Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mebnyire nehéz mindenféle...

Mebnyire nehéz mindenféle előképzettség nélkül belevágni egy gépész szakba?

Figyelt kérdés
Rájöttem a diploma, amit kapni fogok nem fog nyújtani hatalmas lehetőségeket. Így mesterképzés helyett inkább egy új alapképzést kezdenék el. Valamilyen műszaki diplomát szeretnék, aminek hasznát is veszem. 1. Hogy mely szakok éennének jók, 2. Hogy mennyire fogok úgymond nagyobb eséllyel elvérezni, ha úgy megyek oda, hogy eddigi életem során nem sokt foglalkoztatott a fizika, kémia, matematika. Középsuliban 4 körül voltam belőlük, általánosban fizikából és matekból kimondottan jó, de gondolom ahhoz képest már első 5 mondat után olyanokat tanulunk hogy leesik az állam :)
2014. júl. 29. 05:39
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Gépészmérnök, villamosmérnök, mechatronikai mérnök, mérnökinformatikus, vegyészmérnök, biomérnök.

2. Mindegyikhez nagyon jó matektudás kell (ha az emelt matekérettségi megy, akkor az már jó). Ezenkívül a fizika is nagyon fontos, főleg az első 3 említett szaknál. Az utolsó kettőhöz a kémia emelt szintű ismerete szükséges. Mérnökinformatikushoz pedig természetesen az informatika kell hogy jól menjen. Nehéz elvégezni ezeket a szakokat, de ha nem érdekel a matek/fizika/kémia, akkor szinte lehetetlen. Viszont jól meg vannak fizetve.

2014. júl. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!