Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építészmérnöknek készülök, a...

Építészmérnöknek készülök, a tanácsotokat kérném (? )

Figyelt kérdés

Bár még nem 100%, de úgy néz ki ez a szak lesz a befutó, 2015 őszén szeretném elkezdeni. Na már most én 3 éve érettségiztem, a probléma az, hogy matekból kb végig kettes voltam, az érettségim 55% lett. Hozzá kell tenni, hogy egy lusta disznó voltam, nem foglalkoztam semmit se suliban se otthon a tanulással, hoztam a minimumot. Szorgalommal párosítva szerintem nem lennék hülyegyerek.


Jön a lényegi rész, kell egy emelt érettségi mindenképp, mire érdemes rámenni az emelt matekra inkább, vagy az építészeti alapismeretekre? Tapasztalatok alapján fel lehet készülni kevesebb mint egy év alatt emelt szintre, nagyrészt önszorgalomból, nem túl magas szintről? Magára az egyetemre kell az emelt matek tudás, vagy bele lehet rázódni menet közben? Melyiknek venném nagyobb hasznát?


Bónusz kérdés: Mennyi szabadidőtök van ez a szak mellett? :)



2014. júl. 27. 01:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A férjem építőmérnök (NEM építész), és mellette egyetemistáknak matekot oktat.


A matekra menjél rá mindenképpen. A többit majd ott megtanítják, felvételinél semmit nem számít az építészeti alapismeret. persze, ha érdekel, akkor tanuld, de a matek legyen az első.

2014. júl. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igen a matek lesz az emelt valószínűleg, viszont mellette vagy fizika vagy építészetiből mindenképp kell legalább egy középfokú még. A fizika felé hajlok inkább.
2014. júl. 27. 02:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Feküdj neki, mert egyetemen ilyen szakon nagyon kemény a matek, mechanika oktatás.
2014. júl. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: szerintem egy kicsit félreértetted a kérdést, mert van egy olyan felvételi tárgy, hogy "építészeti alapismeretek". (Bár én úgy tudtam, hogy a matek kell mindenképp és mellé vagy ez a tárgy, vagy fizika, mondjuk én már rég felvételiztem)

Magára az egyetemre annyiban kell a matek tudás, hogy az első két félévben jó kis szórótantágy, aztán pedig közvetve egyéb tárgyakhoz kell, az életben meg szinte semennyire.

Talán én is a matekot javasolnám amúgy, de inkább azért, mert ahogy a kérdésedből kiveszem, a másikból nincs semmi előtanulmányod és úgy azért nehéz nekiindulni. (Ha szakközépből jönnél, akkor a másikat mondanám, mert sokkal kiszámíthatóbb, hogy mit kérhetnek, mint a matekon)

Szabad idő sok nem marad, őszintén mondom, hogy nem lusta, de amúgy jó képességű embereknek való ez a szak. Ha ismered magad, hogy nem bírsz seggelni, határidőre dolgozni, stb., akkor inkább most gondolkodj valami másban.

2014. júl. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!