Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Csak" a bgf-re vettek fel...

Ruready kérdése:

"Csak" a bgf-re vettek fel kereskedelem és marketing szakra angol nyelven. Ugyanolyan jó esélyekkel indulok innen is? Milyen angolos dolgokat érdemes átnéznem a nyáron?

Figyelt kérdés

2014. júl. 25. 08:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
kabcsi, amit írtam, szakmabelitől hallottam. De ha igaz, amit írsz, akkor ez az egész "business" képzés egy jó nagy kamu: ha 80%-ban megegyeznek, miért van külön megnevezésük szakoknak? Kreditben számolva a 20% jó, ha egy szakirányt kitesz. Vagyis gyakorlatilag az összes említett szak csupány szakiránya a "business" alapszaknak. Ennek ellenére mégis egészen máshogy tekintenek rájuk, ami a keretszámokban is meglátszik.
2014. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
18%

Én is szakmabeli vagyok és barátnőm is :)


Kb. "szakirányoknak" tekinthetők alapképzésen igen. Azért tekintenek ennyire másképpen az egyes szakokra, mert semmit sem tudnak róluk.


A business szakok az átlag számára megfoghatatlanok. Ez nem olyan, mint az orvosi, hogy elvégzed és orvos vagy, vagy tanárként tanár, stb.


Az embereknek fogalmuk sincs arról, hogy mit csinál egy business analyst, controller, auditor, accounts payable analyst, accounts receivable analyst, controlling analyst, stb...


De hogy ne csak a levegőbe beszéljek, belinkelem az operatív tanterveket, ahol bárki összehasonlíthatja az alapképzések tantárgyait, és rájöhet, hogy valóban majdhogynem megegyeznek ezek a szakok: [link]


És még annyi, hogy a cégeknek elsősorban az a fontos, hogy meglegyen egy alapvető számviteli tudás (az egyik legfontosabb dolog az egyetemen), és ezentúl még annyi, hogy legyen egy minimális átfogó képük egy vállalat működéséről, egy kevés a piacokról, stb... Ez pedig bármely business szakon elérhető tudás :)

2014. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

"Az embereknek fogalmuk sincs arról, hogy mit csinál egy business analyst, controller, auditor, accounts payable analyst, accounts receivable analyst, controlling analyst, stb... "


ez mind szép és jó, hogy most kimásoltál pár közgázos állást profession-ról, de ilyen kontrolleri meg auditor munkákat pénzügy&számvitellel fogod tudni majd elvállalni nem kereskedelem&marketinggel

a legtöbbnél azt fogod követelménynél találni, hogy "degree in Finance/Economics" és economics alatt ne kermark-ra gondolj, hanem gazdaság- és pénzügy matematikai elemzésre, alkalmazott közgázra ESETLEG gazdmen-re (bgf-en van statisztikus elemző szakiránya, BME-n is elég kemény a matek/számvitel/pénzügy a szakon)

de ha nem hiszel nekem kérdezz meg bármilyen tapasztalt HR-est, hogy az általad felsorolt állásokra be e hívnak kermarkosokat, mert a te logikád szerint egy turizmus és vendéglátásos is el tudja vállalni ezeket a munkákat, mert ő is közgázos diplomát kap, és a módszertani alapozó ismeretek is ugyanazok, de ez még édeskevés

2014. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
18%

Barátnőm nemz-i gazd-ot végzett és azzal controller. Szóval nem csak úgy kimásoltam. Én gazdinfósként dolgozom, szóval képben vagyunk a dolgokkal.

Az állásinterjúkon -legalább is nagyobb multiknál- egy egyszerűbb számviteli teszt volt és két körös szóbeli interjú, egy hr-es, egy szakmai. A szakmain pedig kb. azt nézték, hogy mennyire illeszkedsz a csapatba, milyen a személyiséged, stb. Amennyiben kermarkosként meg tudod oldani a számvitel tesztet (márpedig mivel tanultad, jó eséllyel ez így van), akkor csak rajtad múlik, hogy mit hozol ki a szóbelin. Simán bejuthatsz kermarkkal is.

A nyelvismeret szintén nagyon fontos.

2014. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%
de most a kereskedelem és marketing-ről volt szó, a nemzetközi gazd. majdnem megyegyezzik a gazd.men.-el,a gazdinfós állást gondolom te se kermark-al töltöd be, kivéve ha csak egész nap excell táblákat kell szerkesztgetni
2014. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem egy jól elvégzett kermark (esetleg diákszervezeti tagság), jó nyelvtudás és szakmai gyakorlat bőven megfelelő lehet egy multihoz az általam elsorolt pozíciókra.


Mivel az alapok ugyanúgy megvannak, a "business gondolkodásmód" ugyanúgy megvan itt is, nem látok semmi kizárót.


Ja, és ne beszéljünk arról, hogy nagyon sok pozit nem tudnak betölteni. Nyelvtudáson sokan elbuknak (azért szerencsés két erős idegennyelv), számviteli teszten sokan elvéreznek (pedig tényleg egyszerű) és a szóbeli interjú is nagyon komoly felkészültséget igényel. Az például egy külön tudomány.


Mi, a barátnőmmel több hónap alatt raktunk össze magunknak egy alapvető anyagot, ezenfelül testre szabtuk vállalatokra és egy-egy interjúra készültünk napokat. CV, motlev szintén fontos. Ezek pedig nem a kermark, gazdmen vagy PSZ képzésen múlnak, ugye. Végeredményt tekintve pedig "majdnem ugyanannyit" nyomnak a latban.


Én nagyon kitartok amellett a véleményem mellett, hogy bármelyik gazdálkodási szakból sokat ki lehet hozni tudatossággal.

2014. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nyel megvan. Olyan német nyelvvizsgám van, hogy kint anyanyelvének számítok. Megérte a két tannyelvű gimi :) az angol ezen a szakon meglesz. Sajnálom, ha beleléptem egy szabad bölcsész szívébe, én is bölcsész szerettem volna lenni, csak megélni is:/ a kermarkot meg az szólja le, aki odajárt és nem helyezkedett el. Fél éve még kiröhögtek, hogy megcsináltam a sminkes szakmát, most meg csak néznek hol dolgozom.
2014. júl. 25. 15:52
 18/20 A kérdező kommentje:
Bocsi az előző kommentben sok volt az autokorrekt
2014. júl. 25. 15:55
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"a kermarkot meg az szólja le, aki odajárt és nem helyezkedett el"

jaj istenem...

megnyugtatlak nem kermark-ot végeztem......

nem abba kötöttem bele, hogy nem lehet elhelyezkedni, hanem hogy echte pénzügyes pozíciókat sorolt fel az előző kommentelő pl. üzleti elemző, kontroller és én egy marketingest se láttam ilyen munkakörben, pedig jártam már BIG4-nél is, de ezek szerint ti ketten ismeritek azt az 1% kivétel aki marketingesként a számviteli auditot végzi

egyébként ismerek kermarkost aki pl. elment az auchan KÉP- start programjába és most már középvezető, kereskedelem és marketing végzettséggel inkább ilyenekben kéne gondolkodni ha már ilyen szakra mentetek nem? vagy akkor miért nem mentetek pénzügyre ha ennyire elemzők akartok lenni?

2014. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
eszem ágában sincs elemzőnek menni :D a sminkes munkám miatt vmi kozmetikai cég marketinges helyét szeretném befoglalni majd :D
2014. júl. 26. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!