Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok van értelme a...

Mit gondoltok van értelme a vallásos gimnáziumoknak, szakközepeknek?

Figyelt kérdés

Én is ilyen gimibe járok,viszont néha elgondolkodok azon hogy mit is keresek én itt...igazából egyátalán nem vagyok vallásos koknrétan le.....az egészet.De az egész iskola nagyon érdekes mert rengeteg skinhead,rocker és sátánista jár ide.Igen érdekes látvány ahogy a kis fordított keresztes nyakláncukkal meg az acélbetétessel sétálnak be a templomba:D De persze azt se szólják meg ha valaki 20cm-es magassarkúban és 5cm-es rózsaszín műkörmökkel jelenik meg.

Konkrétan senki se érdekel a dolog,beszélgetni járunk be az istentiszteletre és a hittanórák se érnek sokat.

Mit gondoltok,ez a suli hibája?Másképp is ígyvan?Az egész rendszer elavult már?


2010. febr. 22. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is vallásos gimibe jártam, nálunk szigorúbb volt a rend.. Pl. Ünneplő szoknya minimum térdig érjen, vállad ne legyen ki stbstb.Nálunk ha kirívó volt az öltözködés akkor bizony az igaztgatóval kellett elbeszélgetni:D

Mondjuk az osztálymiséken mi is inkább beszélgettünk, hittanon meg a következő órára való házit csináltuk:)

Ilyen már a világ, de gondolták hátha ragad valami ránk.

2010. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és én 5 éve ballagtam:) Azóta biztos változott az a suli is.
2010. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha nem vagy vallásos, akkor semmi értelme ilyenbe járni, én biztos nem járnék. már csak azért sem, mert akkor megjelennek az olyan alakok, akiket említettél, és így már felhígul az egész, elveszik a lényege. nekik sem vallásos suliba kéne járniuk.
2010. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ez bizony a suli hibája, vannak nagyon jó, szigorú vallásos iskolák is.
2010. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlítsd össze a legtöbb vallásos iskolát a sima gimikkel.. Sokkal különbül néznek ki. Szép, rendezett épület, látszik, hogy van rá pénz. Emellett az oktatás olyan amilyen. Amit én ismerek, az nagyon jó suli, rendszeresen küldenek és fogadnak cserediákokat, szóval erős a nyelvi képzés. Persze érdekes látvány hétvégén a kis egyenruhásokat miniben, ribisen fetrengve látni.. Nem lehet pórázon fogni mindenkit, sokakat ám a szülök 'kergetnek' oda, bár rosszat nem tanulnak, talán így lázadnak és adják a tudtukra a valóságot.. Majd kinövik ezt is :)

Nem feltétlen csak papokat és apácákat kell onnan kiengedni, emberek járnak oda és a tudásért mennek. Az, hogy az ilyen hittanos órákat végigbeszélgetik-leckéznek.. nem bűn. csoportösszehozó hatása van :)

2010. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb vallásos suli pénzeli egy templom, vagy már alapba fizetős. Érthető, hogy szebb, tisztább.

De szerintem is sokkal több suttyó jár oda. Etnikum, sátánisták, beképzelt p icsák és még lehetne sorolni.

Szerintem baromság.

Amelyik vallásos sulit én ismerem.. hát beteg dolgok vannak..

2010. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

En (is) katolikus osztalyban jarok...hat borzadaly,ami ott folyik.Egy lerobbant,1000 eves szakiskolaba beszurtak nehany teologia osztalyt.

Sikeresen bejutottam,bar nem ez volt a celom...es mar ott jarok,lassan 3 eve,es meg csak most szoktam meg...a diakokrol meg ne is beszeljunk.Itt nem a kuloncon van a hangsuly,hanem a suketbunkoparaszton...

Meg 1 ev...alig varom,hogy vege legyen :|

2010. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tavaly érettségiztem evangélikus gimiben, és nagyon örültem, hogy anno oda vettek fel. A légkör sokkal családiasabb (nézvén hogy két osztály volt), és a tanárok is sokkal jobban odafigyeltek a diákok érdekeire. Szerintem nem "hülyeség". Akinek nem tetszik, ne járjon oda. Hozzánk nem járt sem sátánista, sem hülyep.csa, sem skinhead. Elég erős nyelvi és humán képzést adnak (és hála az égnek most már van reál osztály is). És az meg nem igaz hogy az egyház "pénzeli" - azért kell az egyháznak támogatni az egyházi iskolákat, mert az állam mindent megtesz, hogy ellehetetlenítse a működést.


Szerintem az ilyen iskoláknak az az értelme, hogy a fiataloknak megmutassa, milyen közösségben élni, úgy, hogy közben nem csak önmagunkkal törődünk. Persze, amikor hajnalban kellett istentiszteletre járnom, azt én sem szerettem, de sokkal jobban örülök, hogy egy olyan helyen tölthettem el 4 évet, ahol igazán törődtek azzal, aki vagyok, amit szeretnék, mintsem csak azért "viseljenek el az iskola berkei között" mert állambácsi xy forintot utal az iskola számlájára.


19/L

2010. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!