Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudok dönteni. Van itt...

Nem tudok dönteni. Van itt olyasvalaki, aki saját tapasztalatból tudna egy kis segítséget adni nekem?

Figyelt kérdés

Alig egy hét van a felvèteli jelentkezés határidejéig, és én még nem tudtam dönteni. Az már biztos, hogy anglisztikát szeretnék tanulni, csak azt nem tudom, hogy két egyetem közül hol. A veszprémi Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi kara és a szombathelyi Nyugat-magyarországi Egyetem Berzsenyi Dániel Pedagógusképző kara között vacilálok. A szombathelyi olyan szempontból jobb lenne, hogy közel lenne, így nem kéne kollégiumban laknom (azt nem nagyon szeretném), a veszprémiről viszont több ismeretem van, de az messze van, így nem kerülhetném el a kollégiumot. Nem tudom, hogy mit csináljak. :( Tud valaki segíteni nekem a döntésben? Fontos lenne. Előre is köszönöm!

L/18



2015. febr. 8. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos egyik egyetemet se ismerem, így ebből a szempontból nem tudok segíteni. Viszont annyiban tudok segíteni, hogy ha mondjuk jobban szeretnél a veszprémibe menni, de csupán a kolesz tart vissza, akkor érdemes a veszprémit választani. A kolesz tök buli. Egy kicsit elszabadulsz otthonról, megtanulsz önállóan gondoskodni magadról, és egy új közösség része lehetsz. Nem bújhatsz folyton anyuci szoknyája mögé. =)
2015. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Igen, tulajdonképp a kollégium a visszatartó erő Veszprém esetén.

Igen, tudom, hogy nem lenne rossz kicsit önállósodnom, de nen vagyok biztos abban, hogy kész vagyok-e én már arra.. :/

Ha valakinek van esetleg tapasztalata, nagyon örülnék a válaszának!

2015. febr. 9. 14:16
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha tényleg tanulni akarsz, akkor Szombathely olyan szempontból jobb, hogy a kollégiumban sokkal könnyebb elzülleni. Ha kikerülsz anyuci szoknyája alól, akkor nyilván a nagy szabadság veszélye is fennáll. Sok emberrel elszalad a ló, ha kikerül otthonról.
2015. febr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, ez a szempont is meggondolandó.:/

Ha valaki még tudna véleményt, segítséget írni, nagyon megköszönném.

2015. febr. 9. 15:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a szombathelyi (volt) főiskola, semmivel nem jobb a veszprémi. Ha nem akarsz kollégista lenni, ami egyébként anyagilag úgyis rosszabb lenne, mi a kérdés?
2015. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csak annyi a kérdès, hogy nem biztos, hogy Szombathelyen van-e anglisztika mesterképzés (fordító), és nem tudom, hogy akkor van-e értelme annak, hogy az alapszakot Szombathelyen végzem, a mestert meg utána máshol.

2015. febr. 9. 17:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme. Mesterképzésre úgy is újra felvételizni kell.
2015. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Értem. Szóval akkor olyan szempontból lenne értelme, hogy úgyis újra felvételizni kell. De vajon az jó lenne, ha a 3 év alapszakon megismert emberek után újra ismeretlen emberekkel kerülnék össze (nehezen ismerkedek)? Lehet, hogy ez szőrszálhasogatásnak tűnik, de nem az, csak szeretnék jól dönteni.

2015. febr. 9. 20:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szőrszálhasogatás. Ez egy komoly döntés, így minden lehetőséget mérlegelni kell. =)

Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy ugyanazok az emberek fognak MA-ra is menni, mint akik BA-n voltak. Néhányan lehet, hogy úgy döntenek, hogy nem tanulnak tovább, néhányan máshol tanulnak tovább, és jönnek majd új emberek, akik előtte máshol tanultak. Így is úgy is ismerkednek kell MA-n.

2015. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Igen, azt hiszem igazad van.

De még mindig nem tudom biztosan, hogy melyik egyetemet válasszam, bár most éppen talán Veszprém áll nyerésre, de a kollégium még mindig elég nagy visszatartó erő. :/

2015. febr. 10. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!