Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könnyebb a Kandó Kálmán Kar,...

Könnyebb a Kandó Kálmán Kar, mint a BME-VIK, villamosménröki?

Figyelt kérdés
Jelenleg a VIK Hallgatója vagyok, második féléves, és eddig minden tárgyam sikerült, de nagyon nagyon nehéznek érzem ezt a helyet, és pszichésen kikészít, felőröl. Számomra túl elméleti a képzés. Az volna a kérdésem, hogy a Kandó könnyebb-e, ami a matekot és az elméletet illeti, illetve több a gyakorlat, laborfoglalkozás? Fontolom a váltást. Elsősorban olyanok válasát várom, akik átmentek a VIK-ről a Kandóra. Nem a tanulással van a bajom, hanem hogy itt szinte felfoghatatlan, amit tanítanak egy halandó eszével. Kérem osszátok meg tapasztalataitokat!

2015. máj. 6. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én most szeptembertől megyek a Kandó Karra, viszont azt hallottam, hogy ha át akarsz menni, akkor annak a 2 félévnek a költségtérítéses árát vissza kell fizetni. Ennek azért nem ártana utánanézned. (én sem vagyok ebben biztos, de azt javaslom, járj utána, és ha igen, akkor megér ez neked ~400-500k-t?
2015. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az első év után még lehet váltani, csak későbbi félévek esetében kéne visszafizetnem a tandíjat.
2015. máj. 6. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Kandó sem könnyebb, ismerek onnan hallgatókat.
2015. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
24%

Hello!


Legjobb barátom, és egy másik csapattársam is BME VIK-es, egyik most 2. félévét, másik 4. félévét izzadja. Volt osztálytársaink és haverjaink inkább OE Kandóra mentek, egyikkel nap mint nap beszélek, segítek tanulásban. Fentebb írták, hogy az se könnyű. NEM IGAZ. ember, 4. félévben járnak, 4 es átlaggal a srác nem tudja mi az az electróda, autocadban egy tervezést programozásnak hívnak, amit nekünk TTK-n 1 féléves electro az náluk kettő, úgy hogy ŐK modnták, hogy ugyanolyan ha nem részletesebben vettük.

Matek is könnyebb, laborból viszont nincs több foglalkozás mint a bme-n. Pontos tananyag-témákkal és hogy mennyi/milyen labor van mindkettőn, este frissítek egy üzit ha mindenki hazaért.


Ui: nem nézem le az Kandót. Mindenki különbözik. De könnyebb mint a BME.

2015. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

matek második félévben határozott integrál, laplace-inverz laplace, kettős integrál, fourie, taylor sorok, első és másodrendű differenciál egyenletek meg parc deriv


laborok:

[link]

nyisd meg bármelyiket, benne lesz az 1-2-3 félév is

2015. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
előző 2 vagyok, nem tudom hogy kell szerkezteni itt kommentet, de ez lemaradt: olyan ami nálatok a számtud, nálunk (OE-n) nincs
2015. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan, mint a BME. Kandós vagyok. Ismerek kandósokat, akik azt sem tudják mi az az Ohm-törvény, mint ahogy ismerek VIK-eseket, akik ezt szintúgy nem tudják. A BME-vel az a baj, hogy túl elméleti az oktatás. Nyilván egyfelől jó ez, de ha azt nézzük, hogy a piac inkább a gyakorlottabb munkaerőt keresi. A kandó ezzel szemben ad egy jó elméleti alapot, plusz baromi sok gyakorlati óra is van, ahol megfoghatod, gyakorolhatod a dolgokat.


Nem egyszer hallottam a BME-s tanáromtól, hogy sokszor kénytelenek átküldeni a különböző cégektől az embereket hozzánk, mert nincsenek megelégedve a BME-s hallgatókkal.


Igazából a BME-sek baromi sznobok. Szerintem emiatt megy a lenézés mindig. :D

2016. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!