Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok segíteni? Valaki...

Tudnátok segíteni? Valaki leírná nekem azt, hogy mi kell az Orvosi Egyetemre?

Figyelt kérdés
Most leszek kilencedikes(biosz szak) és előre fel Szeretnék készülni,mert tudom,hogy nagyon magas a ponthatár és nem akarom,hogy váratlanul érjen.Hogyan tudnék pontokat szerezni és mennyit?(összesen) Számít,hogy biosz szakra megyek a gimiben? Miből érdemes érettségiznem?Egyelőre ennyi lenne a kérdésem :D előre is köszönöm ha valaki válaszol.

2015. jún. 3. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha ennyit sem tudsz önállóan megkeresni (google) ne menj orvosnak.


[link]

2015. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

jó neked a biosz szak, ha végig tanulsz komolyan, akkor nem lesz gondod.

ha a gimiben végig jó jegyeid lesznek (ötösök, időnként egy-két négyes), és már most odafigyelsz arra, hogy legalább az érettségi tárgyakat (magyar, matek, töri, idegen nyelv) tanuld rendesen, akkor a pontjaid kb. fele megvan.

ezen kívül kell egy emelt szintű biosz és kémia vagy fizika érettségi. a biosz az menni fog a szak miatt, de a kémiát ÉS a fizikát is vedd majd fel faktnak, és érettségizz abból, amelyik jobban megy, de ne hanyagold el a másikat se, mert később szükséged lesz még arra a tudásra.

plusz nyelvvizsgázz, érettségiig csinálj legalább egy, de inkább két középfokút, ha jól megy, akkor felsőfokút is, mert később a hátad közepére sem fogod kívánni még a nyelvsulit..

a lényeg, hogy a gimi alatt végig tanulj becsületesen, akkor nem lesz gond.. :)

2015. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
A második válaszolónak a véleményét kissé helyesbíteném! Eszedbe ne jusson 3 faktot felvenni! Teljesen felesleges. Tessék kémiával jönni, annak még hasznát veszed, a fizikát 2-re be lehet vágni, azért nem kell középsuliban az értékes időtet elpazarolni. Egyébként igen, 11-12 évvégi jegyek, jó érettségik, és az emelt kémia biosz teljes hangsúllyal!
2015. jún. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az urolsó 2 válaszolónak :) 1.tudtam,hogy valaki be fog szólni miatta :)
2015. jún. 4. 09:23
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as!

nem egyáltalán nem felesleges. én 5 fakttal csináltam végig a gimi utolsó 2 évét (biosz, kémia, fizika, angol, német) időnként kicsit sok volt, de mindegyiknek hasznát vettem. érettségire volt két felsőfokú nyelvvizsgám, és mivel a fizika érettségit könnyebbnek gondoltam, azt csináltam meg (bár így utólag felvettek volna kémiával is). egyetemen meg mindkettő jól jött (kisebb-nagyobb mértékben)...

2-es voltam

2015. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Én orvosis vagyok, szerintem biosz-kémiából menj, mert az egyetemen sokkal több a kémia, mint a fizika, kellenek az alapok. Pár ismerősömnek, akik fizikával jöttek, baja volt a kémiával, (mondjuk cserében nagyon vágták a fizikát :)) de az kevésbé fontos, mert az orvosi kémián kívül biokémia is van, az egy elég komoly tárgy, meg gyógyszertanon is előkerül a kémia (meg úgy egyébként is, szinte minden tárgyból.)


Egyébként a ponthatár nem ANNYIRA magas, főleg az előző évekhez képest. Mióta bevezették a hallgatói szerződést, igen visszaesett a jelentkezők száma, mert senki nem akar 12 évet szerződéssel Magyarországon dolgozni (képzési idő x 2). 380 volt tavaly a vidéki egyetemekre a ponthatár, a SOTÉRE valahol 420 körül, ami kétségbeejtően alacsony. Szóval teljesíthető. Tanulj. Sok sikert :)

2015. jún. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. jún. 15. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!