Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Plágium? Hogy mondjam el,...

Plágium? Hogy mondjam el, hogy ne sértsem meg?

Figyelt kérdés

Van egy szaktársam, nem mondom, nagyon okos, de mostanában néha elbizonytalanodom ebben. Tudom, hogy a szakdolgozatokat olvasók nagy része nem tájékozott annyira, hogy kiszúrjon egy plágiumot és nem is tudom, hogy bármit is szabadna, illene-e tenni, mert nagyon rossz helyzetbe hoznám ezt a lányt.


Azt se tudom, hogy ez plágiumnak minősül-e, de úgy tudom, igen.


Számos szövegét olvastam mostanában, mert sok ponton hasonló a kutatási témánk és sokszor belefutok ilyenekbe, amikre nagyon kell figyelnem.


Pl. van egy ilyen mondat egy tanulmányban:

"Emberinek veszi a természetest, s ezzel adottnak veszi az emberit. Ez pedig az emberi természetesnek vételét,

az ember természetes voltának megteremtését jelenti..."


Ez a szaktársam szövegében így szerepel:


Emberinek veszi a természetest, s ezzel adottnak veszi az emberit, ami pedig az emberi természetesnek vételét, az ember természetes voltának megteremtését jelenti.


Bár hivatkozott, de idézőjelek nélkül van. Nem is lenne gond, ha ez lenne az egyetlen ilyen, de nagyon sok hasonló van még.


Hogyan jelezhetném ezt felé, hogy ne legyek sértő. Valószínűleg figyelmetlenség, de senki nem hívta még fel rá a figyelmét, pedig ha egyszer valaki "komolyabb szaki" észreveszi, nagyon komoly gondok is lehetnek belőle...


2015. máj. 17. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Hivatkozott. Idézőjel akkor kell, ha szó szt vesz át velemit...

Utálom a fajtádat.

2015. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Mi közöd hozzá? Nem a te dolgod! Kizólag a bíráló tanár dolga.
2015. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Hivatkozott, így nem plágium. Foglalkozz magaddal.
2015. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

vannak olyan témák ahol elkerülhetetlen több forrás használata. pl kémia, ahol tények vannak, amiket nem te találsz ki.. hülyén nézne ki ha minden idézőjelbe lenne. szerintem is elég ha csak hivatkozik rá. bár még nem tartok a szakdolgozatomnál.

de szerintem se a te dolgod megítélni, hogy mit csináljon ez az illető.

ha tényleg a jó szándék vezérel, akkor figyelmeztesd.

2015. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ez a plágium. Inkább annak nézz utána.
2015. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak a jó szándék vezérel. Nem tudom, miért kell szapulni. Nem ezzel foglalkozom éjjel-nappal. Csak feltűnt, hogy az ÉN szövegemhez használt tanulmányok mondatait olvastam valahol, vagy fordítva.


Ellentétben veletek, nagyon is jól tudom, hogy mi a plágium, mikor és hogyan kell idézni, idézőjelet használni. Ez pl. nálunk szabálytalan és tényleg probléma lehet belőle. [link]


Ha olvastatok volna rendesen első hozzászólók, látnátok, hogy nem parafrázis ez, hanem szószerinti idézet egy szócska beillesztésével (ami). Nem plágium, pontosabban nem olyan, mint amit ti gondoltok.


Amúgy van kutatócsoportunk, ahol egymás szövegeit ilyen szempontból is bíráljuk, ott jelezni fogom majd.

2015. máj. 30. 16:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Ellentétben veled, mi nagyon is jól tudjuk, hogy mi az a plágium. Szegény kis életed elég izgalomhiányos lehet, ha ilyeneken vered magad az interneten, ráadásul ok nélkül. Foglalkozz a magad kis szegényes életével.
2015. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!