Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hihetetlen! Miert hiszik azt...

Hihetetlen! Miert hiszik azt az emberek, hogy pl. gépészmérnöknek jelentkeztek iden a legtobben ezert nyilván nemsokara nem lesz eleg munkahely?

Figyelt kérdés
Hihetetlen primitiv hozzaallas. Ha 1 millioan jelentkeznenek gepesznek, akkor se valtozna a keretszam, akiket felvehetnek... Max a minoseg javulasara menne, hiszen annal jobbak kerülnek be, minél többen jelentkeznek. Ezert nem értem, miert ragodnak ezen az emberek.

2015. júl. 22. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy jelentkeztek, még nem biztos, hogy el is végzik. Főleg azok, akik 2-es, 3-mas matekkal kerülnek be. Mert személyesen is ismerek ilyeneket.
2015. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kérdés nem erre vonatkozott :)
2015. júl. 22. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most nem változik a keretlétszám, de 1-2 év múlva változhat, ha népszerűbb lesz a szak. Az én szakomon a felettünk lévő évfolyamon még kb. 60-an voltak, mi már 80 valahányan, most pedig legutóbb valami 120 embert vettek fel.
2015. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A keretszám nem változik az tény, de minél több a szakember, annál nehezebb elhelyezkedni.

Ha az országban 500 gépészmérnökre van szükség, de csak 400 szakember van akkor nagy eséllyel mind a 400 eltud helyezkedni a szakmában. De ha az 500 igényre van 1000 szakember akkor nyilvánvalóan lesz 500 aki fölöslegesen végezte el a szakot, mert ha nem tűnik ki a többiek közül, nem tud elhelyezkedni.


Furcsa párhuzam, de amíg városonként volt 2db műkörmös akkor a rosszabb is megtudott élni mert igény volt, szakember nem. Most amikor utcánként van kettő műkörmös végzettségű csak az tud érvényesülni aki tehetséges, mert több a szolgáltató mint az igény a szolgáltatásra, így nagyobb a választék és mindenki a jobbat választja.

2015. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha a keretszam nem változik, gépészből se lesz több, mint eddig évente :))
2015. júl. 22. 11:11
 6/11 anonim ***** válasza:
mérnökinformatikus szakra is rengetegen jelentkeztek idén, de ugyanaz a helyzet, mint a gépésznél. hiába alacsony a ponthatár és sokan kerülnek be, viszont elvégezni már kevesebb, mint a jelentkezők negyede fogja, mert mérnöki szakokon nem elég magolni, vágni kell a matekot.
2015. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a keretlétszámon rágódnak az emberek, hanem azon, hogy a keretszámok eléggé ki vannak bővítve már.


Ha utánanézel az elmúlt évek felvételi statisztikáinak, akkor láthatod, hogy évente több, mint 8 ezer embert vesznek fel gépészmérnöknek. Én, mint pályakezdő mérnök már most szembesültem azokkal a tényekkel, hogy a piacnak már nincs akkora igénye gépészmérnökökre, mint néhány évvel ezelőtt. Természetesen el lehet vele helyezkedni, de lassan már azon a szinten leszünk, hogy nem "1000 állás jut 500 mérnökre", hanem "500 állás jut 500 mérnökre". Pár év múlva, hogy mennyire fog változni a helyzet azt senki sem tudja....de én úgy spekulálok, hogy szépen lassan, de a gépészmérnök már nem lesz olyan keresett mint most.


Példának még azt hoznám fel, hogy amikor kisgyerek voltam, akkor ügyvéd volt a legfelkapottabb szak, az telítődött néhány év alatt. Középiskolás éveim elején gazdászokból volt nagy hiány, de ahogy az egyetemi felvételihez értem, akkor már telítődött és fizetősök lettek a gazdász szakok is. Szerintem nincs benne semmi rossz, ha úgy spekulál az ember, hogy lassan ez a piac és telítődik.


Amiből óriási hiány lesz hamarosan, az az orvosok, már most is nagy hiány van, de még nagyobb lesz. Egyébként ebbe nagyon hosszú belemenni, így nem is érdemes jobban a témát boncolgatni.

2015. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért a nagy egyetemek keretszámai évek óta nagyjából stagnálnak, ezeken a helyeken már 5-10 évvel ezelőtt is hasonló számban képeztek mérnököket. A kis egyetemek létszámai meg nem számottevőek ez, hogy 10-20-30 emberrel többet/kevesebbet vesznek fel mint tavaly abszolút nem oszt nem szoroz. Egyébként való igaz, hogy valamilyen szinten telítődik a szakma, azonban nem hiszem, hogy a közeljövőben végző gépészeknek attól kéne tartania, hogy nem lesz munkája. Bár zárójelben megjegyezném, hogy a JÓ mérnököknek lesz biztos, jó állásuk. A többiek a "maradékot" kapják csak.
2015. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-assal egyetértek, a JÓ mérnököknek nem lesz elhelyezkedési gondjuk, de ez igaz minden szakmára.
2015. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Említettétek, hogy hiába kerül be annyi ember egyetemre, mégsem végzik el mindannyian. Viszont, emelték a ponthatárt, és minél többen jelentkeznek a szakra annál inkább a képességek alapján lesznek felvéve a hallgatók, tehát többen fognak végezni végül is. Amúgy én is még mikor kezdtem 2 éve, úgy voltam, hogy Jollyjoker szakma lesz ez a gépészmérnökösdi, én leszek a király, de kezdek kicsit visszavenni ebből. Reméljük a legjobbakat, de ha most kellene választanom, talán valami mást választanék. :) De amúgy én örülök hogy ezt tanulhatom.
2015. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!