Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem jól fizető állást...

Van esélyem jól fizető állást találni?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem,és sajnos anyagi helyzetünk miatt a szüleim nem engedhetik meg nekem, hogy Budapesten folytathassam tovább a tanulmányaimat. A Miskolci Egyetemre fogok járni és pénzügy számvitelt tanulni. Spanyol,francia és angol közép szintű nyelvvizsgával rendelkezem, továbbá nagyon szeretem a matematikát. Lehetséges majd, hogy a diplomám megszerzése után jól fizető állást fogok találni annak ellenére, hogy egy vidéki egyetemen tanultam?

18/L



2015. jún. 3. 00:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan nem vagyok tapasztalt munkával kapcsolatban, de szerintem attól még, hogy nem a Corvinuson, vagy a BGF-en végeztél megfogják becsülni a diplomád. Egyébként kollégium nem hiszem, hogy olyan költséges lenne. A három nyelvvizsga, viszont nagyon sokat jelent! Főleg ha az angolt felhúzod felsőfokra. Ami fontos, hogy keress valami gyakorlati helyet suli mellett, hogy legyen tapasztalatod amikor végzel.
2015. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

A pénzügy számvitel Pesten is értéktelen, csak szólok. A legtöbben olyan állást végeznek, amihez egy mezei OKJ is elé lenne. (nem jó pénzekért)


Most nézzünk már körbe, hogy gazdálkodás terén kik vitték egyáltalán sokra... BME PhD meg ilyenek. Corvinus meg BGF... büfégazdász képzések. Az egész szakmában csak az ér valamit, aki nem csak beszélni tud dolgokról, de számolni is. (és ezt szerintem a fent említett egyetemeken nem várják el, majd figyeld meg szeptembertől jönnek sírni ide, hogy alapvető deriváltakat nem tudnak kiszámolni)


Mondjuk akinek a szülei nem tehetik meg, hogy a lányuk pestre járjon, annak biztos a 150 ezer nettó fizetés is úgy tűnhet, hogy megfogta az isten lábát. Egyébként meg nem szempont... Van koli, lehet dolgozni. Havi 15 ezerrel drágább pesten élni, mint otthon. Ez annyi, hogy elmész 4 napra melózni diáknak és meg is van a különbözet.


Németül meg tudni kéne itt Európa legnagyobb gazdaságának telekszomszédságában.


A trend egyébként az, hogy adott szakma egyetemi szinten + ilyen pénzügyes cucc. Ezekből lesznek a vezetők.

2015. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom, nekem a BGF-et csak ajánlották eddig. Egy ismerősöm el is helyezkedett a külkeres diplomájával elég jó helyen, szép fizuval.
2015. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%

És miben mondtam ennek ellen? Állásod lehet lesz, aztán annyi volt.

A siker relatív.

2015. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
És akkor szerinted mivel lehet sikert elérni?
2015. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Tehát mégsem értéktelenek a gazdasági szakok.
2015. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
De igen. Egy OKJ-val ugyan úgy lehetsz beosztott, ha tudsz nyelveket mintha van egy Bsc-d.
2015. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Értem, tehát szerinted egy gazdasági diploma nem ér többet egy OKJ képzésnél. Érdekes gondolat.

Na és szerinted akkor milyen diplomának van értelme?

Vagy szerinted nincs is értelme a diplomának?

2015. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%

műszaki diplomáknak például, orvosi diplomáknak, jogi diplomáknak


de csak abban az esetben ha van az embernek hozzá affinitása, és ki is használtatják vele

ezt a pénzügy területén szerintem nem adja meg a BGF, se a Corvinus, a Miskolci egyetem meg pláne nem

2015. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Szóval aki szeretne tudni jól keresni az menjen orvosnak vagy mérnöknek. Jogi diplomával kapcsolatban én azt hallottam, hogy óriási a túlképzés, és nem találnak munkát.
2015. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!