Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Karinthy Frigyes Gimnázium...

Karinthy Frigyes Gimnázium (Bp), vagy Madách Imre Gimnázium (szintén Bp)?

Figyelt kérdés
Szerintem mind két iskolába felvettek (Karinthyba biztos), csak az a baj, hogy nem tudok dönteni. Nyelvtanulás szempontjából Karinthy, viszont a környezet, a szóbeliztető tanárok, nyíltnapon lévő diákok sokkal sokkal szimpatikusabbak voltak a Madáchban. Van a Madáchba átjelentkezési lehetőség esetleg? Mármint hogy egy év után át tudok menni a Karinthyból oda ha nem jól döntöttem? És kérlek ha tehetitek hozzatok fel minnél több érvet, köszönöm! :)

2015. márc. 1. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én a Madáchba járok. Anno sokat gondolkodtam a Karinthyn is, de tekintve, hogy hozzám képest a világ végén van, ejtettem az ötletet.

Különbözetivel természetesen átjelentkezhetsz (félévkor a legegyszerűbb), de biztos nem akarsz majd, csak ha tényleg sírva menekülnél a sulidból. Sokat stresszelni, megint minden elölről kezdeni, otthagyni a jelenlegi osztályod, megpróbálni beilleszkedni egy már félig-meddig összeszokott közösségbe - mindez nagyon nem fog hiányozni se év közben, se év végén. Szóval számodra a legkedvezőbb, ha most döntesz a két iskola között.

A Madáchról annyit tudok mondani dióhéjban, hogy akkor a legjobb választás, ha közösségi lélek vagy, ugyanis rengeteg a közös program, tábor. Sok lehetőséged van különórák, szakkörök tekintetében, a tanárok remekek.

Sok sikert!

2015. márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem is sokkal egyszerűbb a Karinthy megközelítése, és szerintem nekem azbilyesmi stresszes, beilleszkedési gondokkal nincs bajom, mert hamar megtalálom másokkal a közös hangot, nem vagyok stresszes tipus. Köszönöm szépen, jöhetnek még a válaszok:)
2015. márc. 1. 10:44
 3/13 A kérdező kommentje:
"Nekem is sokkal egyszerűbb", akarom mondani, nekem sokkal egyszerűbb.
2015. márc. 1. 10:51
 4/13 anonim válasza:

Bocsi, de most egy kicsit offolnék:

Te melyik tagozatra jelentkeztél a Karinthyba, illetve a Madáchba?

2015. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen cipőben jártam tavaly, mint Te.

Karinthy, Madách vagy DNG. Mindháromba felvettek volna már az ideiglenes lista alapján is.

Az általad írt dolgok (iskola, tanárok) nekem is szimpatikusabbak voltak a Madáchban. Végül 3 ok miatt mégis a Karinthy-t választottam.

1. Nekem közelebb van (napi 1 órát spórolok, amit inkább egy 3. nyelv tanulására fordítok).

2. Az országos ranglistán előrébb van a Karinthy, tehát jobbak az eredményei (ehhez nem árt azt tudni, hogy a ranglista elkészítésénél a Karinthyban nem veszik figyelembe a nemzetközi érettségizők eredményeit, pedig a Karinthyban ők a legjobbak és évente 1 osztálynyi ilyen diák van. Tehát a ranglistán igazából még előrébb lenne, ha...).

3. Nekem a nyelvtanulás hatékonysága nagyon fontos szempont volt. Bár ez mindkét iskolában nagyon jó, de a kéttan mindenképpen több, mint a nyelvi előkészítő. Az első évben nincs nagy különbség, a második évtől viszont nagyon nagy különbség van a nyelvi órák számában, hiszen 5 tantárgy idegennyelven van.

Tehát én a Karinthyt választottam. Nem bántam meg. Itt is nagyon jó a közösség (osztály és iskola egyaránt). Imádok ide járni.

...és egyetértek az előttem válaszolóval, hogy bármelyiket választod, biztos, hogy nem fogod otthagyni 1 év múlva. Ezt most kell eldöntened!

Ha e két iskola közül kell választanod, akkor úgysem tudsz rosszul dönteni!

2015. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Karinthyba elsőnek az angol kéttant jelöltem, Madáchban a haladó angol, kezdő németet. Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még!:)
2015. márc. 1. 16:38
 7/13 anonim válasza:
Hány pontod van a Karinthyba?:)
2015. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
180 :)
2015. márc. 1. 20:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Én Karinthys kéttan angolos vagyok és nagyon szeretem. Szerintem ha már ott van a lehetőség, hogy bekerültél tutira, akkor ne szalaszd el és vágj bele, mert nagyon jó suli :) Én szeretem.
2015. márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jók a pontjaid,mindkét suliban jók a taárok,tanulók.

Azt kell tudnod,hogy mit akarsz,melyik tagozatot szereted jobban és milyen messze van az iskola toletek(bár szerintem is jobban megéri a kéttan mint a szimpla nyelvi előkészitős,de te döntesz).

2015. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!