Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány pontos felvételit kéne...

Hány pontos felvételit kéne írnom, hogy felvegyenek a Kispesti Károlyi Mihály Gimnáziumba? Egyéb. (FONTOS! )

Figyelt kérdés

Sziasztok, januárba felvételizek, elsőként a Károlyit szeretném megjelölni, spanyol- haladó angolt.

Ha a hozott pontjaim száma 48, akkor kb. 70-80 pontos központi írásbeli elég lenne a bejutáshoz?

Számít az valamit, ha nem budapesti vagyok? hátrány ez nekem?

Lehetséges az, hogy megjelölöm a spanyol-angolt, utána a spanyol-oroszt, és végül a spanyol-németet is?

Mekkora a túljelentkezés? Milyenek az osztályközösségek?

Előre is köszi a válaszokat!



2014. nov. 19. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy rakás olyan kérdés, amire nem lehet válaszolni. A felvételinél nem csak a központi felvételi számít. A túljelentkezést nem lehet előre látni. Azt meg végképp nem, milyen egy jövőbeli osztályközösség. (utóbbi nem az iskolától függ, hanem a diákoktól)


De hogy kérdésedre mégis válaszoljak: minél jobbat.

2014. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem csak a központi számít. Összesen 200 pontot lehet vinni. 100 a központi, 50 a szóbeli, 50 a vitt pontok. Ha behívnak szóbelizni, attól nem félek. igazából csak a központi része érdekelne, a többivel tisztában vagyok.

A túljelentkezést átlagban gondoltam, és az osztályközösségeket is, hiszen azért az iskola felelős az osztályok hangulatáért egy fajta szinten..

2014. nov. 19. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:

" az iskola felelős az osztályok hangulatáért egy fajta szinten.."


- Ja, hogy mi tanárok vagyunk a felelősek azért, milyen személyiségű gyerekek jönnek az iskolába. Illetve nem is mi tanárok, hanem az iskola. Biztosan egy téglahalmaz befolyásolja a diákok személyiségét.

Én az iskolámban, de már diákként is a legkülönbözőbb osztályközösségekkel találkoztam már egy iskolán belül.

2014. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nyilván különbözõek az emberek, de azért az iskola is befolyásolja. (Az egész iskola: tanulók, tanárok és minden más..)

De azért köszönöm a választ! :)

2014. nov. 19. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Tavaly 67-tel felvettek volna az egyik baratnomet :)
2014. nov. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!