Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik a szóbeli érettségi?

Hogy zajlik a szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Kérdésem lenne legtöbben letudtuk már az ez évi szóbeli érettségiket is. Az én időpontom csütörtökre szól. Hallottam hogy történelemből vannak források. A többi tantárgyból mint magyar, német, földrajz ott is vannak valamilyen források a lapon vagy csak egy tiszta lapot kapunk és úgy kell felkészülnünk vele?

2015. jún. 22. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Töriből egy lapon valamilyen forrás (pl nekem 2 éve a világvallásoknál a bibliából voltak részletek) + atlasz hadználható.

Magyarnál van szöveggyűjtemény.

Földrajznál szerintem térkép van, de nem teszem rá az életem.

Németből semmi.

2015. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Németből nincs felkészülés, a nyelvekből nem szokott lenni. Ott élesben kell beszélgetni, de ne félj, tök egyszerű.

Magyarból használhatsz szöveget, kiszokták készíteni az összes lehetséges dolgot, ami kell, szöveggyűjtemény, regény stb. Abból elveszed a tételedhez tartozót és azt használhatod. Törinél is használhatsz atlaszt.

2015. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat! Remélem nem lesz para a szóbeli az írásbelim közepesre sikeredett, de így is van nagy esély megbukni?
2015. jún. 22. 22:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van esély megbukni...ha szóbelin nem éred el a 12%-ot, akkor lehet hibátlan is az írásbelid, akkor is megbuksz. De nem kell ettől tartani, simán el lehet ezt érni és általában a tanárok is addig faggatnok, hogy azért már buktatniuk ne kelljen.
2015. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!