Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen oka lehet annak ha egy...

Milyen oka lehet annak ha egy gyereknek újra kell járnia az első osztályt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól mérték fel, hogy érett e az iskolára.
2014. jún. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ez hogyan nyilvánul meg?
2014. jún. 18. 00:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem jól mérték fel, hogy érett e az iskolára."


Nem rossz megközelítés :)


Amiben megnyilvánulhat, az az, hogy tanév végére a gyerkőc nem sajátítja el azokat a minimális követelményeket, amire alapozva a 2 osztály elvárásait remélhetőleg teljesíteni tudná. Valamint várható, hogy az 1. osztály ismétlésével a részképességei további fejlesztésével biztosabb alapokat szerez az iskolai követelmények sikeres teljesítéséhez.

Pl: Nem tanul meg két betűt összeolvasni (szótag), és év végére még mindig csak betűzve tud olvasni. (pl. busz-szal helyett b-u-s-sz-a-l)

Vagy a tanult betűket nagyon keveri, nincs meg a minimális betűfelismerési biztonsága. Írásban hasonló problémák - max csak másolni tud, de diktálás után 2-3 szótagú szavak önálló leírására már nem - nem is beszélve az egyszerű mondatokról.

2014. jún. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítve:

Matekból az összeadás, kivonás ismeretének hiánya okozhat gondot. Ha eszköz segítségével is komoly nehézséget okoz neki 10es számkörön belül is a műveletvégzés (a 10-es átlépésről már nem is beszélve) az gond, mert 2. osztályban már a 100-as számkörben kell műveleteket végezni.


És még ilyen helyzetekben is van, hogy nem ismételtetik meg vele az elsőt, ha úgy látják, hogy spec. fejlesztéssel behozhatók a lemaradásai a 2. osztályos tananyaggal való haladás mellett. Ez nem mindig lesz szerencsés. Inkább az 1. osztályt ismételje, mint a 2-at.

A mi osztályunkban voltak olyan tanulók, akiket tovább vittünk 2.-ba. Sokat fejlődtek, de sok egyéni fejlesztésre volt szükség (fejlesztő ped., logopédus, mozg. fejlesztés)- nem korrepetálásra! -, és a 2. osztályos tananyagot, az igazat megvallva, nem sajátították el. Mondjuk behozták az elsős lemaradásukat.

2014. jún. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2014. jún. 18. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
De lehet hogy a tanárral van gondja pl nekem azért kellet ismételnem a 2 -at mert pikkelt rám a tanár amikor ismételtem ugye. Másik tanár tanitot és kitűnő voltam matek magyarbol (!!!!) szoval nem csak a gyerek lehet a hibás hanem a tanár vagy az oktatási modszere mert az is lehet oka a gyerek ismétlésének
2014. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon kielégítő válaszokat kaptál!

Csak annyit tennék hozzá,lehet, hogy egyszerűen a gyermek nem bírt 45 percen át nyugton ülni,figyelni,koncentrálni, így könnyen lemaradhatott a tanulásban.

A koncentráció fejlesztésére léteznek játékos feladatok,könyv formájában.Nyáron érdemes lenne ezeket megpróbálni.

2014. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem az én gyerekemről van szó, abban az esetben nyilván tudnám mi az oka :).
2014. jún. 21. 15:00
 9/9 anonim válasza:
A lányom csípőficammal született és sokszor hallottam már az ovi végén, hogy a mozgás az alapja mindennek és mondták, hogy lesz gondunk az iskolában. Vissza akarták fogni, pedig már így is újrajárta a nagycsoportot. Végül ment suliba, de tényleg voltak problémáink, matekból (főleg 10-es átlépéssel) olvasni viszont már folyékonyan olvas. Év közben kisegítőbe akarták, hogy irassam, azt nem engedtem, viszont korrepetállótanárhoz, fejlesztőtanárhoz, fejlesztő tornára hordtam, ahová csak kellett. A vége az lett, hogy év végére rengeteget fejlődött magához képest, de ahhoz nem, hogy másodikba menjen. így megfogadtam a szakik tanácsát, most 8 évesen újra járja majd az elsőt egy falsui iskolában a városi helyett, ahol kevesebb létszámban lesznek, de egyáltalán nem bánom és nem fogom fel tragédiának. Az alapok nagyon fontosak, ha azok nincsenek meg, nem fog tudni mire építkezni. Ráadásul a 2. egy óriási ugrás az elsőhöz képest. Amúgy az iskolaválasztás sem volt megfelelő elsőre.
2014. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!