Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a könyvek...

Hogyan működik a könyvek beszerzése az orvosi egyetemen?

Figyelt kérdés
Szeptembertől a SOTE ÁOK-ra fogok járni. Tudom, a könyveket meg lehet venni, ki lehet kölcsönözni, vagy felsőbbévestől el lehet kérni. Sajnos nincs egy ismerősöm sem. A könyvtárról meg azt olvastam, hogy már szeptember előtt elviszik a könyveket. Mit ajánlotok, hogyan és mit szerezzek be (nekem feltétlenül szükségem van nyomtatott anyagra, akkor is ha fénymásolt, bármi csak ne a gépen legyen!)

2014. jún. 29. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

mint minden máshol..

Könyvtárból csak korlátozott időre lehet kikölcsönözni a könyvet/jegyzetet.

Ha megvan a felvételid iratkozz be az egyetemi könyvtárba..ne vedd ki a könyveket (csak tedd előjegyzésbe őket de tudtommal 3 hétre adnak könyvet ki a legtöbb egyetemi könyvtárban..és egyszer hosszabbítható)

Ha hozzájutottál lefénymásolod..ha neked nem jó gépen.De őszintén nem értem miért nem jó gépen neked..hisz ami gépen lévő anyag az nyomtatható..azt teszel a doksival amit akarsz..

2014. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szerzed be, ahogy akarod, és ahogy tudod.

Pl. bemész a könyvesboltba és megveszed. Vagy neten keresel használt könyveket és megveszed. Vagy lefénymásoltatod. Úgy csinálod, ahogy csak akarod...

2014. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. még ne vegyél meg egyetlen könyvet sem, mert majd az instruktorok megmondják, hogy mi kell, mi nem

2. első héten lesz jegyzetbörze, ahol olcsón vehetsz használt könyveket (én ezt nagyon ajánlom)

3. fénymásolva is vehetsz könyveket potom összegért, hogy hol arról kérdezd az instruktorokat

4. lehet kölcsönözni a könyvtárból is egy teljes tanévre, de mázli kell hozzá, hogy megtaláld azt, ami éppen kell

5. ne pánikolj, inkább élvezd életed utolsó gondtalan nyarát, az egyetemmel ráér szeptemberben foglalkozni :)

2014. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link] - mit szerezz be


[link] - használt könyvek, fénymásolatok


Sok könyvet fénymásolókban ki lehet nyomtatni, illetve ha letöltesz valamit, azt is kinyomtatják, lefűzik. (nem tudom pontosan hol van Pesten ilyen hely, de biztosan van)

2014. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két dolgot kell eredeti példányban beszerezni:

Egy atlaszt (Sobottát ajánlom) és a Funkcionális anatómiát Szentágothaitól.

Ez a kettő mindenképpen kell, akármilyen csoportba kerülsz.

Facebookon van egy Eladó orvosi tankönyvek csoport, oda lépj be, és ezekre kezdhetsz is vadászni.

Én nemrég potom összegért vettem egy nagyon jó állapotú, régebbi kiadású Sobottát (nem kell a legújabbat 40e-ért), szóval ki lehet fogni:)

Minden mást be tudsz szerezni fénymásoltan (illetve nem, egy Langman-féle embriológiára még szükséged lesz,de ezzel még ne törődj).

Egyébként ha eljön az ideje, az instruktoraid majd megmondják, hogy milyen könyvekre lesz szükség és jó tanácsokkal is el fognak látni.

A felső kettőt viszont tényleg kezdheted keresgélni, szerintem ilyenkor még olcsóbban hozzá lehet jutni.

2014. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)
2014. jún. 29. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!