Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a hülyeség, hogy nehéz...

Mi ez a hülyeség, hogy nehéz volt a matek érettségi? Az OH honlapján részletesen fenn van minden, amit számon kérhetnek érettségin. Ez is benne volt (logikai feladatok, paraméteres egyenlet).

Figyelt kérdés

2015. máj. 5. 18:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez nem nehézség kérdése, hanem mindenkinek más az erőssége.

Középszintre nagyon sokan mennek úgy, hogy nem is voltak faktosok, csak alapmatekosok. Ők eleve kevesebb feladatot csinálnak meg órákon és kevesebbet tudnak gyakorolni, nem tudnak akkora rutint szerezni.

Nekem is okozott pár feladat nehézséget. De nem azért, mert nehéz volt a feladatsor. Pár feladatot különösen élveztem. Bár igaz, hogy faktos voltam, a matek a kedvenc tárgyam (ezzel is tanulok tovább) és 12 év alatt csak 5-ösöm volt belőle (rengeteg 100% is volt). Inkább azzal volt problémám, hogy nem ilyen típusú feladatokra készültem, így ki kellett lépni az érettségi feladatlapok bűvköréből és onnan már ment simán. Szerintem ez nem ment sokaknak: hogy egy kicsit maguktól gondolkodjanak, mert sémafeladatokat vártak. Nekem azért is lehetett picit nehezebb, mert pont olyan feladattípusokat raktak bele, amik a gyengéim voltak. És itt jön be a másik, hogy elég aránytalan volt a dolgozat. Mindezek ellenére szerintem meg lehetett csinálni, csak nem leblokkolni kellett, hanem gondolkodni. Nem hivatalos megoldókulcs alapján nagyjából maxpontos lett.


A végére még egy kicsit az egyetemről: visszagondolva minden könnyebnek tűnik, de amikor egy adott szituációban van az ember, egy adott feladatot kell megoldania egy adott tudással, akkor minden nehezebb. Később az ember többet tanul, tud, és majd mind nagyobb akadályokat tud legyőzni. Úgyhogy nem kell elítélni az érettségizőket.


18/L

2015. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Minden évben más a nehéz és minden évben vannak félreérthető dolgok. Ez van.

Amúgy meg mindenkinek van lehetősége letölteni az előző évek érettségi dolgozatait és kitölteni. Persze akinek fáj erre "pocsékolni" az idejét, mert jobb kocsmázni, az így jár. Meg kellett volna tanulni, hogy a tanulás nem csak az iskolaidőre vonatkozik. Aki egyetemre akar menni, annak pláne fel kéne erre készülnie.

2015. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
93%

21-es vagyok.

(Miért kell lepontozni? Őszintén.)

Szerintem azért nem ítélhetőek el azok, akik nehéznek vallják, mert mindenkinek más a nehéz. Megvan rá a joga, hogy így érezze. Inkább az elítélendő, hogy ennyire kiakad valaki, ha nem az ő szája íze szerint vannak a dolgok és nem annyira alapvető minden.

Nekem például a töri nehéz, ha ezt kijelentem akkor engem is le fognak szólni, hogy azt pedig alapműveltséggel meg lehet oldani? De nem reklamálok. (Mondjuk nekem tényleg nehézséget okoz, de meg is van rá az okom, bár próbálok ellene tenni és küzdeni de nem mindig jön össze. Autista vagyok.)

2015. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

# 16 azért, mert az érettségi célja, hogy "belépő" legyen az egyetemre/főiskolára. Mivel régen volt külön felvételi vizsga a felsőoktatási intézményekben, akkor nem kapcsolódott ennyire szervesen az egyetemhez...


Kedves 23, szerinted én pontoztalak le vagy mi??? A többi hozzászólónak köszönd, hogy le lettél pontozva.

2015. máj. 9. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!