Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az normális, ha nem szeretném,...

Az normális, ha nem szeretném, hogy önköltséges diákok legyenek a hallgatótársaim?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek, és olyan szakot jelöltem meg, ahová 420+ pont kell államira, önköltségesre viszont csak a minimum 260. Nem felételezem, hogy buták, de 260 pontot tanulás nélkül is el lehet érni. Jó, nyilván nem pontban kell mérni az embereket. De valahogy nem szeretném, hogy ilyen butuskák legyenek a hallgatótársaim. Ez normális?

Aki nem tud normális választ írni, ne írjon, hisz nem kötelező! :) de aki hasonlóképpen 'érez', szívesen várom válaszát.



2014. jún. 27. 02:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Ezt úgy hívják fasizmus.
2014. jún. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
na kösz :d
2014. jún. 27. 02:49
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Te vagy butuska, ha nem tudod, hogy nem csak kétféle ponteredménnyel lehet bejutni egy ilyen szakra. Attól még, hogy 260 a minimum ponthatár, 419 ponttal is bekerülhet valaki az önköltségesre, ha egyszer nem érte el azt a bizonyos 420+ -t. Sznob vagy, ennyi.
2014. jún. 27. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Másodiknál a pont!

Arról nem is beszélve, h valszeg az önköltségesek nagyrésze másoddiplomásként lesz ott, mivel ugye csak egy diplomát áll az állam, így kénytelenek ezt igénybe venni.

Én is ezért fogok fizetni jövőre ilyenkor.

Ha valaki mégis bekerülne 260 ponttal, sokáig nem lesz ott úgy se, mert kibukik.

Szal a helyedben én nem emlegetném a véleményemet, mert csúnyán pofára fogsz esni és jót nevetnek majd rajtad a "butuska" csoporttársaid.

2014. jún. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Felteszel egy eldöntendő kérdést, amelyre legalább kétféle válasz létezik, majd közlöd, hogy azok válaszát várod, akik egyetértenek veled. Inkább erre kérdezném, hogy normális-e. Válaszokat vársz vagy vállveregetést?

Szerintem nem normális, hogy az eredeti kérdésre válaszoljak. Megválaszthatod, kivel barátkozol a többiek közül, de hogy ki vegyenek fel, azt nem. És tényleg elég erős logikai távolugrás azt hinni, hogy az önköltségesek buták vagy lusták vagy hogy csak 260 pontjuk van.

Az első válasz viszont mindenképpen túlzó.

2014. jún. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

El vagy tévedve de nagyon. Mi van akkor ha valaki középiskolában nem jó tanuló??!! A középiskolai jegyek sok egyéb dolgok függvénye is. Írok néhány példát, "csajágaröcsögei szakközépben" érettségiző diák lehet hogy sok ponttal jelentkezik mert év végén arra kapta az 5-ös jegyet hogy tudta a boci-boci tarkát, és már ráadásul mondjuk szlovák nemzetiségi családban nőtt fel ezért jól tud szlovák nyelven ezért van felsőfokú nyelvvizsgája vagy/és még hátrányos helyzetű. Máris rengeteg pontja van...sorolhatom azokat a mind-mind egyedi eseteket hogy kinek hány pontja van nem korrelál az észbeli képességeivel.

Nem tudom mi az a szak ahova 420 kell államira, de éppen tegnap vettem át a diplomámat..és én bizony 278 ponttal kerültem be, az állami ponthatára 400 felett volt néhány ponttal (2011-ben). A felvett 151 emberből 44-en kaphattuk meg a diplomát.(képzés közben időközben átkerültem államira, tehát a nagy 400 feletti pontosok kibuktak)4-en diplomáztunk jelessel...egy volt a 4 közül aki eredetileg is 400 feletti ponttal felvételizett a többi 3-om hozzám hasonló pontszámokkal. Szóval azt nem látod át, hogy egyetemen még rengeteg dolog fog történni...van akinek bejön az hogy nem naponta nyaggatják mint középiskolában és így jobban képes teljesíteni van aki pont attól hogy nincs pedagógusi kontroll szétesik és kibukik...

Úgyhogy nem normális ahogy gondolsz, jobban mondva még butuska vagy..ha több tapasztalatot szerzel akkor remélem nem ilyen előítéletes szemellenzősen látod majd a világot.

2014. jún. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülye logika, aki másod-harmaddiplomát kezdi, bőven lehet, hogy sokkal több pontja van, mint neked, csak nincs több állami féléve, okoskám.
2014. jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát sajnálom a leendő csoporttársaid, hogy ilyen korlátolt elmével kell egy légtérbe kerülniük.

Képzeld, engem 240 ponttal vettek fel, és még 40 másik társam. Az persze nem érdekes, hogy 90%-unk 400 feletti pontot szerzett, csak nem vették fel államira, aminek a határa 465 volt.

Van olyan is nálunk, aki másoddiplomázik, neki még lehetősége se lett volna államira kerülni.

2014. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Az az igazság, hogy mikor bekerül az ember egy főiskolára/egyetemre, tapasztalja, hogy a körülmények, az oktatás módja, a légkör, a környezet, stb. merőben más, mint középiskolában volt.


Ha felvesznek, ehhez a megváltozott körülményekhez kell alkalmazkodni.

A hallgatók alkalmazkodóképessége nem arányos a felvételi pontszámmal, viszont arányos a felsőoktatásbanteljesített eredménnyel.


Alkalmazkodni kell uganis pl. a számonkérés módszeréhez, sőt az sem biztos, hogy a középiskolában alkalmazott tanulási metódus megfelelő az egyetemen.


Van bizony, aki mondjuk 470 ponttal került be, de csúszik egy csomó tárggyal, mert nem, vagy csak nehezen tud alkalmazkodni.


Viszont lehet, hogy egy 320 pontos könnyebben hozzászokik majd az új körülményekhez, mert pl. hatásosabb tanulási technikát tud alkalmazni, így jobb átlaga lehet, mint a másiknak.


Szóval ebből csak azt akartam khozni, hogy kb. 1-2 félév után kiderül, ki mennyire állja meg helyét, pontszámtól függetlenül.



Egyébként a másik, amit többen említettek, nagyon helyesen:

Másod, harmad, stb. diplomások. Sokan vannak így. Nekik nem igen van más lehetőségük!

2014. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

És a legjobb, hogy egy ilyen ostoba ember 420 pontot tudott elérni:D

Mondom, hogy nem a legjobb a felvételi rendszer, az ilyen logikátlan embereknek már érettségit se adnék.

2014. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!