Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános orvosi vagy képalkot...

Általános orvosi vagy képalkotói diagnosztikus? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Emelteztem kémiából illetve biológiából, de a kémiám nagyon rosszul sikerült. Első két helyre ÁOK, FOK van megjelölve, harmadiknak képalkotó diagnosztikus.

Két lehetőségem van : vagy kihagyok egy évet és megpróbálom újra az emelt bioszt/kémiát, vagy elmegyek képalkotóira (de akkor az orvosinak lőttek mert csak 12 félévet támogat az állam) ...

Ti mit tennétek? Melyikre érdemesebb mennem?



2015. máj. 29. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Osztatlan mesterképzésnél az állam 14 félévet, azaz 7 évet támogat, nem 12-t. Ennek fényében ha beülsz valahova és 1 évig keményen tanulsz, szerintem akkor jársz a legjobban.
2015. máj. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Van ilyen OKJ: Képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens. Az első OKJ 21 vagy 23 éves korodig ingyenes. Mivel most érettségizel, így gondolom, hogy nem vagy még ennyi, szóval szerintem, ha nem vesznek fel, akkor végezd el ezt vagy ehhez hasonló egészségügyi OKJ képzést, így kapsz egy kis alaptudást is a témával kapcsolatban, ami jól fog jönni az egyetemen is, de az új emelt érettségin is, ha újra kell írnod. Utána pedig mehetsz orvosira, sőt még az OKJ képzésért plusz pontot is kaphatsz. :)

2015. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 14 félévet kapnak az orvostanhallgatók, de mivel első 2 (avagy 3) évben igen könnyű megcsúszni, ezért nem ajánlom, hogy fölöslegesen elpazarold a +2 féléved.


Azt meg kizártnak tartom, hogy az OKJ-s képalkotóit 1 év alatt elvégezd (ezek a képzések legalább 2 vagy 2,5 évig tartanak).


Én azt ajánlom, hogy használd ki ezt az egy évet. Tanulj nyelvet - mert erre később sokáig nem lesz időd, azonban orvosin nagyon fontos dolog a nyelvtudás -,pihenj és csináld újra az érettségit.


Egy orvostanhallgató

2015. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy orvos szeretnél lenni és nem csak annyit tudsz, hogy valahol az egészségügyben szeretnél dolgozni, akkor szerintem is hagyj ki 1 évet, javítsd ki az érettségi eredményedet, aztán próbáld meg újra.


OKJ-s képalkotót hagyd szerintem, jelen esetben, nem hinném, hogy neked megérné a belefektetett időt/energiát.


A diplomás képalkotóit csak akkor ajánlom, ha a 3 (illetve tulajdonképp 4) szakirány közül van olyan ami nagyon érdekel. Nem hinném, hogy jó lenne "maradékelven" szakmát választani.


Plusz, nálunk képalkotósoknál nem minden szakiránynak van még szakmán belüli mesterképzése Magyarországon (pl. pont a képalkotó szakiránynak biztosan nincs)


egy képalkotós

2015. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha orvos akarsz lenni, hagyj ki egy évet, tanulj, és kezdd el jövőre.

ha képalkotó akarsz lenni, kezdd el most, és ne gondolkozz az orvosin.

2015. jún. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hagyj ki egy évet.
2015. jún. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!