Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen a legjobb a...

Melyik egyetemen a legjobb a nyelvszak (germanisztika)? ELTE, KRE, PPKE, DE?

Figyelt kérdés
Elsősorban a fenti egyetemekre lennék kíváncsi, de a többi is érdekel. Valahol hallottam, hogy talán a Debreceni Egyetemen a legjobb, de akkor miért itt volt a legalacsonyabb a ponthatár idén? 338 ponttal már be lehetett jutni!!!
2009. dec. 28. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE! Magyarország legelismertebb egyeteme és az oktatás és a közösség is szuper.
2009. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE bölcsészkara a legjobb az országban. Ez nem feltétlen vonatkozik a többi képzésére is, de azt tény, hogy a felsőoktatási rangsorban az ELTE-BTK az első. A ponthatár amúgy nem az oktatás színvonalát tükrözi,hanem a jelentkezőkét. Azt ugyanis úgy határozzák meg, hogy rangsorolják a jelentkezőket a pontszámaik alapján, és ha mondjuk 30 embert vesznek fel egy képzésre, akkor a 30. ember pontszáma a ponthatár.
2009. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is gondolom, hogy a legnagyobb híre az ELTE-nek van. Viszont egyre több helyen hallom, hogy már nem a régi. Az oktatás színvonala, a tanárok, a közösségi élet. Tudom, hogy a munkáltatók szemében az ELTE az ász, de valóban képes ütni mindent egy adott helyzetben?
2009. dec. 30. 20:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

CSAK AZ ELTE! CSAK AZ ELTE! :D

Ahogy a gólyatáborban tanultuk XD


Szerintem semmi baj az oktatás színvonalával. Minden szakon az ország legjobbjai oktatnak. Én magyar szakos vagyok, de hihetetlen, hogy az a nő áll előttem a teremben, akinek a nyelvtan könyvéből 8 éven át tanultam. :) És ha kinyitok egy nyelvészeti folyóiratot, szinte minden második cikket egy ELTÉ-n tanító írta.


Sok ismerősöm van más egyetemeken, de sztem nálunk a legmagasabb a követelmény, itt elég sokat kell dolgozni a jó jegyért és nagyon maximalisták a tanárok, és az így megszerezett tudásod kamatoztatni tudod majd a munkahelyeden! :)


Gyere az ELTÉ-re! Jan. 9-én nyílt nap a BTK-n!

2009. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Naná, hogy elmegyek a nyílt napra! :)
2009. dec. 31. 00:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Azért ne csak egy vélemény alapján dönts. :) Az első 5 legszínvonalasabb egyetem az ELTE,a debreceni, a szegedi, a pécsi és ha jól tudom, a miskolci. Ha van lehetőséged, menj el nyílt napokra, és az ott látottak alapján dönts.
2009. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok egy vélemény alapján dönteni. Nyílt napra sajnos nem tudok elmenni mindenhova, sőt valószínű, hogy csak az ELTE-re jutok majd el, de tuti, hogy rendesen átgondolom ezt az egészet.
2009. dec. 31. 11:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul elég behatárolt a mozgási lehetőségem, mivel nálam csak Pest vagy Debrecen jöhet számításba. Nem tudom bevállalni egy másik városban a tanulást, a kollégiumot vagy az albérletet. Még Debrecen is elég macerásnak tűnik, annak ellenére, hogy a szüleim ott laknak.
2009. dec. 31. 11:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a PPKE-BTK is színvonalas és nagyon jó a Germanisztikája:)
2010. jan. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezzel (PPKE) csak az a bajom, hogy katolikus egyetem. Igaz, hogy katolikusként meg vagyok keresztelve, de ez minden. Nem az én világom a vallás. Semmilyen téren! Olvastam a honlapon, hogy vannak viszont "az általános műveltséggel és hitélettel összefüggő" kötelezően elvégzendő tantárgyak. Na, ez az, ami kicsit elriaszt ettől az egyetemtől.
2010. jan. 9. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!