Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hihetetlen! Miert hiszik azt...

Hihetetlen! Miert hiszik azt az emberek, hogy pl. gépészmérnöknek jelentkeztek iden a legtobben ezert nyilván nemsokara nem lesz eleg munkahely?

Figyelt kérdés
Hihetetlen primitiv hozzaallas. Ha 1 millioan jelentkeznenek gepesznek, akkor se valtozna a keretszam, akiket felvehetnek... Max a minoseg javulasara menne, hiszen annal jobbak kerülnek be, minél többen jelentkeznek. Ezert nem értem, miert ragodnak ezen az emberek.

2015. júl. 22. 09:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez nem 1-2 év alatt zajlik le, de 5 év alatt például telítődhet simán a piac.

Adott egy hiányszakma. Két lehetőség van - vagy több pénzzel csábítják oda az embereket, vagy kihal a szakma. Általában az előbbi szokott lenni. Nos, az emberek szeretik a sok pénzt, nyilván ha egy szakma nagyon jól meg van fizetve, arra fognak menni többen. A gond csak az, hogy nincs végtelen számú betölthető hely, előbb-utóbb telítődni fog, és max. kihalásos alapon tudsz bekerülni. Tehát a többség, aki még a 2 évvel ezelőtti statisztika alapján kezdte meg a tanulmányait, és végezni fog, azt tapasztalja hogy közben fordult a kocka, és nem tud elhelyezkedni sehol.

Ezt magyaráztam anno pár ostoba gyagyás idiótának is itt akik márpedig ragaszkodtak hozzá, hogy jogász-közgazdász az igenis kell mindenhová, és még toppantottak is a lábacskáikkal dühükben. Ettől függetlenül azt látom hogy a munkaügyi tele van jogásszal-közgazdásszal, aki nem tud elhelyezkedni, mert még külföldön sincs rájuk kereslet. Mindenesetre jót röhögtem a vergődésükön... :D

2015. aug. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!