Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a sok matekból felmentet...

Mi ez a sok matekból felmentett diák?

Figyelt kérdés
Üdv! Elsősorban középiskolásokra gondolok, akik egész évbe lusták matekozni most pedig a pótvizsga megkerülése érdekében intézik a felmentést. Nem hiszem, hogy ennyi diszkalkuliás ember lenne. Csak az osztályunkban van (lesz) 5 db. Van olyan osztály ahol több is. Sokan mondják, hogy nehéz megszerezni a felmentést mert vizsgálat, felmérés stb, ehhez képest nem ismerek olyat aki megigényelte és nem kapta meg. Most ez a divat? Lusta a gyerek, a matekhoz meg nem elég a magolás kellene kicsit gondolkodni és gyakorolni, akkor már rohannak felmentésért? Érdekes házit egyik sem írt, szóval nulla gyakorlással nem lehet.

2015. júl. 26. 21:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg csak egy naiv 10en éves, aki azt hiszi, hogy aki tanul az "csicska". (hallottam már legendákban, hogy vannak ilyen primitív gyerekek, de nem hittem el)


Megsúgom, hogy aki tényleg ért hozzá és porf. az bizony mocskosul gazdag. Aki meg az ő ZS kategóriás gyűjtő szakközepében tanít az bizony jó eséllyel vigaszágon lett tanár aki a bölcsészdiplomájával más állást nem kapott.

Manapság ha tényleg értelmes területen tanulsz, mint az orvostudomány vagy a mérnöki dolgok, akkor elég valószínűtlen, hogy ne legyél jómódú, ő meg valószínűleg az eszterga felett fog megöregedni az érettségi utáni szakképzéssel szerzett papírral.


"És van aki kihasználja mások erősségeit,és rajtukon kapaszkodik fel egyre magasabbra..ilyenkből lesznek a vezetők,magas beosztású emberek,stb.. ha megnézed a valóságot,rájössz hogy igazam van..."


Igen, ha sikerül papírt szerezniük. De ahhoz még sokat kell tanulni kisbogaram, és ha már a középsulis matek kifog rajtad akkor mi lesz a felsőoktatásban? Szerintem be sem fogsz jutni, hanem végzel egy fémipari tömegképzést, amivel elmész a gyárba.

2015. júl. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%
Csak magukkal basznak ki, majdnem minden valamire való szakhoz kell a matek ha tovább akarnak tanulni :)
2015. júl. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Tom Benko ***** válasza:
64%
Hülyül a magyar. Egyébként errefelé már elég nagy divatja van a hibát magunkon kívül keresni.
2015. júl. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
47%

[link]


Ezt csak úgy itt hagyom.

2015. júl. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 SoundscapeToArdor ***** válasza:
100%

"ő meg valószínűleg az eszterga felett fog megöregedni az érettségi utáni szakképzéssel szerzett papírral."

És azzal mi a baj? Tudomásom szerint azt is meg kell valakinek csinálni, valamint képzeld, vannak olyanok, akik akár még szerethetik is.

Posztoló, igen vannak diszkalkuliások. Van aki enyhébben, van aki erősebben. Ismerősöm enyhébben, meg volt róla a papírja, mégis megcsinálta az érettségit, csupán annyi volt az engedmény, hogy adtak neki még plusz pár percet. Igen, léteznek olyanok, akiknek a "logika" nehezebben megy, és nem azért, mert buták, szimplán azért mert másik irányból közelítik meg a problémát. Persze ez még mindig nem magyarázat a totális felmentésre az érettségi alól. Ahhoz már nagyon komolynak kellene lennie a helyzetnek.

2015. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
#10-es válaszoló. Aki így áll a tanuláshoz mint te annak maximum nyolc általánosa lesz meg. Végzettség nélkül meg sehova nem fogsz felkapaszkodni. Nézd meg az informatikusokat, mérnököket, akik elég sok matekot tanultak, elég jól élnek. Az osztálytársaim semmit nem tettek annak érdekében, hogy legalább a kettes meglegyen, órán nem figyeltek, valamit írogattak, hogy ne szóljon a tanár, házit nem írtak (az erre kapott kb 20-30 egyes elég rendesen lehúzta az átlagot), és mivel gyakorlás és tanulás hiánya miatt nem tudtak semmit, a dolgozataikat üresen adták be. Ezek pedig nem diszkalkuliások, hanem lusták és mégis megkapták a felmentést.
2015. júl. 27. 10:32
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, léteznek olyanok, akiknek a "logika" nehezebben megy, és nem azért, mert buták, szimplán azért mert másik irányból közelítik meg a problémát."


Pedig az buta. Lehet magyarázni, hogy milyen egyéb okok miatt van ez, a végeredményen nem változtat.

2015. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
73%

#16


arra mondtam ezt, hogy ő a matek kettesével mekkora hatalmas nagyfőnök lesz...

2015. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
73%

Mar nem azert de h tervezel masok erossegeire epitve felkapaszkodni? Teszem at a munkahelyeden van egy tehetseges programozo es azt mondod a fonoknek h te irtad azt programot amit valojaban nem aztan meg varod a eloleptetest? Ez nevetseges. Ahhoz h fel tudj kapaszkodni kell h legyen sajat teljesitmenyed.

Vege az OFFnak :)))


Kerdezo: engem sokkoloan erintett h ennyi lusta diak van, mert a tuti h 10bol egynek vagy kevesebbnek van olyan diszkalkuiaja ami lehetetlenne teszi h matekozzon. A tobbi szorgalom es akarat kerdese. Mindenkinek megvan a jozan esze h megertse a kozepszintu matekot es csak az a kerdes mennyi idot szan ra. En mikor gimibe kerultem akk nem jo tanart kaptam elsore igy folyton otthon kellett ujravennem az orai anyagot h keszulni tudjak. Utana masik tanart kaptunk akinel oran elsore ertettem mindent. Hozzateszem mindket tanarnal otos voltam csak a belefektetett energia kulonbozott.

2015. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Ciki, de mostanában igen, ez a divat, ez a menő, ha valaki síkhülye matekból, és ahelyett, hogy igyekezne megérteni, inkább röhögve a másik képébe mondja, hogy: "Nekem felmentésem van matekból!".

Persze, van, akinek tényleg ilyen problémája van, de az nem középiskolában fog kiderülni, az ilyen betegségben szenvedők már a legegyszerűbb dolgokkal is hadilábon állnak...

2015. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!