Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szedjem össze magam?...

Hogyan szedjem össze magam? Mit csináljak, hogy ne féljek ennyire?

Figyelt kérdés
Szeretnék a szegedi árkádban dolgozni. Az Alexandrában. De nem merek odamenni és megkérdezni hogy van-e meló. Nagyon szívesen dolgoznék ott, mert szeretem a könyvesboltokat meg a könyveket, de nincs semmilyen munkatapasztalatom.
2011. nov. 10. 09:27
1 2
 1/12 zkriszti3 ***** válasza:
A munkáltató nem eszik embereket.Félsz az elutasítástól ? Minden napra jut mindenkinek.Bátorság menni fog.
2011. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Konkrétan mitől félsz? Írd le azt a forgatókönyvet, amitől úgy gondolod, hogy félsz.
2011. nov. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Antimod ***** válasza:
Nyugi, nem nyelnek le keresztben. Legfeljebb elmondják, hogy most nem tudnak alkalmazni, de ha ezt és ezt elvégzed (pl. valamilyen tanfolyamot), akkor eséllyel pályázhatsz.
2011. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy hülyének fog nézni, hogy csak úgy odasétálok, és elküld.


Vagy esetleg ki is nevet.

2011. nov. 10. 09:35
 5/12 A kérdező kommentje:

Milyen ruhában menjek be?

És mi van ha a külsőm maitt küldenek el? (magas fiú vagyok, de nem túl jóképű)

2011. nov. 10. 09:40
 6/12 Antimod ***** válasza:

Ezek tipikus, irracionális, fiatalkori félelmek.

Miért nevetne ki? Szerintem a legvalószínűbb, hogy elmondja, hol tudsz jelentkezni, keress rá a honlapon, vagy ilyesmi.

2011. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendben... akkor ma délután. Hát majd bemegyek és megkérdezem.

Már a gondolattól is remegek :)

2011. nov. 10. 09:43
 8/12 Antimod ***** válasza:
100%
Ne aggódj, sokáig én nem mertem bevásárolni, mert attól féltem, hogy rosszul mondok valamit, és kinevetnek. :D Amíg rá nem jöttem, ez mekkora baromság.
2011. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Stella90 ***** válasza:
én is jelentkeztem az árkádba ékszeroltba :) szerintem ha van telszámuk, hívd fel őket...vagy csak menj oda az eladóhoz határozottan, és egyszerűen kérdezd meg. ne fosd össze magad, én is ezt tettem...emiatt sok lehetőségről maradtam le. én sem mertem idegenekkel beszélni...még telefonon sem...mindig leblokkoltam, és rettegtem...még azért mára is maradt ebből egy kicsit, de úrrá lehet lenni rajta.
2011. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy pozitívumként értékelik, ha valaki oda mer menni és állást keres. Legalábbis én már vettem fel így embert és nagyon becsültem benne, hogy nem volt rest kilincselni.


Az benne van a pakliban, hogy épp nincs üres hely, így minden jó szándékuk ellenére nem tudnak munkát adni. De ez nem rajtad fog múlni, az nem várható el, hogy valakit kirúgjanak, hogy helyet teremtsenek.


Önéletrajzot vigyél magaddal és a fenti indoklást mondd el szóban. Álláskeresésnél a határozott fellépés néha még a szakmai tudásnál is többet ér.


Öltözködés - tiszta, rendezett, de túlságosan ne nyald ki magad, mert akkor túl görcsösnek tűnhetsz.


Mondd azt, hogy épp erre jártál, munkát keresel, de ez áll a szívedhez legközelebb, mert imádod a könyveket és amúgy is sokat vásároltál már itt, a légkör is tetszik.

Mivel álláskereső vagy, ezért hordasz magadnál önéletrajzot, most is épp van nálad.


Viszont NE az eladókkal beszéld meg, hanem menj be és kérd az üzletvezetőt. Az eladóknak nincs döntési jogkörük és ne az ő szimpátiájukon múljon az állásod.

2011. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!