Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az irodalom és a történelem...

Az irodalom és a történelem tanulása alól felmentésemet szeretném kérni. Járt-e már valaki hasonló cipőben és milyen tapasztalatai voltak?

Figyelt kérdés

A dolog biztosan lehetséges lehetséges a jelenlegi törvények alapján, és akit felmentenek, annak értelemszerűen érettségiznie sem kell belőlük. Viszont kötelező helyettük más tantárgyat választani, és speciel biológiából és fizikából szeretnék helyettük érettségizni, méghozzá emelt szinten.

És az igény indokoltságát megfelelő orvosi szakvéleménnyel alá is kell támasztani.

Nekem speciel olyan agyam van, hogy kizárólag az értelmes dolgok mennek bele, mindenféle szánalmas és értelmetlen léhűtő rizsa az nem. (Az irodalommal és a történelemmel szemben például a pszichológiával és szociológiával semmi bajom).

Ha mégis ilyent akarnak rám erőltetni, akkor sem veszi be az agyam, de szinte begörcsöl és pszichés alapú köhögéstől kezdve a bárműhimlőig mindenféle bajom lesz.



2014. okt. 22. 10:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, van egy véleményed a dolgokról, látom :) Igazából én el is fogadnám, hogy nem szereted a humán tárgyakat, mert szíved joga. Nem szerethet az ember minden tantrágyat, van aki pl. a humán tárgyakat szereti és ki nem állhatja a fizikát, matekot, kémiát. Még talán jobban is utálja, mint te a törit és a magyart. Ennek ellenére, ha mindenki felmentést kérne egy tárgyból, csak azért, mert nem szereti, akkor semmi értelme nem lenne az oktatásnak. Ez nem így van. Történelemből és magyarból kötelező érettségizni, ahogy matekból és egy természettudományos tárgyból is. Ha nem szereted valamelyiket, a magánügyed, attól meg kell csinálni. Én pl. az idegennyelveket utáltam, mégis megcsináltam az érettségit. Óbégathatnék itt, hogy miért nem beszél mindenki egy nyelvet a világban, de ez nem jogosít fel arra, hogy ne tegyem meg, amit meg kell tennem, ami kötelező. Pont ez teszi a felnőtt embert felnőtt emberré, hogy képes megcsinálni a rá háruló feladatokat, és nem hárítja el magáról, csak azért, mert neki nem tetszik. Jobb lesz, ha megszokod, hogy a világ ilyen. Egy csomó dolgot kell majd még megtenned az életben, amitől undorodsz, de mégis kötelező, mert így jutsz előre. Ez van.


Úgyhogy senkit nem fog érdekelni az a sok marhaság, amit itt kifejtettél, sőt, kinevetnek érte. Azt megértem, hogy nem szereted a magyart és a törit, mert szíved joga, viszont az érvelésed nem állja meg a helyét. Csak hozzákapcsoltad az utálatodat néhány idióta sztereotípiához és ezeket a sztereotípiákat szajkózod. Ráadásul nem tűrsz meg ellenvéleményt, a vitakészség egyáltalán nincs meg benned (ami egyébként a hülyék ismérve), úgyhogy ajánlom, inkább ezeket a tulajdonságokat fejleszd magadban (vitakészség, empátia, a másik meghallgatása, megértése). Ajánlom ehhez a magyar irodalom és nyelvtan tantárgyakat, mert azok fejleszthetik ezeket a kompetenciákat, feltéve, ha jó tanár tartja őket.


Végül megjegyezném, hogy amilyen vehemenciával itt támadod a humán tárgyakat, olyannak tűnsz, mint valami dilinyós, azaz nem tűnsz különbnek, mint az általad fikázott pedofil tanárok stb. :D Én ilyen helyi zsebhitlernek tudlak elképzelni.


Végül megjegyezném, hogy ajánlom, kezdj el könyveket olvasni, hogy ne maradj olyan szánalmasan műveletlen, mint amiről itt tanúbizonyságot tettél. Talán néhány könyv elolvasása után más lesz a véleményed és nem 1-2 pedofil tanár alapján fogod megítélni az egész irodalmat, mint olyat (nem érzed ebben a gúny élét?).


Jó olvasást!

2014. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, habár az érvelésed teljesen helytálló, hiába próbálkozol vele... Süket fülekre találsz, és végül te leszel zsebhitlernek beállítva, aki a humán tantárgyak agymosott rabszolgájaként veti magát alá a konzumidióták irányította a világnak a Kérdező szemében.
2014. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nem baj, az a Kérdezőt minősíti.


Egyébként kb. a Jehova tanúi szoktak így érvelni, amit itt láttam. Végletekben. Aki úgy adja elő a mondandóját, hogy nem hallgatja meg az ellenérveket, csak a magáét mondja, és egyedüli igazságnak tünteti fel, annak biztos, hogy nincsen igaza :)


A világban semmi nincs, ami csak jó vagy rossz lenne. Biztos vannak rossz dolgok is az irodalomban (és még egyszer mondom, nem kell, hogy mindenki szeresse), de úgy bemutatni, mint ami CSAK rossz?? Aki így vélekedik valamiről, azzal nem is lehet vitatkozni, nem érdemes. Egyszer majd jobb belátásra térül.


