Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy engedjenek gólyatáborba?

Figyelt kérdés

Anyukám teljesen ellene van az egésznek, mert hogy ő milyen videókat látott erről az interneten, hogy mindenki csak iszik és majd lehet, hogy megütnek engem és megerőszakolnak. Meg nem tudhatom, hogy a szálláson is kikkel kerülök össze, meglophatnak stb. Apukám semleges állásponton van, de igazán ő sem örül neki.


Tudni kell rólam, hogy nem szoktam piálni, mértékkel iszom, részeg sosem voltam, még csak a közelében sem. Nem vagyok különösen bulizós típus, viszont imádok új embereket megismerni, és fel tudok oldódni. Az anyagiak illetve az utazás meg lenne oldva(70 km), csak annyi a probléma, hogy nem ismerek ott senkit. Azonban biztos vagyok benne, hogy nem én leszek ezzel egyedül. Már megismerkedtem egy csoporttársammal, aki szintén messzebbről jön, ő sem ismer senkit, és gond nélkül elengedték.


Még jövőhéten lehet jelentkezni, nagyon szeretnék elmenni, nem örülnék, ha első nap csak néznék ki a fejemből, mikor mások már megismerkedtek egymással. Mivel lehetne megnyugtatni a szüleimet, mit tanácsoltok?


19/L



2014. aug. 7. 20:48
1 2
 11/15 anonim válasza:

Nem értek egyet a szülőkkel, de az azért érdekes hozzáállás, hogy "Max a szülők duzzognak egy darabig, de elég vaskosan megtapasztalják, hogy innentől semmihez sem kell az engedélyük, max a pénzük".

Talán azzal győzheted meg a szüleidet, hogy ott tanárok is lesznek, előadásokat és tájékoztatókat tartanak, lesznek hozzád hasonló emberek is, akik nem piálnak. Ja, és, hogy bízniuk kell benned, stb.

2014. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, még várok véleményeket. :)

Igen, sajnos nem a belém vetett bizalommal van a probléma, hanem másoktól féltenek. Szeretem a szüleimet, mert szinte mindenben kiállnak mellettem, támogatnak, de ha el kell távolodnom tőlük, akkor ilyen helyzetek adódnak. Az albérletet stb. ők állják, mivel én még nem tudom eltartani magam, de igyekszem munkát is vállalni egyetem mellett.


Próbáltam már bevetni az ismerkedés, oktatók stb. témákat is, de csak fújják a magukét.

"Kérdezd meg: Úgy gondolja, hogy annyira rosszul neveltek hogy semmi önálló akaratod és értékítéleted nincs hogy mit lehet megtenni és mit nem a szórakozás keretein belül?" - Ez viszont nagyon tetszik, megér egy próbát. :)

2014. aug. 8. 16:18
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy megütnek és megerőszakolnak, nem reális veszély a gólyatáborokban, mivel a szervezők vállalnak egyfajta felelősséget a résztvevőkért. Az is cinkes szokott lenni, ha detoxikálóban köt ki egy-egy gólya, rendőrségi ügyek meg főleg. A lopást nehezebb kiküszöbölni, de legfeljebb nem viszel sok értéket magaddal. Főleg azt akarom mondani, hogy nem ezek szoktak lenni az aggályok a gólyatáborokkal kapcsolatban. Rémeket látnak belé a szüleid, amit nem is a videókból vettek (mondjuk az érdekes is lenne...), csak következtetnek mindenféle rosszra.

Melyik iskolába vettek fel, ha ez elárulható?

2014. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 SeinHime ***** válasza:
Engem is nagyon féltenek a szüleim, főleg anyu, ennek ellenére egyáltalán nincs ellenére, hogy elmenjek a gólyatáborba. Ő is tudja, hogy mik szoktak lenni. Mást nem tudsz csinálni, csak leülni vele beszélni. Esetleg felajánlhatod, hogy ha megérkezel felhívod/küldesz neki egy sms-t. Aztán mondjuk másnap, hogy tudja, minden rendben. Így ő sem fog annyira aggódni :)
2014. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Mi történt végül? Voltál, vagy sem?
2014. aug. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!