Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez szabályos?

Szerintetek ez szabályos?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet.


Járok egy alapitványi iskolába(gimnázium) lassan már 5 éve. Kilencedikbe beiratkoztam és kiderült 11.-be,hogy ez tulajdonképpen nem 4 hanem 5 éves tehát 5.évbe lehet majd érettségizni. Eléggé ideges voltam mert előre ez nem volt nagyon hangoztatva de mondtam jó lesz@rom ezt a plusz egy évet már nagy nehezen kibirom. Na eljött az 5. év ugye 2014j májustól érettségi hurrá,szabadulok innét leéretségizek és mehetek tovább. Amit még tudni kell,hogy én magántanuló vagyok egészségügyi okokból(tartósan beteg vagyok) és igy nem nagyon tudtam bejárni de ennek ellenére ugyanúgy nappalisként vagyok "bejelentve". Átmentem minden tanév végén nem buktam meg stb..


Na ma rámir az illetékes aki ezekkel foglalkozik,hogy 2 tantárgyból irt be érettségire . Mondom oké rendben és a többi? Hát a többi majd jövőre mert nagyon sok a lemaradásod és igy jó lesz majd szépen lassan.. De hidd el ez igy jó lesz.. Na kicsit felkaptam a vizet...Nem elég ,hogy 4 helyett 5, most 5 helyett 6 év. Hogy van ez? Mit lehet ilyen esetben tenni? Nem lehet az,hogy mivel alapitvanyi és tartósan beteg vagyok ezért ott tartanak amig tudnak mert többénzt kapnak utánam? Köztudott az iskola eléggé pénzéhes. BMW,Alfa Romeo,stb minden ott áll. Mit tehetek ilyenkor,hogy ebben a tanévben szabaduljak még innen érettségivel és ne kelljen plusz egy évet még itt lennem? Van erre valami jogszabály vagy ilyesmi? Segitsetek légyszi mert ez most elkeseritett.. Ékezetekért sorry csak angol bill-ről vagyok..



2014. márc. 20. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad a nőnek, hogy de te minden tantárgyból akarsz jelentkezni. Végülis te döntöd el (neked kell eldönteni), mely tárgyakból óhajtasz vizsgázni, miért akarnak fölötted "gyámkodni"?
2014. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:

Vagy a többi tárgyből akkor (ezek szerint) ősszel mennél?

Mondjuk úgy csak kb. fél évet csúsznál (nem egy egészet)

2014. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem is értem. Az érettségi jelentkező nyomtatványt neked kellett kitölteni.
2014. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
48%

Írd vissza annak az ügyintézőnek, hogy küldje meg

neked a nyomtatványt, te akarod kitölteni-

Ennyi Nem kényszeríthetnek olyanra, amit te nem akartál,

vagy nem hagytál jóvá (ha meg szórakoznak, mondd nekik azt, hogy a szüleid kérik)

2014. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

Nem ősszel hanem jövőre. Jövő május fele érettségizhetnék a többiből ami kicsit túlzás szerintem.


Egy szóval se kérdeztek meg ,hogy en miből akarok es miből nem.


Csak közölte a csávó ,hogy ebből a kettőből fogok érettségizni erre írt be.



Most mit csináljak szerintetek ? Mert ez ,hogy megsem kérdeznek es fölöttem intézkednek azzal a kamudumaval,hogy levagyok maradva. Többiek se tudnak sokkal többet van olyan aki kevesebbet mint en es elvileg ok bejarosak. Másik meg van felkészítő tanárom aki segít felkészíteni.


Milyen dumát mondjak neki ,hogy akkor az legyen ,hogy idén kapjam meg az érettségit is es mindenből érettségizhessek?

2014. márc. 20. 14:22
 6/63 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hasznunkra lenne, ha felvilágosítanál minekt a részletekről, mert továbbra sem világos.


Tudtommal az érettségire való jelentkezés határideje február 17 volt. Ezt nem az iskola dönti el, ez központilag meghatározott. Ha nincs tanulói jogviszonyod, ezt maganak intézed. Neked van még, és ehhez tudtommal egy nyomtatványt kellett leadnod határidőig. Azt bírálták volna felül? Van arról bizonylatod, másolatod?

Minél hamarabb intézkedned kell az Oktatási Hivatalnál, mert most már csak náluk lehet tenni bármit.

2014. márc. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
64%

A szüleid tudják?

Irass velük kérvényt, hogy te minden tantárgyból akarsz menni és kész aláírás, dátum (csak le ne késsétek a határidőt) A hat. idp nem febr. volt? Mert akkor meg már valószínű semmit nem lehet tenni

2014. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
64%

A hat.idő már letelt, úgyhogy már nem lehet mit tenni

Mondjuk jókor szólnak, de azért írjatok valamit az igazgatónak, hogy utólag mondták meg, hogy csak két tantárgyra írtak be és hogy te meg azt hitted, hogy mindenre beírtak és hogy ez micsoda szemétség

2014. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:

Nincs további részlet ennyi az össz amit en is tudok. Valószínűleg ezért szóltak csak most ,hogy ne tudjak semmit se tenni ?


Ha ez kiderül nagy pataliat rendeznek ott az biztos.


Szüleim tudjak igen


Mindegy ha nem csinál semmit az iskola akkor tovább intezkedek mert ez így nem állapot. Kérvénnyel sz@rt nem érnék szerintem. Csak hivataltól rezelnének be szerintem.

2014. márc. 20. 14:48
 10/63 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írtad le, hogy most akkor kitöltöttél-e valamilyen papírt, vagy sem...


Kérvénnyel meg igenis elérhetnél dolgokat, tapasztalatból tudom, de ha olyan okos vagy, old meg egyedül.

2014. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!