Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik orvosi egyetemet...

Melyik orvosi egyetemet ajánljátok? (lent)

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, nem a pontszámok érdekelnek, hanem, hogy esetleg melyiket miért/miért nem ajánljátok? Nem vagyok az a típus aki nagyon szeret magolni, de persze ha muszáj képes vagyok rá.

nagyon-nagyon köszi előre a válaszokat!



2014. nov. 15. 20:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk az alapján, hogy

1. mennyire elégedett a hallgatók az oktatással

2. a végzettek hány %-a helyezkedik el a szakmájában

3. OKTV-n elért helyezések

4. hányan maradnak az egyetemen phd-zni stb.


Tudod, engem csak ez a hozzáállás bosszant, amit te is tanúsítasz itt... Honnan veszed, hogy a SOTÉ-t nehezebb elvégezni? Megint megkérdem: jártál Pécsre, Szegedre, Debrecenbe? Ha nem, akkor ne állíts olyat, hogy a SOTE nehezebb. Miért lenne az? A tananyag minden orvosin ugyanaz.


Tényleg belétek nevelik az egyetemen ezt a hozzáállást?

2014. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
Amellett az egyetem mellett, ahova járok, igen is tudnék érveket felhozni, és ezt már jó pár kérdésnél meg is tettem. De mivel továbbra is azt állítom, hogy minden orvosin ugyanazt tanulja meg az ember, ezért is írtam azt, hogy olyan szempontok alapján érdemes választani, hogy melyik város van elérhető távolságban, anyagi lehetőségek, a város, a közösség stb.
2014. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek 10-essel. 11-es HOL ÍRTA bárki is, hogy a SOTE nehezebb? o.O Én ilyet nem olvastam...

Pont aszerint, amilyen érveket felsoroltál, a Semmelweis jobb, mint a vidéki egyetemek.

Ráadásul kutatás szempontjából is a legtöbbféle kutatási lehetőség Pesten van, mivel itt van a legtöbb lehetőség mindenféle MTA-laborokban, stb...

2014. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
14%
Én is orvosira szeretnék menni. Azt látom, hogy mindenki nagyon védelmezi a saját egyetemét. Szerintem vidékiek visszavehetnétek az acsarkodásból, nagyon agresszíven próbáljátok a SOTE-seket leoltani, pedig a rangsor az rangsor. SENKI NEM MONDTA, hogy egy SOTE-s több mint ti... De attól még ajánlhatják a SOTE-t, nem értem miért fáj ez nektek? '-.- Én is inkább oda szeretnék kerülni, ezek után (magatokról adtok ki bizonyítványt)...
2014. nov. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

"És ez még úgy is megéri, ha egy kicsivel nehezebb elvégezni, mint a többit."


Az acsarkodást pedig nem én kezdtem.

2014. nov. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
A vidékiek támadják a SOTEt???? LOL ...erre nem tudok mit mondani....De menj csak oda aztán érezd jól magad. Ha meg vidékre sikerül, és a SOTEsok lenéznek meg semmibe vesznek (esetleg) akkor ne vedd fel!
2014. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mind a 4 magyar orvosi ugyanolyan nehéz. Hol az egyik tantárgyat tanítják keményebben, mint máshol, hol a másikat. Nyilván a Semmelweisnek van a legnagyobb presztízse, de ha elvégzed az egyik vidéki orvosit jó eredménnyel, akkor ugyanúgy bárhova mehetsz külföldre is vagy Magyarországon belül is. Utána pedig nem az egyetem neve alapján fognak megítélni, hanem, hogy a diploma megszerzése óta mit tettél le az asztalra, szakmai teljesítmény alapján. Illetve sokkal sikeresebb lehetsz, ha emberséges vagy a betegekkel, mert szeretni fognak (persze a professzionalizmus mellett). Summa summarum, kövezzetek meg, de szerintem mind a négy magyar orvosi kar ugyanolyan színvonalas.

Egy SZOTE hallgató

2014. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
86%

17-es teljesen egyetértek veled.

Egy SOTE-s (SE ÁOK)

2014. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem a SOTE csak azért jobb, mert több a lehetőség, a kutatások, az oktatásban jobban fel tudnak készíteni váratlan helyzetekre és nem csak híresebb külföldön, de amit már előttem is írtak néha még a munkában is könnyebb elhelyezkedni vele, mert rezidenseknek néha előnyösebb és a Pesten dolgozó orvosok is tartanak ott előadást.

Egyébként mindenkinek egyén függő. Minden egyetemnek van előnye és hátránya is. Az oktatás ugyan úgy színvonalasabb, de szerintem nem az egyetemeket kellene versenyeztetni, mire kikerülnek onnan a diákok úgyis már az a lényeg h te jobb legyél. Ja és kedves kérdező! Menj el a nyílt napokra és amelyik egyetem legjobban tetszik válaszd azt! Nem az a lényeg hogy hogy tanítják, mert úgysem az lesz mint középiskolában, hogy a tanár rágja a szádba az anyagot, sőt még könnyen lehet hogy ismerni sem fog. Válaszd azt ahol jól érezd magad.

2015. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!