Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és csak 445 pontom lett, viszont olyan szakra mennék ahova 458 kell. Csak 78 többlet pontom van a 100ból szóval egy okjval elég lenne, csak az ugye 2 év és így is 19 vagyok, szóval mire az egyetemet is megcsinálom 24 leszek+ a mesterképzés.

A szüleim valamennyire tudnának támogatni, de azért sok az a 2,5 millió forint (ennyibe kerül a 7 félév összesen).


2015. jún. 24. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ nem mindenhol számít többletpontnak, általában a felsőoktatási szakképzésből származót számítják csak, valahol azt sem, szóval szerintem azt nem érdemes, amúgy ez nagyon jó eredmény, ennyi ponttal kedvedre válogathatnál más szakok között, biztos nincs olyan, amit szívesen tanulnál? Igaz a pótfelvételin fizetőst jelölhetsz csak szintén. Amúgy csak ilyen szakot jelöltél, ahová ennyi kell?
2015. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem is csak 78 pluszpontom van, de valószínűleg elég lesz a pontom a választott szakra, de ha mindenképp pontot kellene még szereznem, én nem "pazarolnék" el 2 évet az életemből, hanem inkább a második nyelvemből csinálnék egy felsőfokú nyelvvizsgát. ez az opció nem lehetséges a te esetedben?
2015. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A 445 emelt érettségikkel van? Mert ha nem akkor én első körben mindenképp megpróbálnék szintemelőzni plusz egy másik idegen nyelvből megpróbálnék egy nyelvvizsgát. Igaz mind a kettő pénz, viszont összességében több plusz pont és teljesíthető 1 év alatt.

Mert az egy dolog hogy nem minden okj-t számítanak be, az viszont a másik hogy ok hogy most csak 13 ponttal maradtál le, de ez a ponthatár jövőre emelkedhet.

2015. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1emeltem van. A nyelvvizsga csak 12 pont lenne, az meg kevés. Amúgy, ha jól tudom, akkor elfogadnák az okjt csak ugye nem biztos, hogy meg ér 2 évet. Keresgélek, hátha találok más szakot ami érdekel, de ez lett volna az igazi.
2015. jún. 25. 00:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha van még egy olyan tárgy amit ha szintemelőzöl beszámít akkor az még 50 pont a nyelvvizsga is ha felsőfokú (bár ez nulláról nehéz) 40 pont, a közép 28.


Tehát pontok szerint szerintem akkor is a még egy emelt éri meg. Viszont ugye az okj legalább ad egy szakmát, tehát ha nincs is meg az állom egyetem akkor is van valami a kezedbe, ez se egy hátrány. És végül is ha van egy szakmád amivel el is tudsz helyezkedni akkor munka mellett akár levelezőn is elvégezheted az egyetemet s ha viszonylag jól keresel akkor még önköltségesen is. A korod miatt meg ne keseregj, sokan kezdik 25+ évesen a fősulit/egyetemet.

2015. jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék újra érettségizni, és amúgy csak 22 pontot adna, mert a 100ból 78 meg van. Inkább nyelvvizsga vagy okj, csak a nyelvvizsga kevés lenne, mert csak 12 pontot adna. (a 40ből 28 megvan)
2015. jún. 25. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ér minden okj pontot. Érettségizz újra a másik tárgyból is emelten, persze jól fel kell készülni, hogy sok pontod legyen.
2015. júl. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem szeretnék újra érettségizni.

Amúgy utána néztem és elfogadják az okjt.

2015. júl. 3. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!