Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet, hogy butaság, de van...

Lehet, hogy butaság, de van erre valami lehetőség?

Figyelt kérdés

Január legvégén otthagytam az egyetemet, mert azt gondoltam, hogy nem nekem való, és utána beadtam a jelentkezést egy teljesen más helyre. Viszont már nagyon megbántam. Első éves voltam, nem sikerültek jól a vizsgáim és megijedtem, hogy így mi lesz. De már átgondoltam és tudom, hogy csak egy elkapkodott döntés volt. Felvételin viszont nem jelöltem meg újra ezt a szakot, és már nincs lehetőségem felvenni. Ha az egyetemet megkeresem ez ügyben, nem lehet valamit tenni, hogy visszavegyenek és esetleg ezt a félévet tekintsék csak passzívnak? Vagy marad az, hogy jövő februárban majd jelentkezem rá, addig meg csináljak valamit magammal? Pótfelvételire van lehetőségem, de ott csak fizetősre, viszont a 300 ezres tandíjat nem tudnám fizetni. Csak így elmegy egy év a semmivel.

A jogviszony megszűnése után pár hónappal nincs lehetőség ezt valahogy visszavonni?



2015. jún. 3. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod visszavonni sajnos, ha kiiratkoztál, utána már csak újrafelvételizéssel tudsz visszakerülni.
2015. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem az adott karon, kaptam egy címet, hogy az egyetemen kinek írjak ezzel kapcsolatban. Bízom benne, hogy el lehet intézni, mert olvastam olyanról, hogy 2 éven belül egyszer van alkalom a visszavételre. Ha mégse engedik meg, akkor jövőre újra jelentkezem. Nagyon szeretnék visszajutni, sajnos túlságosan elkapkodtam a dolgot, nem hallgattam másokra. Utólag már úgy látom, hogy csak passziválni kellett volna.
2015. jún. 3. 18:30
 3/7 A kérdező kommentje:

Ma, visszaírtak, csak felvételivel tudok visszajutni. :(


És pótfelvételin se biztos, hogy indul a szak, 2001 óta csak tavaly indították el, akkor is csak fizetősben. Kénytelen vagyok várni jövő évig.

2015. jún. 5. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Ó, kár :( Érdemes esetleg nézelődnöd OKJ-s kézpések terén, 21 éves korig az első ingyenes, és lehet, hogy találsz valami hasznosat, vagy akár olyat, ami a szakodhoz is passzol. Így nem semmittevéssel telik el az az egy év. Ezen kívül nyelvtanuláson is gondolkodhatsz, vagy keress valami melót, bár azt nem diákmunkásként nehéz :/
2015. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg azt tervezem, hogy keresek munkát addig, meg tavasszal csinálok egy ismétlő érettségit a fő tárgyból, hogy valamennyivel több pontom legyen, hátha a tavalyi nem lesz elég. Nyelvtanulást meg csak otthon szoktam netről, a tanár meg a nyelvsuli sokba kerülne.

OKJ-t nem akarok végezni, max a fodrászat érdekelne, de az is legalább két év, és ha jövőre megint felvesznek, akkor úgyis ott kéne hagynom és felesleges lenne elkezdeni. Meg hamarosan betöltöm a 21-et.

2015. jún. 5. 22:12
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy abban az esetben lehet kérni a visszavételt, ha az egyetem bocsátja el a hallgatót tanulmányi kötelezettség nem teljesítése miatt. Ők két éven belül kérhetik és egyszer meg is kell adni, mondván hogy jár nekik még egy lehetőség. Akkor én miért nem kaphatom ezt meg, mikor nálam nem a tanulással volt a gond és nem az egyetem küldött el?
2015. jún. 5. 22:41
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából kínai nyelvtanfolyamra elmennék, nem is kerül olyan sokba egy évre, de a gond csak az, hogy az ország szélén lakom egy kisvárosban, és itt nincs ilyen. Leginkább csak Pesten találtam, ahhoz meg ott kéne laknom. Nyelviskoláknak ugye nincs kollégiuma, albérletet meg nem tudnék fizetni. Bár Pesten valószínűleg jobban találnék munkát is.
2015. jún. 6. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!