Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskolát kell elvégezni...

Milyen iskolát kell elvégezni ahhoz, hogy bankár legyek? És mindez hány év?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy pénzügyi főiskola hitelintézet szakiránnyal 3,5 év , vagy közgazdász egyetemi diploma kell hozzá.


PÉNZÜGY ÉS SZÁMVITEL ALAPSZAK


A pénzügy és számvitel alapképzési szak a gazdaságtudományi képzési terület üzleti ágához tartozik. Az ezen a szakon szerzett diplomában szereplő szakképzettség: közgazdász pénzügy és számvitel alapképzési szakon. A pénzügyi és számviteli alapszakot oktató intézmények képzési célkitűzése egyrészt, hogy a hallgatók a diploma megszerzéséig elérjék azt a tudásszintet, amellyel a következő képzési szintre tovább léphetnek, másrészt azok a hallgatók, akik diplomájukkal a tovább tanulás helyett inkább a munkaerőpiac felé veszik az irányt, rendelkezzenek a megfelelő gyakorlattal a számviteli szakfeladatok irányítására, a gazdálkodó és egyéb szervezetek számviteli politikájának és rendjének kialakítására, költséggazdálkodási rendszerek kialakítására. A képzés alatt a hallgatók megtanulják a pénzügyi, befektetési, finanszírozási, beruházási döntések előkészítését, a hitelkérelmek, pénzügyi tervek, pályázatok készítését, önálló finanszírozási döntések, mérlegbeszámolók elkészítését, vagyoni és üzleti működésre vonatkozó beszámolók összeállítását. Elsajátítják, hogyan tegyenek eleget az adó-, illeték-, vám-, jövedék-, tb-kötelezettségeknek, és hogyan készítsenek el bevallásokat.


A gazdaságtudományi képzési területen szerezhető diplomák értékét növeli, hogy megszerzésükhöz általában nem elég a többi képzési területen általánosan elfogadott egy középfokú C típusú nyelvvizsga megszerzése. A szakterülethez tartozó elméleti és gyakorlati ismeretek elsajátítása során elkerülhetetlen az idegen nyelvű szakirodalom, illetve hozzáférhető ismeretanyag, ezért minimális nyelvi követelmény a középfokú szakmai nyelvvel bővített C típusú nyelvvizsga vagy a felsőfokú C típusú általános nyelvvizsga.


Az alapszak elvégzéséhez és a majdani munkavégzéshez fontos tulajdonság a precizitás és az alaposság, a jó tárgyalási, kommunikációs készség, a meggyőző szakmai érveléstechnika, valamint a kellő affinitás a korszerű informatikai eszközök használatához. Az oktatás részét képezi egy félévig tartó összefüggő szakmai gyakorlat.


Az alapszakon végzettek folytathatják tanulmányaikat a pénzügyi és számviteli képzés második ciklusában, vagy alapszakos diplomával elhelyezkedhetnek vállalkozások, pénzintézetek, költségvetési intézmények pénzügyi szervezeteinél.

képzést 2008 szeptemberében elindító intézmények:


- Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kar

- Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Kar - Budapest

- Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Kar - Salgótarjáni Intézet

- Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Kar - Zalaegerszegi Intézet

- Debreceni Egyetem Agrárgazdasági és Vidékfejlesztési Kar

- IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola

- Kaposvári Egyetem Gazdaságtudományi Kar

- Károly Róbert Főiskola Gazdálkodási Kar

- Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kar

- Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar

- Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

- Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar

- Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar

- Szolnoki Főiskola

- Tessedik Sámuel Főiskola Gazdasági Főiskolai Kar

- Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem Bolyai János Katonai Műszaki Kar

- Zsigmond Király Főiskola

2008. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Attól függ... milyen bankár... :)

Van olyan pozició aminek betöltéséhez elég a Bankárképző, vagy közgazdasági szakközép, de van olyan is amihez a mérlegképes... de persze a magasabb vezető beosztásúban már mindenképpen kell a diploma. (bankár vagyok, tapasztalat)

2008. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
fizetős a bankári tanulmány?
2012. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!