Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet válasszam?...

Melyik egyetemet válasszam? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Előszór is bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de, ha valaki megakarja érteni, az kérem olvassa végig.

Egy elég komplikált problémám lenne.

Amit tudni kell, hogy jövőre végzek 'gimnáziumban' (elvileg KSZKI, de gimnáziumnak veszik), és nem tudom merre tanuljak tovább.

Informatikus szeretnék lenni, de annyi mindent hallottam a sulikról, meg arról, hogy infó szakon belül melyik a jobb (itt gondolok, az elhelyezkedésre, fizetésre, stb.).

Lehet még korai ezen gondolkodni, hisz jövőre végzek, de jobb előre gondolkodni kicsit.

Eddig a Győri Széchenyi Egyetemre akartam menni, de ahogy olvasom a különböző kérdésekre adott válaszokat kezdek elbizonytalanodni.

Mindig is szerettem volna programozó lenni, de kb. annyit tanítanak (meg olyan minőségben) programozni, hogy jobb esetben a sarki boltban tudnék vele elhelyezkedni (amúgy Java-t 'tanítanak'). Lehet velem van a baj, de kicsit másképp képzeltem el a dolgokat. Próbáltam itthon önszorgalomból, vettem egy csomó könyvet(amiben persze úgy kezelnek, mintha már haladó lennék...), DVD-ket, de nem segítettek sokat. Ezekben az oktató anyagokban olyanokat tanítanak, hogy pl.: tömb létrehozás változókkal való babrálás stbstb.., ezzel nincs is semmi baj, mert ez már a kisujjamban van, de suliba teljesen más, amit itthon sehogy nem tudok megérteni magamtól, és a könyvekben sincsen benne. Még nem adtam fel, ha sikerül, akkor nyáron valamit ügyeskedek, de az első kérdésem itt lenne, hogy ha nem sikerülne ez a programozás dolog, akkor mi lenne az a 'szak' ami jó választás lenne ? Mostanában eléggé megtetszett a rendszergazda munka, de úgy tudom, hogy külön ilyen szak nem létezik. Aki benne van ebben a témában az lenne olyan kedves leírná, hogy ő hogyan tanult meg Java-ban (jól tudom, hogy ez nem megy egyről a kettőre, ezzel tisztában vagyok (csak valami kezdő lendület kéne valahonnan), de a tanárom ill. az sok anyag nem nagyon adott kezdő löketet, ill a sok rossz vélemény, hogy ez neked nem fog menni stb. a szokásos irigység másokból, ha valaki jól kereső állást/karriert szeretne felépíteni), ill. ha rendszergazda, akkor miket nézzek át egyetemre, miket tanuljak meg önszorgalomból, mik azok amik fontosabbak és azok amik nem annyira ?.


A másik kérdés pedig, hogy melyik egyetem legyen ? Nem vagyok olyan nagyon jó tanuló sajnos nekem nem megy úgy a tanulás, hogy egyszer elolvasom és eltudom mondani, nekem mindig is sokat kellett güriznem, hogy jó jegyeim legyenek. Mindig 4-es fölött volt az átlagom minden félév ill. év végén (mintha ez olyan sokat számítana, na mind egy.). De manapság annyit romlott a tanítás minősége nálunk, hogy erről jobb nem beszélni, minden felesleges dolgot megakarnak tanítani fel vannak háborodva, hogy ha nem tudjuk, csodálkoznak, hogy nem tanulunk (itt megjegyzem, hogy néha fél 6-kor tudok neki állni tanulni (nem csak én még sokan mások is) mivel heti 5 tesit bevezették így nekem délután van a tesi 8. 9. órában, gondolhatjátok, hogy a gyereknek, mennyi ereje, meg kedve maradt utána tanulni másnap 7 órára, ez már azért a pofátlanság határa -.-, de nem akarok politizálni, hogy ki a felelős ezért ki nem, jó-e ez vagy sem, most nem ez a kérdés, csak megjegyeztem.).


Tehát a kérdések, hogy melyik egyetem legyen, és azon belül milyen szak éri meg (infón belül), még egyszer mondom programozás és a rendszergazda húz leginkább, de amit fentebb is írtam az a problémám.

Ha valaki lesz olyan kedves és részletesen felvilágosít az egyetem és szakok menetéről/felépítéséről, annak nagyon hálás lennék.


A válaszokat/segítséget előre is köszönöm.



2015. márc. 16. 19:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Először**
2015. márc. 16. 19:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Óbudai Egyetem, Neumann János Informatikai Kar
2015. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de azt elfejeltettem leírni, hogy Budapesten lévő egyetemek és a Dunától keletre lévő egyetemek szóba se jöhetnek sajnos. Nagyon messze vagyok tőlük.
2015. márc. 16. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Szurkolok h sikeruljon a programozas de ha megsem akkor esetleg mernoki iranyba is kiprobalhatjad magad, egy olyan szakon ahol hasznos az informatika.

Egyebkent a heti 5 tesi sztem otletnek nagyon jo, az mas kerdes h nem fer bele az orarendbe :/ most olyan suliba jarok ahol ez nincs bevezetve es nekem kifejezetten hianyzik :(((

2015. márc. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, bár szerintem a heti 5 tesi baromság. Sőt tesi se kéne, aki sportolni akar az úgyis fog a saját ereje és kedve szerint, aki meg nem, az tesi órán se fog semmit se csinálni. Így csak a drága idő megy el azzal a semmit tevéssel. (Ezt tapasztalatból mondom, nálunk ez pont így van.)

De, köszönöm a választ. :D

2015. márc. 27. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!