Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek egy szinte...

Hogyan kezdjek egy szinte teljesen sz@r nyelvet tanulni amit utálok?

Figyelt kérdés
A magyar határtól 10 kmre élek Romániában. Magyar iskolába járok de sajnos van román ora is heti 3x a tanárom meg egy magyargyülölö feminista pi cs@ eddig valahogy átmentem de most 11. elsö félévében megbuktatott mondjuk majdnem a fél osztályomal együtt. Most valahogy rá kell vegyem magam h tanuljak annyit h átmenjek. Én románul életemben kb 2x beszéltem akkor is tőmondatokban. Az utcában ahol lakok voltak román gyerekek akikel játszottam ők megtanultak magyarul mert játszani akartak velem. Amugy a német meg az angol megy társalgási szinten. De nem tudom ez a nyelv irritál engem olyan csunya a kiejtésük meg minden de valahogy muszáj lessz megtanuljam mert át kell menjek majd az éretségin is valahogy mert másképp lötek az egyetememnek mondjuk ebben igaza is volt anyumnak h hiába vagyok mindenből jó tanuló ha románból megbukok.
2014. febr. 6. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy nem lehet kijátszani hogy ne románból kelljen érettségizned hanem valami másból helyette? Úgy megoldódna a probléma, továbbtanulás szempontjából.


Ha mindenképp kell tanulnod a románt gondolj arra hogy egyébként egy hasznos nyelv mivel állítólag ebből 3 nyelvet könnyen meglehet tanulni ezután. Ismerek olyat aki emiatt tanult románt. Ezt csak azért mondom hogy így hátha kis kedvet kapsz hozzá és azt jóval könnyebb tanulni ami érdekel valamennyire.

2014. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj ugytudom h nem lehet helyetesiteni a románt valami másal de még akkor se garantált h átmegyek az éretségin románból ha meg is tanulom addigra a nyelvet a román anyanyelvüksem mennek át mind, mert elemezni kell verseket müveket mint magyarból
2014. febr. 6. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Próbálkozz vele, mert hátrányod nem lesz belőle! Tanárváltás nem megoldható esetleg?
2014. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem sajnos
2014. febr. 8. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2014. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a nyáron valamennyire megtanultam és átmentem a vizsgán
2014. szept. 30. 19:51
 7/9 A kérdező kommentje:
a helyesírásom is javult azóta ahogy látom xd
2014. szept. 30. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratula :)
2014. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. okt. 7. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!