Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a háromfokozatú...

Mi értelme van a háromfokozatú értékelésnek egyes egyetemeken? (Csak 1,3,5 érdemjegyeket lehet kapni)

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi
2015. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig én se nagyon jöttem rá...
2015. jún. 2. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Az ötfokozatúnak mi értelme van? És a tízfokozatúnak (Románia)?


Az az értelme, hogy a tanár így akar osztályozni. Semmi több.

2015. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Világosabb bizonyos esetben.
2015. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3, azoknak az az értelme, hogy árnyaltabb képet ad a teljesítményedről. Az, hogy kapsz egy 3 osztályzatot háromfokozatú van jelethet 61%-ot, de akár 81%-ot is, ami nagy különbség. Egy ötven pontos dolgozatban ez 10 pont különbséget jelent, ami szerintem már igazságtalan. Ha ötfokozatúban kapsz 3-as érdemjegyet, akkor már sokkal szűkebb, kb. 10%-os intervallumba esik, tárgytól függően, mondjuk 65-75% között.
2015. jún. 2. 14:08
 6/7 A kérdező kommentje:
*háromfokozatúban jelenthet
2015. jún. 2. 14:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a peobléma, hogy az ötfokozatúval párhuzamba állítva próbálod értelmezni, de annak semmi értelme. A megfelelt annyit jelent, hogy elérted a szintet, amit elvártad. Nem kegyelem kettes, vagy középszerű hármas. Egyszerűen csak megfelelt, és ennyit akarnak kifezni. Emellet lehet valaki kitűnően/jól megfelelt, ha ki akarjuk tűntetni a mefeleltek közül jeletve, hogy valami többet is letettek az asztalra a minimumom túl.


Nem tudom, mit szólnál a kétfokozatú minősítéshez? Ilyen is van.

2015. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!