Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisegitő iskolákban könnyebb...

Kisegitő iskolákban könnyebb az érettségi mint a normális sulikban?

Figyelt kérdés
szerintem igen, én ismerek egy olyan fogyatékos gyereket aki általánosban mindig meg akart bukni majdnem mindenből, sőt meg is bukott párszor, pótvizsgákon átlökdösték általában, de volt hogy évet is ismételt annyira hülye volt, és elment egy kisegitő suliba, és valahogy leérettségizett, ott könnyebb ezek szerint az érettségi? Úgy értem segit a tanár? Tudom érettségi mindenhol ugyanaz de lehet segit ott a tanár, vagy megengedi hogy csaljanak mobilal vagy nem tudom

2015. aug. 10. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Kisegítő suliban érettségi? Miről beszélsz, gyerek? Vagy te akarsz így érettségizni?
2015. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nagy zavar van a fejedben! A kisegítő iskola (mellesleg már rég nem is így hívják őket) általános iskola. Ha sikerül egy ilyen iskolán végigrugdosni valakit, hogy meglegyen a nyolc osztálya, boldogok a tanárok. Érettségit középiskolában lehet szerezni, ott nincs kisegítő.
2015. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Másrészt, mindenhol ugyanazt az érettségit írják a gyerekek, így az a fogyatékos, aki meg tud írni egy érettségit, az ugyanazt az érettségit írja, mint az, aki normális iskolában tanult.
2015. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
De van kozepiskolaban is kisegito suli es van amelyik erettsegit is ad, rosszul tudjatok valaszolok.
2018. dec. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mutass egy ilyet. Mi a neve? Hol a honlapja?
2018. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Bezartak mert mindenkinek odaadtak az erettsegit. De hivatalosan kisegito erettsegit ado kozepiskola volt. Vannak ilyenek. Fogyatekos ismerosom ott kapott erettsegit amikor meg mukodott az intezmeny.
2018. dec. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmi fogyatékos ismerősödnek nyilván fogalma nincs, mit jelent az, hogy érettségi. Láttad a saját szemeddel az érettségi bizonyítványát? Értelmi fogyatékosok képtelenek ilyen teljesítményre, hiszen még a rendes általános iskolát se tudják elvégezni.
2018. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem létezik olyan, hogy kisegítő érettségi.
2018. dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem szo szerint ertelmi fogyatekos csak nagyon hulye. Altalanosban is a leghulyebb volt. Van ilyen iskola az erettsegi ott is ugyanaz csak kapnak tobb segitseget hogy mindenkinek meglegyen.
2018. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázod a bizonyítványod! A kisegítő iskolába, amíg még léteztek, szó szerint értelmi fogyatékosok jártak, nem "nagyon hülyék." Az alacsony intellektusú, de ép értelmű ember valahogy átevickél a középiskolán, a kisegítő iskolába való értelmi fogyatékos pedig nem. Ne keverd össze a kisegítő iskolát - úgy tűnik, fogalmad nincsen, mi volt az - a tanulási nehézséggel küszködőket felkaroló rendes középiskolákkal, mint Budapesten az Öveges.
2018. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!