Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a sok matekból felmentet...

Mi ez a sok matekból felmentett diák?

Figyelt kérdés
Üdv! Elsősorban középiskolásokra gondolok, akik egész évbe lusták matekozni most pedig a pótvizsga megkerülése érdekében intézik a felmentést. Nem hiszem, hogy ennyi diszkalkuliás ember lenne. Csak az osztályunkban van (lesz) 5 db. Van olyan osztály ahol több is. Sokan mondják, hogy nehéz megszerezni a felmentést mert vizsgálat, felmérés stb, ehhez képest nem ismerek olyat aki megigényelte és nem kapta meg. Most ez a divat? Lusta a gyerek, a matekhoz meg nem elég a magolás kellene kicsit gondolkodni és gyakorolni, akkor már rohannak felmentésért? Érdekes házit egyik sem írt, szóval nulla gyakorlással nem lehet.

2015. júl. 26. 21:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%

A kormánynak érdeke a sok buta ember, hiszen őket be lehet csapni.

Eszterga mellé biztos nem megy aki nem tud számolni, átlagos esetekben is század miliméterekkel kell számolni.

2015. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Tom Benko ***** válasza:
53%
Azért tegyük hozzá, hogy akinek felmentése van matekból, az ne bőgjön, hogy ja, rászabtam az autóhitellel, kibabrált a bank, stb...
2015. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
20%

"A kormánynak érdeke a sok buta ember, hiszen őket be lehet csapni.

Eszterga mellé biztos nem megy aki nem tud számolni, átlagos esetekben is század miliméterekkel kell számolni."


esztergához nem kell matek, mert a mérnökök már kiszámolták mindenféle szilárdságtani meg végeselemes módszerekkel az alkatrész dimenzióit, az esztergásnak csak be kell állítania az esztergapadot.

az ilyen embereket többnyire egyébként azért fizetik, mert tudnak műszaki rajzot olvasni, egyébként elég lenne egy betanított munkás

miliméterekkel számolni... :) az igazi matek ott kezdődik, hogy vektorok, mátrixok meg függvényanalízis, nem is tanulnak ilyet a szakmunkásképzőben

ne nevezzük már matektudásnak ha valaki SIben tudja a 4 alapműveletet...


a kormánynak meg pont az lenne az érdeke, hogy minél több mérnök, és minél kevesebb leszakadó legyen, bármennyire is furcsa ezt elhinni

te milyen érdekből vagy ilyen buta például?


az meg szimplán szomorú, hogy ez a válasz 100%ot ért :(

2015. júl. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
78%

# 23/23 Időpont ma 12:36


"a kormánynak meg pont az lenne az érdeke, hogy minél több mérnök, és minél kevesebb leszakadó legyen, bármennyire is furcsa ezt elhinni

te milyen érdekből vagy ilyen buta például?"


Nem. Az az ország érdeke lenne. A kormánynak az az érdeke, hogy újraválasszák, bármi áron, hogy minél tovább lopjanak, minél többet, minél kevesebb akadállyal. Szerinted egy tanulatlan birkamenetes csürhe a nagyobb akadály, vagy egy tanult réteg?

2015. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
#23 Még szerencse, hogy középiskolai matekról volt szó. Ez van, funkcionális analfabétából is van pár.
2015. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Tom Benko ***** válasza:
@23: Azért ennyire elitista ne legyél. Az igazi matek ott kezdődik, hogy logika, azt pedig mindenki tanul.
2015. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Nálunk szégyen lett volna ha megbukok akár egy tárgyból is.Pedig elég gyengén muzsikáltam néhány tárgyból.

Tornából fel voltam mentve született betegségem miatt.

2015. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

Ha valaki itt nekem esne azért, mert matekból nem tudtam le érettségizni, annak azt üzenem, hogy üljön vissza szépen a fotelbe és szálljon magába! Előre is köszönöm! :)


Anatómiából ötöst kaptam a főiskolán, mint orvosi gyógymasszőr, fizióterapeuta és soha a büdös életbe nem fogom használni a matekot olyan szinten, amilyen szinten érettségiznek belőle (az viszont nem biztos öregem, hogy te az anatómiát olyan szinten vágod mint én mondjuk..)


