Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségi? Tudnátok tanácsokat adni, könyveket ajánlani hozzá? Nagyon jó vagyok belőle, de 80% kellene minimum.

Figyelt kérdés

2015. júl. 14. 16:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

a töri talán a legkönnyebb emelt

semmi olyan nincs benne, ami úgymond ne lehetne elvárható általános műveltség címszó alatt


nem tudom mi számít magasnak, én csak közepeztem és 84% lett

2015. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Az is szép, hiszen 5-ös. :) Gratulálok!


A nagyon magas az a 95% és felette. Az enyém ez a kategória. :)


"a töri talán a legkönnyebb emelt... én csak közepeztem..."


Nem értek a felelőtlen és alaptalan kijelentéseddel ellenben. Hiszen nem is emelteztél.

Bár közepen se minden a műveltség. Atlaszból mindent ki lehet nézni szinte. Mondom ezt úgy,hogy én nem használtam az atlaszt, csak a tudásomat.

2015. júl. 14. 22:47
 13/14 anonim ***** válasza:

én sem nyitottam ki az atlaszt érettségi alatt, meg egyébként soha sem, mert amit tudtam fejből is ment, ami meg nem azzal nem az atlasz mentett meg


matek kémiával mentem tovább, szóval nem nagyon mentem rá a töri tanulásra, de szerintem ha jogot vagy ilyesmit céloztam volna be, akkor sokkal szebb pontokat össze tudtam volna pakolni, mert azért tagadhatatlan, hogy közel nincs az a terhelés mint a reál tárgyakból


mondjuk ha a töri része lenne egy kis mikro és makro számítás na az igen az emelt szint lenne és nem a szerencsén meg a szubjektivitáson múlna hogy 460ra vagy 464re tudod duplázni a pontjaidat és bejutsz államira vagy nem

2015. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én emelt érettségit írtam, mégis egyet értek az előzővel: a töri emelt tényleg a könnyebb emeltek között van, nem hasonlítható össze a reál tárgyakkal.


Ha van hozzá affinitásod, érdekel a történelem és jó a logikád, csak a könyvek alapos átolvasásával is el kell érned legalább 80%-ot. Én alaposan elsunnyogtam felkészülést, de a korábbi négy évre alapozva mégis sikerült nagyon jó százalékot elérnem.


Ha a középszintű érettségid jól sikerült, (nem kizárólag az atlaszra támaszkodva) nem kell különösen sokat készülni hozzá. Én a helyedben leginkább a forráselemzésre, a különböző összefüggésekre mennék rá, ez választja el leginkább a két szintet egymástól. A forrásokat nem kell kívülről tudni, hanem értelmezni kell megtanulni őket. Nagy valószínűséggel kapsz egy teljesen ismeretlen szöveget elemzésre, az ilyen helyzetekre kell felkészülni.


A Száray-féle könyv jó, pont a források miatt, de egyébként teljesen jól lefedi az emelt követelményeit is. Nekem még nagyon bejött a Feladatgyűjtemény az új történelem érettségihez, mire a végére érsz, abszolút ráérzel az forráselemzésre is. Ha ezen kívül még gyakorolni akarsz, csináld végig a korább érettségiket, hogy lásd ott mit kérnek. (A középszintűeket viszont felesleges, a kettő már más kategória.)


A szóbeli már a könnyebbik része az dolognak, elég lehet az ELTE-s könyv. Viszont néhány témát csak elég elnagyoltan fejt ki, azokat inkább dolgozd ki saját magadnak is, nehogy a tételben fuss először össze vele.

2015. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!