Utálok tanulni!?

Figyelt kérdés

1-6ig teljesen kitünő voltam 7.ben 4.71 de most 8.ban utálok , hordom haza az egyeseket , Az van-volt hogy anyám , apám folyamatosan mondja tanulj tanulj tanulj. Hogy milyen sza

r dolgozni meg egyebek .... Mondják hogy elbas.zom az életem meg elrontom .. nem az számít hogy hányas tanuló vagy hanem hogyan boldogulsz az életben ... inkább járok kelek minden , minthogy pl a szöveteket tanuljam bioszra .. mit tegyek? Ha nemakarok tanulni és elakarom bas.zni az életem had bas.szam el


2015. szept. 20. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ez igy van elrontod az életed és majd mehetsz segédmunkásnak ásni az árkot a nem éppen értelmiségiek közé napi 8-10 órában

Ezt akarod?

2015. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele. Gondolj bele, suliba végig idegeskedsz és izgulsz a szüleid miatt, plusz belül azért egy kicsit bűntudatod van, mert félsz a jövőtől, ha nem tanulsz, a normális osztálytársaid is hülyének fognak tartani, maximum a trógerek értenek majd veled egyet. Aztán később, amikor munkába kell állni fogsz rádöbben, hogy csak most jön a java!! Bemész elsőnap nap a munkahelyedre, ami jó eséllyel egy gyár lesz, ahol a főnök egész nap mindenért csesztetni fog (nem úgy, mint most a szüleid, ők jót akarnak, a főnök pedig rosszat, ő élvezi, hogy cseszegethet), minden ember körülötted meg lesz keseredve, alig kapsz pénzt, épphogy megélsz belőle. Amit gyerek korodban könnyelműen megvettél délutánra (üdítő, chips), aztán később már nem fog beleférni a havi költségvetésbe. És szépen lassan rá fogsz jönni, hogy ez vár rád EGÉSZ ÉLETEDBEN!!! Nincs kiszállás, dolgozol a rossz munkahelyeden vagy mész az utcára.


De ha naponta 1 órát rászánsz a tanulásra (ami valljuk be nem sok) akkor teljes mértékben nyugodt lehetsz. A szüleid nem noszogatnak, mondhatod, hogy te elvégezted a feladatodat, tehát szabad vagy aznapra. Hidd el suli után egy óra már semmi. Lesz normális végzettséged, amivel olyan munkahelyre vesznek fel amiből már meg tudsz élni kényelmesen. Hidd el most még tudsz változtatni és tanulni. Később már nem lesz lehetőséged. De ha egy gyenge, buta dacos, duzzogós kisgyerek vagy akkor ne tanulj és sértődj meg a szüleidre, majd a gyárban találkozunk!

2015. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2-es abszolút igaza van, de azt kiegészítenem, hogyha az órán teljes odaadással figyelsz, akkor nem is lesz szükséged 1 órára egy nap.
2015. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A második hozzászólót pedig kiegészíteném azzal, hogy Magyarországon így is, úgy is gyárban fogsz dolgozni, akárhány diplomád van. Max ha ilyen-olyan mérnök leszel és van protekciód, azzal elérsz valamit, de azokkal is Dunát lehet már rekeszteni. Nekem is lassan megvan az orosz szakos diplomám, és miért? Semmiért. Azért, mert elhittem a reklámszövegét az egyetemnek, miszerint ez egy keresett nyelv, a fél karukat odaadnák a cégek egy fordítóért vagy tolmácsért és degeszre keresed magadat. Meg mert eleinte volt motivációm is, de az másodlagos.


Amúgy valamennyire meg lehet érteni a szüleidet, de már most elmondom, hogy az általánosban és gimnáziumban tanult dolgok bő 90%-át nemhogy hasznosítani nem fogod életed során, de el is felejted. Kivéve a helyesírást, amiből, mint látjuk, nem ártana valamicskét fejlődnöd, mert helyenként úgy kellett elgondolkodnom, hogy mit akartál írni. Ettől eltekintve egy érettségi olyan szinten minimum ma már, hogy még gyárba se feltétlen kellesz nélküle.


Ha javasolhatok valamit: legyél kamionos, ha fiú vagy. Szabadság, jó fizetés, izgalmas meló... Én most kezdem mondjuk a B kategóriát, szóval nem sietem el én se, de van egy olyan érzésem, hogy nagyobb eséllyel és könnyebben elhelyezkedek majd ezzel, mint a diplomával.

2015. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én az érettségi után nem akartam továbbtanulni (pedig kitűnőre érettségiztem), mert dolgozni akartam. Egy évig egy kőműves mellett melóztam aztán inkább beadtam a jelentkezési lapot az egyetemre. Azóta tanár lettem és tanítok, de nekem kellett az az egy év meló, mint pofon az élettől.

Lehet, hogy Te is ilyen helyzetben vagy félig meddig.

2015. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!