Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták/Volt Egyetemisták...

Egyetemisták/Volt Egyetemisták! Egyetemre mennyi pénzt kell költenie annak, akit felvesznek államira?

Figyelt kérdés
Gondolom akkor sincs ingyen. Könyvekért, vagy bármi ilyesmiért kell fizetni,nem? Egy közelítőértéket tudnátok mondani? Lehet ezzel idiótának állítom be most magam, de tényleg foglalkoztat. Meg hogy mit takar az, hogy a diploma pénzbe kerűl? Köszönöm előre is.. Túl sok egymásnak ellentmondó információt kaptam.

2015. júl. 13. 21:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Általában mindenhol van olyan gépterem, ahol elérhető gépek és internet van. Ezen kívül általában az egyetemen is van mindenhol WiFi. Laptop szerintem nem létszükség, annyi, hogy így egyetemen/könyvtáron kívül is lehet tanulni, de erre egy olcsóbb tablet is megteszi. Kisebb egyetemmel kapcsolatos költségek persze mindig adódnak, de szerintem mindennel együtt sem több havi párezer forintnál, de sokszor még annyi se.
2015. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is bejárós voltam, tavaly végeztem.

A buszbérlet volt az állandó költségem. Könyveket nem használtunk, vagyis de, de azokat ki tudtuk kölcsönözni a suli könyvtárából. Elég sok anyagot elküldtek a tanárok, nyomtatási költség így volt, de nem vészes (tömöríteni kell, amennyire lehet, például kisebb betűméret, 6 dia egy oldalon, stb.). És amikor végeztem, nálunk csak a talár kölcsönzésért kellett fizetni meg még valamit, de a diplomakészítés költségét az államisoknak a suli átvállalta.

Szerintem államin a sulis költségek kibírhatóak. Ha jól tanulsz, akkor a pótvizsgadíjakat is megúszod, de ha mégse, az se ördöngösség, ha csak 1-2 ilyen csúszik be.

Remélem segítettem.

2015. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Sokkal jobb így tisztán látni :). Mostmár csak vegyenek fel ténylegesen.
2015. júl. 15. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!