Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan győzzem meg anyát,...

Hogyan győzzem meg anyát, hogy irasson át másik suliba?

Figyelt kérdés
A mostani iskolám nagyon rossz és át szeretnék menni egy másikba.Már tudom is hogy melyikbe és azt is hogy melyik osztályba.Mikor anyának felhozom ezt a témát mindig nagyokat sóóóóhhhajt.....meg a "már megint ezzel jössz?" szöveget hajtogatja.

2014. aug. 25. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Ha van rá normális, logikus érved, akkor azt mondd nekik.

Én a saját példámat tudom elmondani. Angol kéttannyelvű gimnáziumba akartam menni, amióta az eszemet tudom, de a szüleim nem engedték, helyette egy vallásos nyolcosztályos gimibe írattak. Nyolcadikban kisírtam, hogy megírhassam a központi felvételit. Nagy nehezen megengedték, és a gimibe, amit kinéztem magamnak, első helyen felvettek volna, de a szüleim nem engedtek átiratkozni, mert szerintük a világi iskola erkölcstelen. Innentől kezdve folyamatosan könyörögtem nekik, hogy hadd menjek át legalább egy olyan suliba, ahol van angol tagozatos osztály (kéttannyelvűbe már nem vettek volna át), mert fordító és tolmács szerettem volna lenni, és a gimimben nagyon pocsék színvonalon tanították az angolt, engem és még 1-2 osztálytársamat hiába érdekelt volna, a tanár nem volt hajlandó rendesen foglalkozni velünk, az volt a cél, hogy átcsússzon az osztály az érettségin. Második nyelvként meg csak latint lehetett tanulni. 11.-es voltam, mikor végre megengedték volna a szüleim a másik iskolát, de akkor már hiába írtam kérvényt 3 helyre, mindenhol azt mondták, hogy 1 évre már nem vesznek át. Most tartok ott, hogy van egy érettségim, és lassan 3 éve segédmunkát végzek napi 10-12 órában, hogy legyen pénzem nyelvtanfolyamokra és nyelvvizsgára. Angolul és még legalább 1 nyelven szeretnék felsőfokon megtanulni, de a minimálbérből csak nagyon keveset tudok félretenni, ha egyáltalán félre tudok.

Ha te is hasonló okból váltanál iskolát, akkor mutasd meg a szüleidnek, amit leírtam. Az enyémek már megbánták, hogy nem engedtek iskolát váltani, és ezerszer bocsánatot kértek tőlem.

2014. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok más tanácsot adni, mint hogy érvelj minden erőddel, de az #1 válaszoló története elég tanulságos. Ha minden így történt, ahogy leírta, akkor ez épkézláb példája annak, hogy semmi értelme, ha a szülők ilyen szinten irányítani akarják a gyereket.


off: #1 válaszoló, ne add fel semmiféleképpen, felsőoktatást el tudod kezdeni bármikor, sosem lesz elég késő.

2014. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!