Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van tanulni?

Mi értelme van tanulni?

Figyelt kérdés

Mi értelme van tanulni?

Gondolkodtatok már ezen.

13év tanulásért cserébe éppen megélsz.

Ki a f,,nak kell ez,mert nekem nem.

Az elemi ok,de hogy középiskolában mért kell enyi sz.rt tanulni.Hogy kémia meg hittan és ének valamint társai.Nem értem mi szükség van erre.


2015. márc. 3. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem itthon 19 év tanulással ha minden jól megy 300K lesz a kezdő fizetésem nettó. Ha kimegyek külföldre akkor pedig mindenhol millió feletti összegre számíthatok. Na ezért érdemes tanulni.
2015. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BefŐzike ***** válasza:

A hittant én sem értem teljesen, de szerintem más elgondolásból mint te.


Mondjuk igazad van, írni és olvasni már volt értelme megtanulni az elemiben (ki mondja ezt így?), így legalább olvashatlak. Minden szavad arany.

"Mi értelme van tanulni?

Gondolkodtatok már ezen.

13év tanulásért cserébe éppen megélsz. "

Felteszem, hogy téged csak az zavar, hogy kötelező- és nem a tanulással általában van bajod. (Erre engedhet pl. az is következtetni, hogy az elemi számodra is "ok"). Mit gondolsz, a 13 (miért 13? hova jártál? mit tettél?) helyett mi lenne a megfelelő időtartam? Miért?

2015. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem az időtartammal van a gondom,hanem becsüljék meg azt.

Ne úgy hogy kapsz havonta 120 ezret.Nem becsülnek jobban azoknál,akik csak 8elemit raktak le.Magyarul ugyanolyan s#zar fizetést kapsz.Ha egyáltalán talál az ember munkát.

2015. márc. 3. 22:19
 4/4 BefŐzike ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy milyen munkát végezhetsz, de munka esetében legtöbbször nem azt "becsülik" meg, hogy milyen a munkavállaló végzettsége. Pláne, ha csak "elemi"-ről beszélsz és érettségiről. A bérek pedig nagy általánosságban tükrözik az igényt is (ami amúgy nem teljesen igaz). Nem is teljesen értem ezt a megbecsülés dolgot, pláne a tankötelezettség tükrében. És szerintem nagyon összemosod a munkaerő-piaci helyzettel. Persze, jó lenne sokat keresni meg minden, de ez ugye már távolra visz a kérdésedtől.

(A '13 év' kérdésre még mindig nem válaszoltál)

2015. márc. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!