Pont ez az érettségi lényege, hogy az ember elég érett ahhoz, hogy különféle megpróbáltatásoknak eleget tegyen: számolási készségeinek, olvasásértési készségeinek, szövegalkotásnak, idegennyelv tudásnak stb. Az érett ember ismérve, hogy még ha nem is szeret valamit, megteszi, ha ez az elvárás. Milyen emberek jönnének ki úgy az iskolából, ha csak azért nem kéne irodalmat tanulniuk, mert nem szeretik? Az ilyen ember ne érettségizzen, ne is menjen iskolába, menjen kapálni, oda való.


Szóval Kérdező, nem muszáj irodalmat tanulni, és így érettségizni sem, menjél kapálni vagy gyárba segédmunkásnak vagy kőművesnek. Még mindig becsületesebb munkák ezek, mint lefikázni valamit, amit más ember szeret, és ami más embernek az élete.

2014. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

21:


A mondókádban egy szál igazság sincsen!


Először is mióta humán tantárgy az irodalom?

Jól tudom annak álcázzák, de hogy nem tudom megoldani az életem problémáit, sőt abból mindenféle büfészakos és érzelgős sirámot írok, annak mégis mi köze a humánumhoz?

Az égvilágon semmi, ilyen tevékenységért aztán abszolút rossz döntés volt a majomtól, hogy lejött a fáról!

Az igazat megmondva az irodalmat sokkal inkább antihumán, antiember tantárgynak kellene nevezni!


Ki nevetsz érte? Amit nem tudsz felfogni, azon nevetsz: ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül, nem te vagy az első ilyen akit láttam!


Az meg hogy olyanokat csinálsz aminek semmi értelme, sőt szerinted meg kell, az meg nem más, mint valami hibbant neurotikus szado-mazochista kényszer!


Mellesleg a tehetségtelen cselédek megoldása, akik minden hülyeséget felhalmoznak, hogy az egyik csak majd jó lesz valamire; ahelyett hogy bármi épkézláb elképzelésük volna!


Nem szeretem a törit? Ugyan már mit lehet szeretni rajta? Az fel szemen szedett hazugság, a másik fele meg évszámok meg egyéb adatok értelmetlen bemagolása.

Olyan dolgok meg hogy az összefüggések meglátása, a tévutakból való tanulás, az ember és a társadalom jobb megismerése meg totál nuku!

Azaz nem más az egész, mint egy rakás értelmetlen és kártékony hülyeség, mert egyesekben azt a képzetet kelti, hogy okosabbak lettek tőle, miközben még a maradék gondolkodási képességüket is csak egyre jobban elvesztik általa, nem beszélve a tanulására eltékozolt időről.


Meg miféle 1-3 pedofil tanárról rizsázol nekem? A négyéves gimnáziumi tananyagban ha akad három olyan költő vagy író, akinek ne lett volna valami aberrált és/vagy pszichopata, akkor sokat mondtam!


És nem én vagyok szánalmasan műveletlen, hanem te neked szánalmasan fájdalmas a gondolkodás, és a tárgyilagos meglátása; és olyan hiú vagy, hogy azokat a badarságokat amiket a gondolkodás helyett össze lomolsz magadnak még van képed műveltségnek nevezni!


És még én menjek kapálni?

Táncoltam örömömben, amikor Viktorék csökkentették büfés tantárgy felsőoktatásra szánt pénz!

Az adófizetők pénzét ilyen haszontalan és kártékony naplopásra pazarolni?

Minden irodalom. meg történelem szakos képzést teljesen fizetőssé kellene tenni!

Aki ilyet akar mindenképpen csinálni, az fizessen érte, ne az én meg a másik normális ember adójából élősködjön!

Főleg akkor, amikor sok milliószor értelmesebb és hasznosabb dologra meg nincs vagy csak kevés pénz van!

2014. nov. 13. 23:23
 25/30 anonim ***** válasza:
Te vagy az Sheldon? :D Túl sok volt az Agymenők? XD
2014. nov. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

A Földön mennyország lenne, ha nem leennének a sirodalom tanárok, meg az ilyenektől kéjérzést érző járkáló halottak.

Minden rossz nekik köszönhető.

Miattuk pokol van, de mi más is lehetne a sötétség világában?

2014. nov. 16. 14:04
 27/30 anonim ***** válasza:

Szia kérdető!


Ne is haragudj, de nagyon is szükséges a magyar irodalom és történelem tanítása. Minden becsülésem a tanároknak, akik tudást akarnak átadni a diákoknak.

Az egy dolog,és szíved joga, hogy ha te nem szereted ezeket a tantárgyakat.

Azért még boldog lehetsz, és boldogulhatsz is az életben a kedvenc tantárgyaiddal.

Minden jót, és sikerekben gazdag életet kívánok neked!

2014. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Neked meg mégis mi bajod van?

Ez valami betegség?

Mégis mi köze van az irodalomnak a tudáshoz?

Pont az irodalom az, ami a lehető legmesszebb van tőle!


Mi köze van mégis egy rakás műszaki-, természettudományos-, pszichológiai-. szociológiai tudásból nulla; az élet problémái elől megfutamodó, érzelgős eszelős aberrált ingyenélő élőhalott nekrofil pszichopaták sirámaihoz a tudásnak?

2014. nov. 18. 12:43
 29/30 anonim ***** válasza:
63%
Jaj, Kérdező lődd már le magad. Amilyen vehemensen véded a véleményedet, már őrültebbnek tűnsz, mint az sárga ház összes lakója együtt véve.
2014. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Ez túl rövid vélemény volt, tessék rímekbe fogalt litániát írni, alliterációkkal, és szinesztéziákkal, majd verselemezni, de ne az adófizetők pénzéből és másnak nem kárt okozni vele!
2014. nov. 18. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!