A másik, hogy zenész vagyok, dobos és oda is kell matek, de érdekes módon a zene az belülről fakad és még sem kell, annyira érteni a matekot hozzá, hogy zenéljél (a vicc az egészben, hogy a dobos tanáromtól a zeneiskolában, aki matekszerűen oktatta a dobolást, el kellett mennem onnan, mert egyszerűen jobban doboltam apám szerint, aki szintén zenetanár, de engedte hogy magamtól tanuljak...) Ehhez tehetség kell illetve úgy gondolom, hogy így születtem.. Hát a zenészek szerint nem kellene itt Magyarországon zenélnem, mert olyan szinten dobolok, hogy egy latin-jazz fesztiválokon kéne fellépnem külföldiekkel..


Mert a jelenleg fellépő dobosok az egyetemi zenekaroknál olyan szinten sincsenek mint én és túl amatőr zenészekkel nagyon nem szeretnék zenélni... Mert itt a minősíthetetlen dolgok azok amire igény van sajnos és persze nagyot játszik a politika a kedves hazánkban...


Alapszámolásokat megtudok oldani, de a többi "bonyolult" számolási feladatokat nem.. (Sajnálom, hogy ha annyira nem értem a matek bonyolult számítási nanotechnológiai dolgait..)


Ehhez képest nagyon jó szakember vagyok az egészségügyben (a betegek visszajelzése alapján és az orvosok szerint is), aki reumatikus betegségeket hoz rendbe, illetve gyógyít.. :)


Szóval jobban tennék azok, akik szépen vissza fognák az egójukat elhiszem, hogy az egyetemisták nagyon szeretik itt játszani az eszüket.. (tisztelet a kivételnek) Hogy ha valakinek valamilyen nehézsége van, valami tárgyból, amihez abszolút nem viszonyul és az adott tárgy sem az emberhez, attól az még egy jó szakember lehet egy másik területen... :)


De komolyan ez nem jutott még itt senkinek az eszébe?


Vagy ennyire vissza visszafejlődött volna a 21 században a gondolkodásmódunk? :)


Szerencsére találkozok empatikus és megértő emberekkel, de itt ebben az országban nagyon kevés van sajnos! Itt ami szerepet játszik az a korrupció és csalás és a jó magyar módra történő, "ha nekem nem jó akkor másnak se legyen az" típusú elv...


Előre is elnézést szeretnék kérni ha esetleg kicsit durván fejeztem ki nem tetszésemet illetően azok felé akik kb úgymond le fogyatékozzák azokat az embereket akiknek valamilyen nehézsége van valami tárgyból.. De gondolj bele, hogy ha neked lennének nehézségeid valamilyen tárgyból te mit éreznél azok emberek iránt akik ilyen rosszindulatú hozzászólásokkal illetik azokat az embereket akiknek ilyen problémáik vannak...


:)

2016. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
37%

Einstein megbukott matekból első osztályban és egy világhírű tudós lett belőle.. Te ezt tudtad kedves kérdező? :) Érdekelne, hogy mi az ami neked viszont nehézséged okoz?


Ja értem te az írásod alapján azt gondolod, hogy te egy magas intellektuel vagy aki lenézhet másokat és te vagy a mindenható... Az nem jelenti azt, hogy valaki lusta ha nem érti olyan szinten a matekot, amit itt drága hazánkban oktatnak olyan színten nehezen, hogy nem biztos, hogy pl a gyerek a hibás...


Hanem pl a matektanár, aki nulla empátiával született és inkább földbe döngöli az embert a materalista nézetével... Érdekes módon az én matektanárom az nem volt ilyen és teljesen megértette azokat a diákokat akiknek nehézséget okoz a matek...


Amúgy egy orvosnak, vagy gyógytornásznak, orvosi gyógymasszőrnek, csontkovácsnak, sebésznek zenésznek hol kell a matek olyan szinten, amit itt a drágalátos hazánkban követelmény az éretségin?


Ugyanis marhára nem kell ezekhez a hivatásokhoz a matek olyan színten drága barátom!


Szólva lehet, hogy neked kéne elgondolkozni kicsit nem gondolod és változtatni és másképp látni kicsit a világot, nem belekötni minden emberbe aki veled szembe jön pl?

2016. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy Einstein megbukott matekból, csupán egy kitalált urbán legenda...


Amúgy a 23-as leírta az igazságot, erre 0-ra van pontozva... Méghogy a kormány miatt egyre több a hülye...


Inkább az egyre jobban terjedő idióta liberális elvek miatt hülyébb mindenki

2016. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!