Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent pontosan a hallgató...

Mit jelent pontosan a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés
2012.szeptemberében iratkoztam be főiskolára és alá kellett írnom a hallgatói szerződést. Tényleg igaz az, hogy ha a meghatározott képzésen belül nem szerzek nyelvvizsgát, oklevelet akkor vissza kell fizetnem a tanulmányi költségeket?( államin vagyok)Illetve, ha külföldre mennék dolgozni akkor is vissza kell fizetni? Vagy csak ijesztgetés?
2015. júl. 24. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csókolom, benne van a szerződésben, hogy milyen feltételekkel fizeti az állam.

Mindkettő, általad említett feltétel szinte biztosan benne van, vagyis, ha meghatározott idő alatt nem teljesíted a kimeneti feltételeket és egy meghatározott ideig nem itthon dolgozol, akkor bizony bukod a képzés költségeit.

De mindez részletesen benne van abban a szerződésben, amelyet aláírtál...

2015. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Nekem a SZTE-GYTK nem sikerült a matek miatt, oda 3 félévet jártam, és a kiiratkozás után 1 év múlva küldték a felszólító levelet. A költségtérítési összeg felét kell visszafizetni, nekem ez 3x750.000/2 forint.

De ha újra hallgatói jogviszonyt létesítek (most felvettek a DE-FOK-ra), akkor fel lehet függeszteni a fizetést. De mivel a 12 félévből már elhasználtam 3-at, és ott 10 félév van, legjobb esetben is az utolsó félévet ki kell fizetnem.

Ha jól tudom, aki a képzési idő másfélszeresén belül nem szerzi meg a diplomát vagy ha külföldre kimegy azonnal diploma kézhezvétele után, az (is) fizet.

2015. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Barátom azt mondta ne vegyem komolyan mert ezt nem tehetik meg. Ezek szerint mégis megteszik..Értem
2015. júl. 24. 17:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg diákhitelt is igénybe kellett vennem sajnos.(1 év) Magyarországi munkából nem tudom hány év múlva fogom visszafizetni.
2015. júl. 24. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

mit akarsz te vissza fizetni?

ha magyarországon maradsz akkor nem kell,

ha sikerül külföldön jól elhelyezkedni akkor meg visszafizeted.

2015. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Barátom nagyon ki akar menni( neki még nem kellett aláírni ilyet) Úgyhogy valószínű kimegyek. Amúgy igazad van, végülis onnan jobban tudok törleszteni.
2015. júl. 24. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!