Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi legyek ha nagy leszek? És...

Mi legyek ha nagy leszek? És hogyan érhetném el?

Figyelt kérdés

Most 8.-os vagyok, matematikai gimnáziumba szeretnék menni. Arra gondoltam, hogy lehetnék metektanárnő.

Matekból mindig szín 5 ös re állok, versenyen helyezett lettem

Kémiából is, versenyren is voltam és helyezett lettem

De a matekot jobban szeretem.

Apukám kémia tanár, ezért úgy érzem valahogy ez nem én vagyok.

Nem vagyok stréber, történelemből, nyelvekből (angol, német, szerb) és fizikából kicsit rosszulo állok....

Mi lehetnék amihez kell a matek?

Milyen egyetemek vannak amik matekkal kapcsoltaossak?

Mennyire nehéz bekerülni?

Nyelv vizsgára szükségem lessz?



2015. nov. 21. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, lehetsz matek tanár, de egyelőre úgy van, hogy két szakot kell választani - tehát sima matektanár nem lehetsz, de mondjuk matek-kémia, matek-biosz, matek-tesi stb igen.

Kiválaszto a szakpárt, ami tetszik és megnéze, hogy melyik egyetemen oktatnak ilyet. (De ezzel még ráérsz) Tanuld csak szépen a matekot, feküdj rá.

Egyelőre nem kell nyelvvizsga ahhoz, hogy bekerülj egyetemere, de ajánlott, mert sok plusz pontot kapsz érte.

Ami tisztán matekkal kapcsoaltos szak, az a matematikus, de ez irtó kemény szak.

Majd a gimiben eldől, hogy tényleg ennyire vonzódsz-e amatekhoz. Ha igen, akkor kitartást. Egyelőre csak koncentrálj arra, hogy minél jobban menjen a matek.

2015. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hihetetlen jó helyzetben vagy, csak, hogy tudd :)

Matekkal rengeteg piac képes szak közül választhatsz, matek az alapja a mérnöki, gazdasági és informatikai szakoknak is. Ezek közül is vannak jobb és kevésbé jó szakok, de a jobbakkal összevetve a pedagógus pálya nem igazán versenyképes.

2015. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Én úgy vagyok vele, hogy én nem munkát hanem hivatást szeretnék. És ha szükössen is, de megélhetek belőle akkor boldog leszek.

2015. nov. 21. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!