Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a budapesti...

Mit gondoltok a budapesti Karinthy Frigyes Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Sok mindenre lennék kíváncsi. Magára az iskolára, a szakokra, a közösségre, a tanításra, a szóbeli beszélgetésre…

Személyes és „egy ismerősöm azt mondta…" tapasztalatok is érdekelnek! Köszönöm



2015. nov. 19. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A Karinthyba járok, szeptemberben kezdtem el. A 9.Bkny osztályban tanulok.A suliban alapvetően 3 tagozat van. Az A és B osztályok az angol kéttanos osztályok, a C a német kéttanos, és a D pedig az általános tantervű gimnáziumi osztály( a D-sek csak 4 évet végeznek a KARINTHYBAN.) Az a osztály az emelt matekos, a b-nek pedig fele (18-18) humán vagy természettudomány. Most ebben az első évben fel vagyunk bontva 3 angolcsoportra az osztályban, a Csibetáborban írt felmérő alapján. Heti 16 angolóránk van, egy csoporot kb. 3-4 tanár tanít. Van heti egy töriszaknyelv, 1 földrajzszaknyelv és 1 fizika-matekszakneylv. 5 tesi, 2-2 magyar és rendes matek, szintentartásként, valamint heti 2 infó és egy ofő. Most így első évben nagyon sok szó van angolból, mivel jövőre már beindulnak a tantárgyak angolul. Biosz szaknyelv jövőre lesz csak. Idén még nem különböznek a humánosok, a TTK-sok vagy a matekosok órái. Én ttk-ra járok, ami annyit jelent, hogy jövő évtől kezdve a természettudományos tantárgyak laborral egészülnek ki.


A suli közössége alapvetően jó, eddig úgy vettem észre, hogy mindenki segítőkész és nagyon összetartó. Az IDB (Iskolai Diákbizottság) sok közösségi programot szervez. A Csibetáborba mindenképp érdemes elmenni, mert ott nem csak az osztálytársakkal, hanem az iskola jópár tanárával és felsőbbéves diákjával is össze lehet rázódni. A tanítás kicsit emeltebb, mint egy sima egyszerű suliban, szóval annak ellenére, hogy alapvetően szintentartás a matek, azért vannak nehezebb feladatok, és úgy vettem észre, hogy elvárják, hogy néhány dolgot alapból tudjon az ember, de persze nem harapják le a fejed, ha kérdezel valamit. Angolon nagyon sok a páros munka és a beszélgetés, tehát tényleg nagyon odafigyelnek arra, hogy mindenki jól megtanuljon angolul. Ahogy minden iskolában, itt is vannak kevésbé jó tanárok, de tényleg nem sok. Eddig az tűnt még fel, hogy év elején lazán indítottak, de fokozatosan szoktatnak hozzá minket a tanulás "mennyiségéhez", illetve magyaron is kimondottam az önálló véleményformálásra nevelnek. Egyébként csak ajánlani tudom a sulit, mert nagyon jó a légkör, nem közösítenek ki, és élmény itt tanulni.


A szóbelin matekból van egy feladatlap 5-8 feladattal, 20 perc alatt kellett megoldani őket, majd utána kimeenni a tanárhoz és levezetni őket. Nem volt nehéz, inkább csavaros, trükkös feladatok voltak, kicsit olyanok, mint amik a Karinthys előkészítőn fordulnak elő. Magyarból pedig egy verset kellett húzni, aminek csak a címét láttuk(hogy ne beszéljünk a költő életrajzáról) és azt kellett elemezi, de igazából csak beszéltem róla, elmondtam, hogy mit gondolok róla, megy hogy szerintem melyik rész mit jelenthet, kiemeltem azért néhány költői képet is. Ezután meg egy témakört húztunk, és arról kellet folyamatosan beszélni. A tanárok egyébként mindkét szóbelin nagyon segítőkészek voltak, mert látták, hogy izgultam.


A suliban sok szakkor van, idén spanyol és orosz nyelvi is, tehát nagyon sok lehetőség van, illetve vannak délutáni sportok is.


Összességében szerintem megéri küzdeni azért, hogy itt tanulhasson az ember, mert magas szinten, mégis barátságos módon oktatnak, és az egész suli légköre vidám :)

így most ennyit tudtam mondani, remélem kielégítő válasz volt, de ha van bármilyen kérdésed a sulival vagy a felvételivel kapcsolatban, írj nyugodtan, szívesen segítek!:)

2015. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bogi11 ***** válasza:
Mennyit utazol az iskolába naponta? Nekünk minimum 1 óra lenne az utazás. (csak oda) Emiatt hezitálok, hogy érdemes-e bevállalni. Nagyon sok.. :(
2015. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bogi11 ***** válasza:
A Karinthyba jártál előkészítőre is? Milyen volt?
2015. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Én járok előkészítőre és szerintem nagyon hasznos! Olyan nehézségű feladatokat veszünk, amik előfordulhatnak a szóbelin. Az 1 óra utazás meg szerintem a Karinthyért megéri! :D
2015. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is oda járok és én is 1 órát utazok de tényleg megéri :) imádok oda járni :)

és szerintem egész hamar eltelik az út:)

2015. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Menj inkább a Madách-ba vagy az Eötvösbe,mert a Karinthyról csak rosszakat hallottam
2015. dec. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bogi11 ***** válasza:
Kérlek mondd el , miket hallottál!
2015. dec. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a Karinthy nagyon jó iskola. Az első válaszoló szinte kimerített mindent, teljesen egyet tudok érteni vele. Amit még kiemelnék, hogy ebben az iskolában tényleg kap az ember a tanároktól egy olyan szemléletmódot, amit sok helyen nem. Egy olyan hozzáállással és kritikus, sokrétű gondolkodással ruház fel az iskola, ami nem (csak) az érettségi pillanatában hasznos, hanem később, az életben (és az egyetemen) is valóban van jelentősége.
2015. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bogi11! Szerintem megéri az egy óra utazás. ( az első válaszoló vagyok)

tudok olyan Karinthyst, aki másfél órát utazik.

2016. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bogi11 ***** válasza:

Köszönöm. :) Jövőre mind

enképpen megpróbáljuk. :)

2016. jan. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!