Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a hülyeség, hogy nehéz...

Mi ez a hülyeség, hogy nehéz volt a matek érettségi? Az OH honlapján részletesen fenn van minden, amit számon kérhetnek érettségin. Ez is benne volt (logikai feladatok, paraméteres egyenlet).

Figyelt kérdés

2015. máj. 5. 18:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

meg voltak benne apró szivatások ahol el lehetett csúszni!

például az első felében a kör egyenletéből az átmérőjét kellett leolvasni. gondolom sokan csak a sugarát írták be

volt ahol két megoldás volt és a rublika alapján azt hiheti az hogy csak egy

2015. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem feltétlenül a feladatok nehézségével volt baj. Kimaradtak az exponenciális, a trigonometrikus és a logaritmus egyenletek is. Maximum 2 pontos részekben szerepeltek. Szerintem mindenki ilyenekre készült és nem logikai feladatokra. Aránytalanul kevés számolós és sok gondolkodós feladat volt, amitől sokan kétségbe is estek. Nyilván máshogy áll hozzá az, akinek tétre megy, és az aki unalomból átfutja.
2015. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
A te felfogásodban sincs sok logika.
2015. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos a sok rinyálós miatt, elég hiteltelen a mostani rinya, pedig most eléggé reális a dolog, ugyanis ez k**va nehéz volt, az irodalommal karöltve.

Persze mindig vannak olyanok akiknek könnyű, de hát ez van.

Én tavaly vagy előtte nem nagyon láttam/hallottam, hogy a csapból is az folyt volna, hogy de qrva nehéz volt az idei érettségi, ám idén ez van, és nem alaptalanul!

2015. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
37%
Tavaly készültek rendesen. A töri miatt is volt rinya, sőt, még az emelt angol miatt is, ha figyeltél. De ott is csak azok rinyáltak, akik nem készültek rendesen.
2015. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%
Mi van azokkal akik nem akarnak egyetemre menni, vagy ha mennek akkor sem lesz közük a matekhoz? Itt írják, hogy ez "ízelítő az egyetemhez" , de miért hiszi mindenki, hogy csak egyetem van a világon? Attól, hogy valaki gyengébb képességű matematikából, attól még egy érettségije csak lehetne, mert már mindenhez kell.
2015. máj. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem lesz közük a matekhoz, akkor nem gáz, mert a felvételinél sem nézik, és majd dupláznak.
2015. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%

# 19/20 Időpont ma 20:10


Azok megírják kettesre.

2015. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
33%
Ha meglesz nekik a 25 pont
2015. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
51%
Én az emelt szintű feladatsort írtam, itthon néztem meg mivel néztek szembe a közép szinten érettségizők. Amint írtad a követelmények szerepelnek az Oktatási Hivatal honlapján, de ha négy (vagy öt) év alatt valaki nem tanult, és arra sem vette a fáradtságot, hogy áttekintse a vizsgakövetelményeket, annak már mindegy.
2015. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!