Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A matek melyik részeit érdemes...

A matek melyik részeit érdemes kiemelten tanulni ha mérnöknek készül az ember?

Figyelt kérdés

Már 3 éve érettségiztem, de most van egy évem felkészülni. Igazából az érdekelne, hogy melyik témák különösen fontosak, illetve melyek azok amik kevésbé, vagy akár ki is hagyhatóak? Nem trehányságból, csak szeretnék minél célirányosabban felkészülni.

Villamos vagy gépészmérnök a cél.


Bónusz kérdés, ugyan ez fizikából, villamosmérnöknek pl. mennyire fontos fizikából az elektromosságon kívül a fizika többi része?



2014. szept. 18. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Gépészmérnökhöz

Matekból: határérték, deriválás, integrálás, komplex számok, mátrixok


Fizikából: mechanika, mechanika, mechanika

2014. szept. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Középiskolai anyagba mennyire érdemes belemélyedni amúgy?

Olvastam már több helyen, hogy annyira nem épül egymásra az emelt és a közép matek, viszont nyilván előny is valamennyire ha valaki a középszintet is jól tudja.

2014. szept. 18. 21:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon érdemes belemélyedni, de ha van felesleges időd akkor miért ne.


Én matekból tanulás nélkül érettségiztem 4-esre, majd 1 évet kihagytam mielőtt elkezdtem volna a gépészmérnökit. Aztán amikor elkezdtem az egyetemet, megvettem a szükséges jegyzeteket, példatárakat, bejártam órára és simán meglett a szigorlati jegy 5-össel.


Ez nyilván beállítottság kérdése, van akinek jól van akinek kevésbé jól mennek a reál beállítottságú tárgyak. Egyébként egyetemen nulláról kezd mindenki, ha ott tanulsz folyamatosan előtanulmány nélkül is meglehet az ötös. És úgy szerintem célirányosabb a tanulás, ha azt tanulod amit a tanár leadott, illetve az ahhoz kapcsolódó témakörben elmélyedsz önállóan, jegyzetek felhasználásával.

2014. szept. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem villamosmérnökként sokkal könnyebb munkát találni, tudom, hogy rengeteg gépészmérnök állást hirdetnek, de nagyon kevés helyen alkalmaznak pályakezdőket, mindenhol elvárás a legalább 2-3 év szakmai tapasztalat. Villamosmérnök pályakezdők viszont azonnal elhelyezkednek magas fizetéssel, míg a gépészmérnök pályakezdők átlagban 3-4 hónap amíg munkát találnak és 2-3 év amíg olyan gyakorlatra tesznek szert, hogy magasabb fizetési kategóriába kerüljenek.
2014. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan nem az általad említett karokon tanulok(építős vagyok),de nem árt,ha egy kicsit a vektorgeometriának is utána nézel.Nálunk legalábbis volt,a többivel együtt.Ja meg kicsit valószínűségszámítás is meg statisztika.Differenciálegyenletek majd lesznek A3-ból,de azt MatekA1 és A2 nélkül nem fogod érteni.
2014. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért a középsulis matek leginkább olyan a felsőbb matek számára, mint egy eszköztár. Kb olyan, mint az ABC az olvasáshoz.


Szóval konkrétan középsulis dolgok nem jönnek elő. De ha pl. nem tudod szorzattá alakítani a másodfokú függvényt, tehát nem tudod a gyöktényezős alakot, akkor nem fogod tudni kiszámolni két másodfokú függvény hányadosának a határértékét. Vagy ha nem tudod megoldani a törtes egyenlőtlenséget, akkor nem fogod tudni a deriválás után leolvasni a függvény menetét meg a konvexitást. Ha nem mennek a szögfüggvények, akkor nem fogod tudni leolvasni a komplex szám irányszögét. Stb.


Tehát azért az nem igaz, hogy a középsulis matek kihagyható; sokkal inkább azt mondanám, hogy az ottani technikákat készségszinten kell tudni, ha felsőbb matek feladatoknak egyáltalán neki akarsz kezdeni.

2014. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!