Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a sok matekból felmentet...

Mi ez a sok matekból felmentett diák?

Figyelt kérdés
Üdv! Elsősorban középiskolásokra gondolok, akik egész évbe lusták matekozni most pedig a pótvizsga megkerülése érdekében intézik a felmentést. Nem hiszem, hogy ennyi diszkalkuliás ember lenne. Csak az osztályunkban van (lesz) 5 db. Van olyan osztály ahol több is. Sokan mondják, hogy nehéz megszerezni a felmentést mert vizsgálat, felmérés stb, ehhez képest nem ismerek olyat aki megigényelte és nem kapta meg. Most ez a divat? Lusta a gyerek, a matekhoz meg nem elég a magolás kellene kicsit gondolkodni és gyakorolni, akkor már rohannak felmentésért? Érdekes házit egyik sem írt, szóval nulla gyakorlással nem lehet.

2015. júl. 26. 21:16
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=wjfA0UQZV1M


Az ember képes más utat találni a megoldásához!


Az igazság az, hogy mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar, de én úgy gondolom ez a fajta gondolkodás, amit a kérdező képvisel ezzel a rosszindulatú viselkedésével a saját maga ellenségévé válhat később! Az embertársai előtt egy olyan személy lesz aki valójában másokat néz le, de igazából nem képes megoldani a saját problémáját.. Aki másnak a problémájával van elfoglalva és azt kritizálja ráadásul az internetre teszi fel annak valójában saját magával van baja és nem az embertársaival!


Sajnos ez az igazság! Képes vagy változtatni a dolgokon ha nem sikerül, akkor más utat kell találni ami valójában az igazságba vezető út, én ezt már megtapasztaltam!


Sajnos az ilyen fajta emberek mint a kérdező nézik le a számukra gyengébb embert és keresik hogy mibe tudjanak belekötni illetve mivel tudják bántani az adott személyt!


Remélem most kicsit elgondolkodott az írásom alapján, hogy máskor ne ítélkezzen az ilyen emberek iránt, mert nem tudhatod hogy ki az és miféle ember az akit te lenézel! :)

2016. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Mondtam én egy szóval is, hogy egy orvosnak/zenésznek kell a matek, kedves 34%-kos?

Viszont azt el kell fogadni, hogy ha valaki tovább akar tanulni annak feltétele az érettségi. A matek pedig érettségi tantárgy. Így ha egyetemen nem is, de középiskola utolsó osztályáig mindenkinek kell a matek (legalább kettes szinten) aki tovább akar tanulni. Ezután szokott jönni, hogy minimális tanulás nélkül felmentetik magukat.

Ez kb olyan logika, hogy ha én magyartanár akarok lenni, akkor felmentetem magam matekból, tesiből, angolból, mert úgysem lesz rá szükségem, mikor tanítom Petőfi életrajzát.

Említetted, hogy a négy alapművelettel tudsz számolni. Akkor mi nem megy pl az egyenletekben? Azoknál szinte csak a négy alapművelet kell, csak vannak számok amiket betűkkel fejezünk ki. Másodfokúnál bejön a gyökvonás (amit a számológép megold), ahova a képletbe egyszerűen be kell helyettesíteni a számokat, aztán egy szorzás, összeadás/kivonás, osztás után megkapjuk az eredményt. A négy alapműveleten kívül itt sem használunk mást. Erre szokott jönni a kifogás, hogy "nem tudom megjegyezni a képleteket". Függvénytáblában benne van minden, még csak meg sem kell jegyezni.


Einstein pedig nem bukott meg matekból. Sőt a fizika az jórészt matematika. Ha megbukott volna matekból, nem valószínű, hogy ennyire értett volna a fizikához.

2016. febr. 4. 22:41
 33/35 anonim ***** válasza:

Nekem részképességzavarom volt matekból nagyon sokat foglalkoztak velem általános 7. osztályban kezdődött a probléma.. Mint mondtam százalék számítás meg szorzás osztás, összeadás kivonás meg ezek mennek, amint viszont jöttek a már nehezebbek nem tudtam nem értettem az egészet! Szóval nem a középiskolában kezdődött ez a dolog szóval nem kellett érettségiznem belőle, mert választottam az informatikát, amihez értettem pedig ahhoz is kell matek... :)


Felteszek egy kérdést!


Azért mert nem érettségiztem le matekból attól függetlenül te lenéznél engem annak ellenére,

hogy komoly betegségeket hozok helyre illetve gyógyítok, kezelek, ami napjainkban egyre gyakoribbak gerincproblémák és reaumatikus betegségek?


:)


Gondolkozz rajta mielőtt válaszolsz a kérdésre!


Ha véletlenül olyan betegséged lesz, amit rehabilitácáióval kell rendbe hozni és ha egy nagyon jó szakember kezel téged és ha véletlenül megemlíted neki ezt ott és ilyen rosszindulatúan beszélsz erről, nem tudhatod, hogy az a személy aki téged éppen gyógyít azt nem bántod meg e esetleg ezzel! Mert lehet hogy neki ilyen problémája volt!


Ezen gondolkodj el, hogy értsd, hogy miért írtam le azt amit írtam!


:)


Annak ellenére, hogy nem értek veled egyet, attól függetlenül tisztellek, ez ki kell, hogy járjon minden ember iránt, enélkül "állatok" volnánk nos lehet, hogy az állat empatikusabb az embernél!


Mert mi emberek mit teszünk?


Átgázolunk egymáson, nem tiszteljük egymást és nem oldjuk meg együtt a problémát, az állatok érdekes módon nem olyanok mint az emberek, sokkal összetartobbak érzékenyebbek, de mi mégis bántjuk őket és a természetet meg romboljuk!


Ha már ilyen emberek vagyunk legalább a tisztelet legyen meg bennünk és az egymás iránti odaadás, mert az fontos!


:)

2016. febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Nem néznek le azért, mert nem érettségiztél matekból. Teljesen más ha egy betegség/rendellenesség miatt nem megy egy tantárgy (mint nálad), vagy szimplán lustaság miatt. A környezetemben lévő felmentett diákok közül 10-ből 9-nek azért van felmentése, mert lusta volt, nem akart megbukni. Így bement a nevelési tanácsadóba és eljátszotta, hogy semmit nem tud. Nem azzal van a bajom, aki jár fejlesztésre (vagy járt) próbálkozott és ennek ellenére sem ment, hanem azzal aki meg sem próbál tanulni aztán szalad felmentésért.
2016. febr. 4. 23:06
 35/35 anonim ***** válasza:

Ezzel én is egyetértek! Mondjuk ez ami nálam volt már több mint 10 éve volt.. Mondjuk az is lehet, hogy a (szüleim elváltak), akkor sok rosszindulatú tanár volt az iskolákban ami miatt még jobban nem ment! De voltak olyanok akik azért kiálltak mellettem, mert attól hogy valami miatt nem ment a matek a zenei érzékem az nagyon jó volt, meg ugye jó szakember lettem, mondjuk tettem is érte, hogy ez így legyen, nagyon sokat tanultam...


Hát igen ezzel egyetértek mondjuk ilyen formában amit írtál, sajnos aki nem tesz azért, hogy megtalálja a megoldást vagy ha nem keres más utat akkor nem sok minden lesz azokból az emberekből...


Szubjektív véleményem az, hogy a legtöbb mai fiatalnak a szülei nem foglalkoznak eleget a gyerekekkel, mert amóta kitalálták az éjjelnappal Budapestet szülök nézik ezeket a polgár pukkasztó műsorokat nem beszélve a gyerekről... Hát Magyarországon ne is várjunk többet, itthon ez a színvonal!

2016. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!