ha tényleg ezt szeretnéd, akkor csak hajrá. :) Mondjuk én vitatkoznék azzal, hogy a bev.állattan szóbelin könnyen át lehet csusszanni...Az én vizsgáztatóm igazán megugorhatatlanra tette a lécet. oltogatta a vizsgázókat, mindenbe belekötött, egy lány előttem majdhogynem sirva szaladt ki,annyira meggyötörte, de hát van ilyen. :) Nagyon nem minimálisat kellett tudni, de szerencsémre engem átengedett. Növénytan első félévben nem vészes, ha készülsz a jegymegajánló zhkra. Kritériumokat érdemes év elején még lezavarni, főleg a kémiát, vagy nem mehetsz ki ált. kém vizsgára. Na, igen, az előfeltételek szépségei :) Én elég rossz kémia tudással vágtam neki a szaknak, de ahhoz képest mondjuk úgy, h teljesíthető volt, csak kicsit többet kellett melegiteni a széket. Annak ellenére, hogy most a hátam közepére se kivánom az eltét a sejtbiosszal együtt, azt javaslom, ha tényleg biológus szeretnél lenni, akkor válaszd az eltét. :) Sok a sz*patás, meg a szenvedés, de ha sikerül befejezni, akkor mégis csak egy eltés diplomát tartasz a kezedben :) persze nem tudom, h a többi egyetemen milyen a képzés, de azért az biztos, h hírneve az nagy van az eltének :)amúgy ismerek vkit, aki párhuzamosan jár az orvosira, és ide is, és azt mondta, h neki a biosz nehezebb volt. Ez is személyfüggő gondolom, de azért érdemes belegondolni, h nem lesz egy sétagalopp a képzés. :)
2014. jan. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!