Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik orvosi egyetemet...

Melyik orvosi egyetemet ajánljátok? (lent)

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, nem a pontszámok érdekelnek, hanem, hogy esetleg melyiket miért/miért nem ajánljátok? Nem vagyok az a típus aki nagyon szeret magolni, de persze ha muszáj képes vagyok rá.

nagyon-nagyon köszi előre a válaszokat!



2014. nov. 15. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden orvosi egyetemen nagyjából ugyanaz az anyag. Kb. ugyanannyit kell tanulni mindenhol.
2014. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%

SOTE , ha az nem jön össze akkor SZOTE. Többit annyira nem ajánlanám.

De az is elég beszédes, ha megnézed az idei egyetemi rangsort, most jött ki.

2014. nov. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Hát baromi beszédes, tényleg:D Csak épp semmit nem mondd el arról, hogy milyen az egyetem színvonala.

Ki a francot érdekel, hogy hányan jelentkeztek első helyen, vagy mennyi a felvettek pontátlaga? Szerintem ez egyáltalán nem azt mutatja, hogy milyen az oktatás..

2014. nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha a hely választás presztízs kérdés akkor SOTE. Ha meg csak simán orvos akarsz lenni akkor bármelyik vidéki intézmény is ugyanolyan kiváló. Én DOTE-s vagyok, nem első helyen jelöltem, de ide vettek fel. Messze lakom, az utazás szempontjából így nem szerencsés, hogy így alakult, de amúgy magával az egyetemmel elégedett vagyok. A közösség jó, a város átlátható a lehetőségek is. Szerintem korrekt a képzés, ha nem is minden intézet és tanár a legbarátságosabb. Igaz más egyetemeken még nem tanultam orvostanhallgatóként, szerintem diplomában, színvonalban nincs különbség. Ha megnézed az egyes egyetemek tematikáit a képzésre vonatkozóan, úgy tűnhet, hogy egyik/másik nehezebb vagy könnyebb összességében, de szerintem nem így van, igazából lehet, hogy ami itt a tematika miatt máshogy van időben elosztva és emiatt könnyebbnek tűnik az valamilyen más fronton kompenzálódik más tárgyakból. A végére jól képzett orvos leszel és mindent tudni fogsz amit kell, persze ha Te is belerakod az energiádat. Ne azt tartsd feltétlen szem előtt, hogy melyik intézménybe vegyenek fel, hanem hogy felvegyenek egyáltalán! :)
2014. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Ha külföldre ki akarsz menni akkor SOTE.

Illetve egyre kevesebb a rezidens hely is, SOTE-sok rezidens felvételen is előnyben vannak.

2014. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
SOTE
2014. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%

SOTE

# 3 hogy érted, hogy nem mond semmit az egyetemi színvonalról??? Ne haragudj, de a friss egyetemi rangsor (HVG), amire az egyik válaszoló is hivatkozott, pont aszerint lett összeállítva, hogy milyen az oktatói és a hallgatói kiválóság... Olvass utána és ne irigykedj. ;)


Egy SOTE-s elsőéves

2014. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem irigykedek. És köszi, de utánanéztem. Inkább javaslom, hogy te olvasd át még egyszer, hogy mi alapján állítják össze a rangsort.


1. "a nappali alap- és osztatlan képzésekre első helyen jelentkezők száma": Ez az egyetem népszerűségét mutatja, nem pedig a színvonalát. Magyarország eléggé fővárosközpontú, így egyértelmű, hogy a fővárosi sulik nagyobb népszerűségnek örvendenek. De ez nem mutatja a színvonalat. Jó példa erre az ELTE pszichológia szaka, ami a pszichológia szakok rangsorában (hallgatói elégedettség és egyéb, szerintem sokkal értékesebb szempontok alapján) az utolsó helyen kullog.


2. "a felvettek pontátlaga": Ez maximum a hallgatói "kiválóságot" mutatja, az egyetemi oktatás színvonaláról semmit nem árul el.


3. "a B2-es vagy C1-es nyelvvizsgával felvett hallgatók átlaga": Ehhez ugyanazt tudom mondani, mint a 2. ponthoz.


4. "a középiskolai tanulmányi versenyeken kiemelkedő helyezést elért elsőévesek száma": Szintén ugyanaz, mint a 2. és 3. pont.

Szép dolog, hogy okos emberek járnak valahová, csak éppenséggel nem az szabja meg az oktatás színvonalát.


"a tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát és arányát, az egy – tudományos fokozattal rendelkező – oktatóra jutó nappali tagozatos hallgatók számát, valamint az MTA-címekkel rendelkező oktatók arányát":

Na, azt hiszem ezek azok a dolgok, amiknek legalább köze van az oktatás színvonalához. Mondjuk ez is olyan dolog, hogy attól, hogy valaki tagja az MTA-nak, vagy ilyenolyan tudományos fokozata van lehet, hogy oktatónak baromi szar. De azért feltételezhetjük, hogy aki sokat elért, az mondjuk át is tudja adni a tudását...


Komolyan nem értem, miért kell egyeseknek azt hinni, hogy az ő egyetemükön kívül mindegyik másik szar. Talán jártál Debrecenbe, Szegedre agy épp Pécsre is? Gondolom nem. Ha pedig nem, akkor nem kellene véleményt formálnod az oktatásról.


Magyarországon az orvosi egyetemek azonos színvonalon vannak, teljesen mindegy, hogy az illető melyiket választja. Érdemes figyelembe venni a döntésnél pl. a távolságot, a hallgatói életet, a közösséget, a várost stb.

2014. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Én jártam a SE-ETK-ra is, most DOTE-s vagyok. Szegény SOTE hallgatók nem tehetnek erről a hozzáállásról, beléjük nevelik. Nekünk is több órán elmondták, hogy ez nem akármi ez A SE...a szutykos kis vidéki egyetemeken, ezt meg azt nem kell tudni de ez más ez a fellegvár...na most gondolom ezt az orvosisoknál még inkább nyomják....pedig szerintem egy orvosnál nem ez hanem az alázat lenne a legfontosabb amit meg kéne tanulni...amúgy én sem értem most aki nem onnan kapja a diplomát az nem jó orvos?! Ugyan már ezt egy SOTE hallgató se gondolja komolyan....maximum amíg le nem diplomázik és össze nem kerül más egyetemen végzett kollégákkal. A rangsorról meg csak annyit mondanék, hogy ha nem az orvosi egyetemeket nézzük hanem pl a műszaki képzéseket, akkor a Pannon Egyetem meg megelőzi a BME-t...EZ több mint vicc....
2014. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 8...


Akkor te mégis hogy választanád ki azt, hogy mely egyetemek a legjobbak?

Oxford, Harward is szerinted azon civakodnak, hogy azért jobbak, vagy rosszabbak, mert hány ponttal lehetett oda felvételizni?


Vidéki egyetem mellett egyetlen egy érvet sem tudtál mindemelett felmutatni.


A kérdés így szólt "Melyik orvosi egyetemet ajánlanátok? "


A kérdésre én azt vákaszolnám, hogy ha teheti menjen a SOTE-ra, mert HA még a tanítás színvonala ugyanolyan is, a statuszkérdés, külföldi elhelyezkedés, rezidens felvételnél biztos, hogy előnyben lesz később.


És ez még úgy is megéri, ha egy kicsivel nehezebb elvégezni, mint a többit.

2014. nov. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!