Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire normális, ha 9. -es...

Mennyire normális, ha 9. -es vagyok és már most félek az érettségitől?

Figyelt kérdés

Állandóan eszembe jut, hogy mostmár évvége van, ennyivel kevesebb időm van és egyszerűen érzem, hogy nem fog sikerülni...Nem tudok annyi mindent megtanulni, egyszerűen nem megy...főleg a töri miatt félek, töriből mindig is szar voltam, emlékszem, 8.-ban fel akartam hozni a jegyemet töriből 4-esre és minden töri óra előtt egész délutánokat tanultam végig, így is csak 4-es lettem belőle, ráadásul miután megírtam a dogát, már nem is emlékeztem arra, amire annyit tanultam...Akkor érettségin mi lesz, amikor sokkal többet kell megtanulni?? Úristen, úgy be fogok égni, semmit nem fogok tudni...Nagyon félek :/

Ez normális, hogy már most ilyenek miatt aggódok? :(

16/l


2014. máj. 25. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én is nagyon félek, de szerencsére én nem magolok, hanem mindent logikusan szoktam tanulni.

Szerintem normális, hogy félsz, hiszen azok az életed meghatározó napjai lesznek.

14/L (most fogok ballagni nyolcadikból)

2014. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Először is ne aggodalmaskodj ennyit, tönkreteszed magad. Tapasztalat. Nem azt mondom, hogy tojj az egészre, csak ne legyél ilyen borúlátó.

Még van 3 éved (feltéve ha nem 5évesen vagy), az rengeteg idő. Az érettségi amúgy se olyan nagy szám, csak a tanárok nyomatják a féljetek tőle dumát. Persze, ez egy mérföldkő az életben, de egyetemen egy vizsgaidőszakhoz képest az érettségi semmiség. De ha lelkiismeretesen tanulsz, akkor minden akadály eltűnik. A memóriád fejleszteni kell, biztos vannak ilyesfajta gyakorlatok, sajnos ehhez nem értek, nem ilyen téren folytatok tanulmányokat.

A töriérettségi pedig szerintem a legegyszerűbb. Ha tudod használni a töriatlaszt, simán megvan minimum a hármas. A magyar se nehéz, a matek és a nyelv a húzósabb, de azokat is meg lehet csinálni. Volt nehezen tanuló osztálytársam a gimiben, és senki se bukott.

Fel a fejjel!

2014. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az a baj, hogy a töriatlaszt se tudom használni, általánosban nem is nagyon használtunk atlaszt, azt se tudom, mi a különbség egy gazdasági és egy politikai térkép között. A mostani töritanár állandóan lecseszi a fejünket, hogy tanuljuk már meg használni az atlaszt, de hogy tanuljam meg, ha általánosba se használtuk? :/

2014. máj. 25. 13:08
 4/15 anonim ***** válasza:

A tanárok közt van ilyen, azt hiheti, hogy mindenki mindent megtanult általánosban, amit kellett volna. Nekem az angol tancim volt ilyen.

Az atlasz végén van egy kronológiai rész, az nagyon sokat segít! A térképeknél pedig a címeiket olvasd el, az mind azért van, hogy tudd, melyik térkép mire szolgál. Általában nem kell gazdasági dolgokat térképen keresni, inkább hadjáratok és szomszédságok kellenek. Meg sok-sok útvonal, de a jelmagyarázat mindent elmond.

2014. máj. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem normális, hogy így aggódsz, de megértem, mert én is ilyen voltam(és vagyok még néha most is). Minket is traktáltak a tanárok, például nyelvtanárom szokása volt, hogy egy hónapban egyszer elmondta, hogy el fogjuk rontani az érettségit, és semmi nem lesz belőlünk. Nem hiszem, hogy rosszindulatból tette, valakinek még ez is kevés motiváló erő volt. De ha te így aggódsz, akkor az ilyen kijelentések egyik füleden be, a másikon meg ki is kéne, hogy jöjjenek. Én mondjuk tényleg az a hiper izgulós fajta vagyok, de valahogy az érettségi miatt sosem izgultam. Most már túl vagyok az írásbelin, tiszta fejjel sokkal könnyebb volt megírni, mintha tojtam volna tőle. Azt ne felejtsd el, hogy nem te vagy az érettségiért, hanem az érettségi érted. És ha elrontod sem a világvége, fél/ egy év múlva újra lehet írni, ha nagyon gázos a helyzet. Tanulásban meg tényleg próbáld meg, hogy nem magolsz, hanem próbálsz összefüggéseket keresni. Tudom így leírva nem tűnik egyértelműnek, de főleg töriből létfontosságú, hogy módszeresen tanulj. És atlasszal! Ha készülsz a témából, keresd ki az atlaszból a hozzá kapcsolódó térképeket, és fedezd fel(nem olyan nagy ördöngösség). Nézd meg a jelmagyarázatot, évszámokat stb. Én a helyedben lelazulnék, és nem feszülnék rá ennyire a dolgokra. Jó relaxálást és sok sikert a továbbiakban! :)
2014. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kösözönm, sokat segítwettetek :)

Egyébként ha elrontom először az érettségit, mennyibe kerül, ha újra meg akarom írni? :O

2014. máj. 25. 14:02
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és ha egyetemre akarok menni, vagy később munkát keresek, kevesebb esélyem lesz, hogy felvesznek, ha látják, hogy csak 2. próbálkozásra tudtam megírni az érettségit is? :/
2014. máj. 25. 14:03
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne gondolj arra, hogy újra kell érettségizned. És nem nézik, hogy hanyadjára lett meg, az eredményt is csak a felvételikor nézik. Alapesetben annyi a lényeg, hogy legyen meg, bár a mai világban sajnos csak egy érettségivel senki nem megy sokra (magától). Valami kell mellé, hogy el tudj helyezkedni.
2014. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom, érettségi után egyetemre akarok menni :)
2014. máj. 25. 15:27
 10/15 anonim ***** válasza:

milyen egyetemre akarsz menni? mert amikor már oda kerülsz hogy választanod kell addigra már kötelező lesz valamiből emelt érettségit tenned, néhány szakhoz már idén is jövöre meg már csak emelkedik ezeknek a szakoknak a száma


szerintem arra a tantárgyra feküdj rá jobban ami majd szükséges lesz a felvételidhez, vagy köze van a szakhoz

2014. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!