Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki segítene tantárgyfelvét...

Valaki segítene tantárgyfelvétellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már beszéltem az illetékessel, a nagyobb aggodalmaim elűzte, de azt mondta majd részletesebben megbeszéljük a beiratkozáskor. Én viszont nem bírom addig xD Nem igazán értem a dolgokat így elsősként....

- Ha 28 kreditet érdemes felvenni és a kötelező tárgyak pontosan ennyire jönnek ki akkor ebben a félévben nem is kell semmi szabadon választható tantárgy vagy ilyesmi? Csak mert láttam a többieket beszélni róla a facebookon...

- Láttam olyan tanulót aki már évek óta próbálja felvenni valamelyik alapozó tárgyat és nem sikerül neki. Ez normális? Mire jó ez? Én sem tudtam ezeket a tárgyakat felvenni mert beteltek. Mi van ha nincs meg az ajánlott 28 kreditem? Vagy erre vannak az ilyen szabadon választható izzék, hogy betöltsék a hiányt?

- Honnan tudom, hogy a tesi kötelező-e az egyetemen? Mert a mintatantervben nincs benne. Meg egy csomó szabadon választható tantárgy sem amikről folyik a beszélgetés a csoportban...



2015. szept. 1. 01:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Hát szerencsére nekünk semmi ilyesmit nem mondtak eddig.

Én a sorozatokból tanultam meg angolul, mert nem bírtam várni a feliratokra még évekkel ezelőtt... :D Szóval máig lelkes néző vagyok :D Melyikhez szoktál fordítani?

2015. szept. 4. 14:39
 12/18 anonim ***** válasza:
Eddig csak a Vikingekhez meg a Penny Dreadfulhoz fordítottam, de opnesubtitle.org-ra mentek szóval nem vagyok hivatalos fordító vagy ilyesmi, csak van amikor unatkozom, nincs más dolgom és kedvet kapok hozzá. :)
2015. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Hm, ismerem őket, de nem az én stílusom, túl ijesztő számomra a második. :D A feliratos oldalt is használtam még régebben, amíg volt türelmem. Gyakorlásnak meg bármi jó, én a Gyűrűk ura soundtrackjével kezdtem még felsőben.

Végül hány kredited lesz?

2015. szept. 6. 19:29
 14/18 anonim ***** válasza:
20-at, végülis kevésbé siralmas, mintha 1-gyel kezdődne a szám :D Ja, és ma az első órámat az előadón kívülről hallgattam végig úgy másik 20 sorstársammal együtt, rendkívül élvezetes volt. Amúgy azt nem tudom, hogy gondolják, hogy nincs egy árva pad sem a terembem, de még csak ilyen székhez tartozó írópad sem..
2015. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Őőő, hát ez bíztatóan hangzik. O_O Nekem csak holnap kezdődnek az órák, de már kissé rosszul vagyok. :D Amúgy te fizetős vagy államilag támogatott vagy? Mert ha jól értem 27 kredit kell az ösztöndíjhoz. Lehet nálad más, de 20-nál biztos több. Ezt sem értem amúgy, mert nekünk van egy olyan év amikor 16 kreditet ajánlott felvenni, ilyenkor pakoljuk fel szabadon választott tárgyakkal 27-re vagy mégis hogy gondolták??
2015. szept. 7. 12:56
 16/18 anonim ***** válasza:
Államin vagyok. Igen, minél kevesebb a kredit, annál kevesebb az ösztöndíj is, de nem erre megyek szóval nem annyira érdekel :D Nekünk 27 az ajánlott mint megtudtam, de a felsőbbévesek is mondták hogy a 25-nek is örüljünk, én meg itt vagyok 20-szal :D De mint hallottam, mások is jártak így. Ha egyszer betelt minden hely mire bejutottam neptunba, nem tudok mit tenni, pedig egész héten kb tízpercenként lestem a tárgyakat, hogy felszabadult-e egy-egy hely. :/
2015. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát hallod akkor ezt figyeld: nekem 22 lett (28-ból ugye), de kettőt leadtam, mert így hétfőn nem kell bemennem.... xD Persze ezek csak ilyen alapozó tárgyak amikre nem épül semmi. Annyira félek a tanulástól, meg kijöttem a gyakorlatból, meg magamnakvaló vagyok (komolyan szerintem megőrülnék, ha minden nap reggeltől estig ott kéne lennem), hogy engem az sem érdekel ha csúszok, de inkább stresszmentesen végzem el... :/
2015. szept. 7. 14:10
 18/18 A kérdező kommentje:
Ja, vagyis 24, elírtam. :D
2015. szept. 7. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!